Piráti úvodní derby sezóny nezvládli, čestnou branku vstřelil Litvínovu útočník Roman Chlouba

Napsala 28.08.2018 Kateřina Kundertová
L i t v í n o v - Piráti v prvním derby sezóny před nadcházejícím ročníkem v Tipsport extralize podlehli Litvínovu čtyřbrankovým rozdílem kvůli nepovedené úvodní třetině, ve které inkasovali hned třikrát. O čestný gól Chomutova se postaral při vlastním oslabení Roman Chlouba, na něhož ale nikdo z Pirátů nenavázal. Svěřenci Vladimíra Růžičky budou mít hned ve čtvrtek 30. srpna možnost na reparát, jelikož přivítají Vervu na vlastním ledě v 17 hodin a 30 minut.
přát. út 28.8.2018
LIT
5:1(3:0, 1:1, 1:0)
Litvínov
Janus – Strejček, Hunkes, Baránek, Sørvik, Ščotka, Doudera, Šesták, Romančík – Petružálek, Mikúš, Tůma, F. Lukeš, Hübl, Myšák, Řehoř, Gerhát, Černý, Matoušek, Hanzl, Jurčík
Pavlát (21. Š. Lukeš) – Mrázek, Váchal, Knot, Trefný, Dietz, Blaha, Seemann, Valach – Havel, Koblížek, Skokan, Huml, Klhůtek, Koblasa, Stránský, Vantuch, Chlouba, Chrpa, Sklenář, Šťovíček

Litvínov
3. F. Lukeš (Hübl), 13. Ščotka (Hübl), 13. Černý (Hanzl), 39. Hübl (Myšák), 57. Petružálek (Doudera)
22. Chlouba (Dietz)

7:7
3:0
0:1
2240

Utkání začalo nadějnou tečí Viktora Hübla, jehož tým poté dostal i možnost početní výhody. Právě litvínovská stálice s kořeny v Chomutově zařídila úvodní gól, když přihrála v přesilové hře Františku Lukešovi do ideální pozice a kadaňský rodák sám před brankou zakončil bekhedovým blafákem – 1:0. V sedmé minutě Ivan Huml nahodil od modré, puk sice vyplaval, ale nikdo z Pirátů ho nedorazil.

Ve vlastním oslabení ujeli po polovině třetiny Roman Chlouba s Dávidem Skokanem, jejich spolupráce však skončila mimo branku. Hned poté šla Verva ještě v té samé přesilovce do dvougólového vedení, jelikož Hüblovu křižnou přihrávku našel pod levým kruhem Jan Ščotka a nezmýlil se – 2:0. Na rozdíl třech branek upravil Jakub Černý, jenž tečoval Hanzlovu střelu u pravého kruhu – 3:0.

Od začátku druhé třetiny přepustil Dominik Pavlát místo v brance Štěpánu Lukešovi. Hned z prvního střídání v prostřední části získala Verva početní výhodu, což přišlo k duhu Chomutovu. Roman Chlouba se prohnal do pásma a z pravé strany po ledě snížil ránou mezi betony – 3:1. V dalším průběhu Litvínovští dvakrát za sebou faulovali, z čehož vyšlo 29 vteřin v pěti proti třech pro Piráty, ti toho ani po oddechovém času nevyužili.

V následující přesilovce Chomutova mohl zvýšit vedení domácích František Lukeš, který bránu v dobré pozice přestřelil. V závěru třetiny během vlastní přesilovky Viktor Hübl projel kluzištěm, vystřelil a ke smůle chomutovského brankáře puk doletěl vysokým obloučkem do klece poté, co ho Štěpán Lukeš jen ztlumil – 4:1.

V úvodu třetí části nevyužil nadějné pozice David Tůma, jenž nevyzrál na gólmana Pirátů. Krátce poté si Litvínov zahrál po sobě jdoucí klasické převahy, kterých nevyužil, a tak se pokračovalo za nezměněného stavu. Těsně před polovinou dějství mohli snížit Chomutovští, ale ani svěřenci Vladimíra Růžičky ve dvou přesilovkách neuspěli. Jedenáct vteřin po návratu Davida Šestáka z trestné lavice vypálil Jakub Petružálek, jenž v 57. minutě stanovil finální skóre – 5:1.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Měli jsme špatný vstup do zápasu. Litvínov nás v první třetině přehrával. Dost snadně a jednoduše nám dal tři góly. Druhou a třetí třetinu už byl duel vyrovnanější, ale Litvínov měl více ze hry – více šancí. Zaslouženě vyhráli. Nechali jsme odpočinout nějaké hráče, takže jsme přesilovky trochu motali, ale máme hlavně problém s koncovkou. Minulý zápas jsme dali góly v přesilovkách a vyhráli jsme. S Litvínovem jsem je nedali a prohráli jsme. Musíme na nich zapracovat.“