Piráti v Mostě uspěli i díky přesilovkám, zapsali tak sedmou výhru přípravy

Napsal 08.09.2022 Zuzana Skácelová, Libor Kult
M o s t / C h o m u t o v - V devátém přípravném střetnutí zajížděli svěřenci Kamila Koláčka s Petrem Martínkem do nedalekého Mostu, kde změřili síly s předním účastníkem posledního ročníku druhé ligy. Domácí Lvi se sice brzy ujali vedení, ovšem Piráti skóre otočili a i díky dvěma využitým přesilovkám už soupeře nepustili blíž než na rozdíl jediné trefy. Chomutovští tak dokráčeli ke třetí venkovní výhře letního období.
přát. čt 8.9.2022
MSL
3:5(1:1, 0:1, 2:3)
MOSTEČTÍ LVI
Hosnedl – Urbánek, Havlůj, Steinocher, Kroupa, Hofmann, Šesták, – Kysela, Písařík, Böhm – Šimeček, Kýhos, Procházka – Nedrda, Zdeněk, Mical
Běhula – Charousek, Seemann, Havel, Ferbas, Žižka, Pavlát, Petrásek – Chrpa, Hübl, Kostourek – Zajiček, Kůs, Chlouba – Koblížek, Mežnar, Mála

3. Kysela (Písařík), 51. Urbánek, 52. Nedrda (Mical)
17. Hübl (Chrpa, Kostourek), 25. Zajíček (Chlouba, Charousek), 46. Mála (Zajíček, Kůs), 51. Chlouba (Kůs), 57. Chrpa (Kostourek, Hübl)

5:5
0:2
1:0
41:38
Danylec – Foltýn, Vozár

Do zápasu se vrhli aktivněji domácí, což bylo vidět již ve třetí minutě zápasu, když po povedené akci s Pavlem Písaříkem trefil Vojtěch Kysela první gól zápasu - 1:0. Ve třinácté minutě byli dokonce Lvi blízko k navýšení skóre poté, co nejdříve David Šesták orazítkoval tyč a vzápětí těsně minul v přípravě velmi agilní Milan Böhm. Hra se postupně vyrovnávala, aby po nenápadné akci srovnal Viktor Hübl - 1:1. Do kabin se tak šlo po první třetině za vyrovnaného stavu.

Ve druhé třetině nastoupili Chomutovští s agresivnějším přístupem a již v pětadvacáté minutě zvýšil skóre Jakub Zajíček po asistencích Romana Chlouby a Kamila Charouska - 1:2. Mostečtí se snažili najít recept na přechod modré čáry, ale obrana jim dovolila jen nahazované puky za branku. Chomutovští byli nadále aktivnější a další šanci ke změně skóre dostali při vyloučení mosteckého Vojtěcha Kysely. Obrovskou příležitost měl z první Roman Chlouba, ale Lukáš Hosnedl ukázal své brankářské kvality. Po konci trestu se hra vyrovnala a do šaten tak odcházeli spokojenější hosté.

Ve třetím dějství jako by se s brankami roztrhl pytel. Nejprve v šesté minutě třetí třetiny využil přesilovku František Mála s pomocí Jakuba Zajíčka a Jaroslava Kůse - 1:3, aby o pět minut později ve vlastním oslabení nahazoval Štěpán Urbánek od pravého mantinelu a před brankou poslal puk nešťastně do vlastní sítě Milan Kostourek - 2:3. Piráti se nechtěli jen tak vzdát pohodlného náskoku, který jim o půl minuty později vrátil Roman Chlouba povedenou souhrou za přesilovky - 2:4.

Tím ovšem gólová přestřelka nekončila. Ve dvaapadesáté minutě si po vyhraném buly převzal puk Vítězslav Nedrda a rázem to bylo opět o jedinou branku - 3:4. Domácí se snažili usadit v útočném pásmu, ale organizovaná obrana hostů jim toho moc nedovolila. Definitivní tečku za zápasem po nádherné kombinaci udělal Jakub Chrpa – 3:5. Domácím už nepomohla ani hra bez brankáře. Při ní pouze trefil tyč Michal Žižka. Chomutovský soubor tak zapsal sedmou výhru v přípravě.

Vladimír Kýhos (MOSTEČTÍ LVI): „Myslím si, že na druhou ligu to byl celkem svižný zápas. Bylo hodně šancí na obou stranách. Nás bohužel zklamala koncovka, jelikož ze všech šancí, které jsme měli, jsme měli alespoň jeden nebo dva góly vstřelit. Ale splnilo to naše očekávání. Ty zápasy, které jsme teď odehráli, ukazují na to, že zápasy druhé ligy budou mít dobrou úroveň a budou kvalitní.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Vyhráli jsme, takže se to určitě hodnotí líp. Ale hlavně směrem dozadu to nebylo ono. Myslím, že to je tím, že nejsme úplně rozehraní. Spousta hráčů je ještě hlavou v krajském přeboru a je to potom trošku znát. Takže ta zkušenost, abychom hráli vzadu jednoduše, nám chybí. Je potřeba, abychom se tomu podřídili. Těch gólů dostáváme dost anebo je Běhula vychytá. Vepředu sílu máme, máme spoustu hráčů, kteří jsou schopní dát gól, ale nesmíme dělat tolik chyb vzadu.“