Pirati v Pardubicích nebodovali, domácí rozhodli v přesilovkách

Napsala 13.11.2016 Kateřina Kundertová
P a r d u b i c e / C h o m u t o v - Piráti se po šestnácti dnech představili na ledové ploše soupeře. Ve dvacátém kole Tipsport extraligy podlehli Pardubicím 1:4 a prodloužili sérii venkovních nezdarů na šest. Chomutov podruhé v sezóně na Východočechy nestačil, po přestřelce se Spartou se prosadil pouze David Kämpf, který snížil na 1:2.
20.kolo ne 13.11.2016
DPA
4:1(2:1, 1:0, 1:0)
Pardubice
Maxwell – Schaus, Ščotka, Nedbal, Čáslava, Havlík, Leduc, Bokroš – P. Sýkora, Redenbach, Hubáček – Klimenta, Nahodil, Rolinek – Bárta, Tomášek, Poulíček – T. Kaut, Zadina, M. Kaut
Král – Rutta, Skinner, Flemming, Dlapa, Valach, Mrázek, Kudělka – Hřebejk, Huml, Vondrka – Skokan, V. Růžička, Tomica – Koblasa, Kämpf, Sklenář – Račuk, Lauko, Poletín

Pardubice
6. Schaus (P. Sýkora), 11. Tomášek (Klimenta, Leduc), 36. P. Sýkora (Schaus, Tomášek), 48. Bárta (Leduc, Rolinek)

Hejduk, Svoboda – Kotlík, Zíka

V počátku zápasu se potvrdilo pravidlo – nedáš, dostaneš. Nejprve se Michal Vondrka proháčkoval pardubickou obranou, kterou zachránil Brandon Maxwell. Krátce poté Nicholas Schaus od levého mantinelu našel mezeru mezi třemi chomutovskými hráči a trefil šibenici Královy branky.

Na přelomu třetiny zvýšil na rozdíl dvou gólů David Tomášek, jenž si z mezikruží najel do forhendu a zakončil. Ve třinácté minutě se Piráti dočkali snížení. Petr Koblasa nahrál Davidu Kämpfovi, který z levého kruhu vymetl pavučinky pardubické klece a uzavřel brankové konto prvního dějství – 2:1.

I na začátku prostřední periody stál sám před Maxwellem útočník Michal Vondrka, ale ze souboje jeden na jednoho vyšel i podruhé lépe domácí brankář. Chvíli nato Tomáš Král překazil radost domácímu jmenovci Rolinkovi výborným zákrokem.

V šestatřicáté minutě využil zkrácenou přesilovou hru Petr Sýkora, který si z osy hřiště sjel k pravé straně a přes clonu prostřelil mladého brankáře Chomutova. V závěru třetiny měl dobrou příležitost ještě David Tomášek, ale Král si připsal další úspěšný zákrok. Do třetí třetiny nastupovali Piráti za stavu 1:3.

Poslední dějství začalo v režii domácích. David Tomášek pálil z mezikruží těsně mimo stejně jako následně Lukáš Nahodil z dorážky. Před čtvrtým gólem Dynama měl ještě příležitost Tomáš Kaut, ale před ním si chomutovský mladík ještě brankoviště uhájil. Poté Michal Bárta tečoval střelu Jérôma Leduce a ukončil zápas v prospěch domácích.

Pavel Rohlík (HC Dynamo Pardubice): „Jsem rád, že jsme potvrdili senzační obrat ve Zlíně. Musím za zápas klukům poděkovat. Na rozdíl od zápasu s Hradcem podali naprosto disciplinovaný výkon a věděli jsme přesně, co potřebujeme k výhře. Až na pár střídání jsme soupeře k ničemu nepustili a kluci ten zápas zaslouženě vyhráli.“

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Pro nás je to nekonečný příběh. Pokud opustíme Chomutov a vyjedeme ven, vypadá, že přijelo jiné mužstvo. Už poněkolikáté jsme nedokázali navázat na domácí výkony a musím říct, že jsme proti Pardubicím podali jeden z nejhorších venkovních výkonů. Chyb a věcí, co nás trápí, je hrozně moc. V defenzivě hrajeme slabě, zbytečně vymýšlíme a nehrajeme jednoduše. V ofenzivní zóně nejsme schopní dostat puk na branku. Pardubice měly všechno, co jsem zmínil, a zaslouženě vyhrály. Jsme zklamaní, budeme si muset sednout, všechny věci si vysvětlit a přestat se schovávat.“