Piráti uzavřeli úspěšný ročník porážkou na ledě Olomouce

Napsal 19.04.2015 Marcel Holl
O l o m o u c / C h o m u t o v - V neděli 19. dubna ukončili Piráti svou pouť letošní extraligovou baráží. Po pátěčním postupu cestovali na led dalšího úspěšného celku, Olomouce. Hanáci si v úvodní dvacetiminutovce vypracovali dvoubrankový náskok, který v prostředním dějství a na počátku třetí periody navýšili, takže v jeden moment vedli již 4:0. Poté ale Piráti zabrali a dvěma brankami se dostali do kontaktu. V závěru zkusili Chomutovští hru v šesti, avšak Olomouc trefou do prazdné klece pojistila svou výhru.
BAR12 ne 19.4.2015
OLO
5:2(2:0, 1:0, 2:2)
Olomouc
Trvaj (30. Vošvrda) – Skrbek, Rašner, Jaroměřský, Houdek, Ondrušek, Škůrek, Janáček – Buc, Patera, Matai – Laš, Knotek, Kucharczyk – Rachůnek, Marosz, Dlouhý – Herman, Diviš, Zuzin.
Strmeň – Šulák, Gajovský, Scalzo, Bartejs, Cestr, Mrázek – McGregor, Chlouba, Veselý – O. Kaše, Sikora, Sinisalo – Kadlec, Račuk, Chrpa.

Olomouc
16. Zuzin (Herman, Diviš), 19. Patera (Zuzin, Buc), 35. Houdek (Ondrušek, Diviš), 42. Houdek (Kucharczyk, Laš), 59. Laš (Knotek)
44. McGregor (Račuk, Bartejs), 45. Kadlec.

1:0
0:0
0:0
35:25
4548

Do zápasu, v němž šlo domácím hlavně o to, aby poděkovali svým fanouškům za celosezónní podporu, vstoupili lépe Kohouti. Do gólové šance se v páté minutě dostal Tomáš Rachůnek, ale na mladého Strumeně v brance Pirátů si nepřišel. Stejně dopadla i šance Knotka, který dostal skvělou přihrávku do chomutovského brankoviště, ale trefil pouze roztaženého Strmeně.

V šestnácté minutě si mohli olomoučtí fandové konečně gólově zakřičet. Důvodem k radosti byl perfektní průnik Jakuba Hermana po levém křídle a následně ještě lepší přihrávka před odkrytou branku, kterou pohodlně zužitkoval Peter Zuzin.

O necelé dvě minuty později mohl rozjásat olomoucký kotel podruhé sám Jakub Herman, který se zjevil nekrytý v mezikruží, nicméně střelou minul jen o několik centimetrů pravý horní roh branky Pirátů. Následná šance už ale síť za Strmeněm rozvlnila. Zuzin svým pokusem chomutovského gólmana nepřekonal, puk se však odrazil od jeho betonů ke kapitánovi Hanáků Pavlu Paterovi, před kterým už pouze provokativně zívala prázdná branka – 2:0.

I druhá třetina se nesla v duchu kombinačního hokeje. Na první pohled bylo jasné, že v zápase o nic nejde, a diváci tak místo tvrdých střetů viděli pohledné přihrávky a svižnou hru. Ve dvacáté osmé minutě vytáhl dva perfektní zákroky brankář Pirátů a o několik okamžiků později čelil samostatnému nájezdu Jaroměřského, obě složité situace však vyřešil.

Tyto dvě šance byly ale rozděleny střídáním v olomouckém brankovišti. Za potlesku celé plecharény přepustil zkušený Jiří Trvaj své místo Tomáši Vošvrdovi. Pro olomouckého matadora se dost možná jednalo o poslední zápas aktivní kariéry, poněvadž o další budoucnosti brankáře s bohatou minulostí se zatím pouze spekuluje.

Skóre na světelné tabuli se potřetí pohnulo v pětatřicáté minutě. Do skvělé šance se dostal Houdek, kterého ale perfektním zákrokem vychytal chomutovský Strmeň. Tlak Hanáků však pokračoval. Ondrušek vybídl podruhé přesnou křižnou přihrávkou Tomáše Houdka, který už tentokráte gólmana hostů překonal. V závěrečných minutách ještě Kohouti zle zatápěli v brankovišti Pirátů, skóre se však již nepohnulo.

Vstup do třetí periody Olomouckým vyšel na jedničku. Radim Kucharczyk ukázal velký přehled ve hře a našel přihrávkou z rohu přesně hůl Tomáše Houdka, který pobídku přetavil ve svůj druhý gól večera.

Čtyřbrankový náskok domácím však dlouho neudrželi. O necelé dvě minuty později totiž Severočeši využili mezery v olomoucké obraně a šanci dva na jednoho proměnil Kanaďan Bryan McGregor. Poté se Piráti osmělili a hned další šance skončila za Vošvrdovými zády. Martin Kadlec jakoby si přilepil puk k čepeli, proplul celým obranným pásmem Kohoutů a posunul puk za ležícího brankáře Olomouce.

V následných minutách se již skóre neměnilo a oslavy tak mohly propuknout naplno. Za zvuků skupiny Queen sledoval z ledu vítězné kolečko a děkovačku již tradiční kohout, symbol olomouckého hokeje. Hanáci tedy i pro příští rok udrželi privilegium extraligového týmu a po náročné a dlouhé sezóně je čeká zasloužený odpočinek.

Jan Tomajko (HC Olomouc): V dnešním zápase o nic nešlo, bylo to vidět na obou týmech, ale zase pro diváky to byl krásný hokej, hodně šancí na obou stranách, taková pěkná tečka za celou baráží. Navíc byla vynikající atmosféra, i kdy o nic nešlo přišlo hodně diváků a celý zápas fandili. Jednoduše pro nás šťastný konec sezóny.

Aleš Totter (Piráti Chomutov): Hráli jsme přibližně v patnácti lidech a domácí vyhráli zaslouženě. Byl to takový bezkontaktní hokej. Přemýšlím, jestli má cenu dohrávat již rozhodnutou soutěž. A to jsme byli svědky zápasu těch šťastnějších týmů, neumím si představit, jak to vypadalo dneska na Slavii. Hrálo se asi hodinu a padesát minut, s nadsázkou řečeno rekord extraligy. Přišlo mi to prostě jako zbytečný zápas. Bezprostředním oslavám nejde zabránit a jelikož máme širší kádr využili jsme juniory.