Piráti v Liberci vedli, přesto si odvážejí pouze bod za prohru v prodloužení

Napsal 04.10.2015 Marcel Holl
L i b e r e c / C h o m u t o v - Piráti se v rámci osmého kola Tipsport extraligy vydali na liberecký led. V pod Ještědí vedli díky dvěma gólům Tomáše Pospíšila již dvoubrankovým rozdílem. Bílí Tygři ale dokázali do konce normální hrací doby srovnat krok a vyrovnat na průběžných 2:2. O vítězi muselo rozhodnout prodloužení, ve kterém vystřelil domácím druhý bod Petr Jelínek.
8.kolo ne 4.10.2015
LIB
3:2p(0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Liberec
Lašák – Šimek, Ševc, Vitásek, Derner, Plutnar, Výtisk, Ulrych – Řepík, Vampola, Birner – Bakoš, Bulíř, Radivojevič – Stránský, Jelínek, Krenželok – Jonák, Lakatoš, Špaček.
Hanuljak – Drtina, Jánošík, Dlapa, Rýgl, Tejnor, Šidlík, Blaha, Kranjc – Hřebejk, Dušek, Hovorka – Vondrka, Růžička, Červenka – Tomica, Sklenář, Pospíšil – L. Květoň, Kaše, Kämpf.

Liberec
37. Řepík (Birner, Vampola), 47. Vampola (Birner, Řepík), 64. Jelínek (Vampola)
20. Pospíšil (Hřebejk), 22. Pospíšil (Červenka, Vondrka)

Bulíř (Liberec) 5 minut a do konce zápasu

Rychle a zběsile. Tak vlétli Tygři do utkání s Chomuotovem jakožto nový vedoucí celek Extraligy. Od úvodních minut dávali soupeři pocítit horkost tygřího doupěte. Vrcholem jejich snažení v osmé minutě byla samostatná akce Michala Birnera, jeho pokus ale pozorný Hanuljak zneškodnil.

V druhé části první třetiny následoval útlum a do sedla se vyhoupla Růžičkova družina. Ta na rozdíl od domácích ale svůj tlak vygradovala úspěšně a šestnáct vteřin před odchodem do šaten se mohla radovat z úvodní branky, o kterou se přízemním projektilem postaral Tomáš Pospíšil.

V tu chvíli se domácí museli vzpamatovávat jak z gólu, tak z vyloučení do konce utkání. Tím byl totiž za faul kolenem potrestán Michal Bulíř. Tygří smečka tak do prostřední části vstupovala s vidinou více než čtyřminutového oslabení, které se záhy zdvojnásobilo, když si na trestnou šel sednout i Řepík. Tygři tak šli do tří a gól soupeře na sebe nenechal dlouho čekat. Tomáš Pospíšil završil klasickou přesilovkovou akci střelou do levého růžku a navýšil vedení Pirátů na 2:0.

Pešánovi svěřenci si neoddechli ani poté. Chomutov nabuzen využitou početní výhodou v obléhání Lašákovy svatyně neúnavně pokračoval a ten se spolu s ostatními spoluhráči měl co ohánět, aby ve zbytku z Bulířova pětiminutového trestu nepadl další gól.

Domácí to ale ustáli a na konci třetiny se jim taktéž naskytla dvojnásobná přesilovka. V ní měl ke kontaktní brance blízko Birner, kotouč mu ale sklouzl a síť v odkryté bráně se nerozvlnila. Jeho zaváhání se ale jal napravit Petr Vampola, tentokrát již při klasické přesilovce, který pěknou kombinaci svých kolegů Řepíka a Birnera korunoval snižující trefou na 1:2.

Za toho stavu také oba celky započaly závěrečnou třetinu. Na tom chomutovském bylo vidět, že si své jednobrankové vedení bude chtít ohlídat. Defenzivní styl hry se mu ale nevyplatil a v přesilové hře se Liberečtí díky trefě Petra Vampoly na Piráty dotáhli.

Blízko měli následně i k vedení. Početní výhodu ale v třetí gól nepřetavili. Ve snaze vstřelit jej ale nepolevovali a jejich vpády do obranného pásma Chomutova byly s ubývajícím časem čím dál častější.

To náležitě oceňovali i přítomní diváci, kteří se svými pokřiky snažili dotlačit Pešánův celek ke třem bodům. Ani ti ale na nerozhodném stavu nic nezměnili, následovalo tedy prodloužení.

V něm o osudu druhého bodu navíc rozhodl v přesilové hře Petr Jelínek. Liberecká tvrz tak zůstala nedobyta i po návštěvě chomutovských Pirátů.

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): Vstoupili jsme do utkání velmi dobře, první třetina z naší strany nebyla špatná. Za stavu 0:2 jsme tahali za krátký konec zápasu. Kdyby soupeř v tuto chvíli odskočil na 3:0, zápas by byl ztracený. My ale ustáli šance soupeře, Janko začal být velkou oporou v bráně. Ve třetí třetině jsme byli o chloupek lepší a šli si buldočím stylem za vítězstvím. Za závěrečný tlak jsme si ten vítězný gól v prodloužení zasloužili.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): Před utkáním bychom bod brali, ale vzhledem k tomu, jak se zápas vyvíjel, jsme trošku zklamáni. Měli jsme to výborně rozehrané, bohužel jsme ale neproměnili některé šance, které jsme proměnil měli, a neodskočili na třetí, možná rozdílový gól. Mrzí nás, že jsme vlastními fauly domácí nakopli, a utkání tak ztratili.