DOROST - reportáž

Piráti uloupili v Třemošné důležité body, Lukáš Malant vychytal nulu

Napsala 05.03.2019 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v dohrávce devátého kola nadstavby ELIOD extraligy dorostu nenechali na ledě Třemošné nic náhodě a vybojovali důležité čtyři body, které jim momentálně zaručují postup do play-off. Pohodlnou výhru řídili Marcel Štefančík a Tadeáš Svoboda, kteří vstřelili gól a přidali dvě asistence. Brankář Lukáš Malant zlikvidoval všech devatenáct střel Meteoru a vychytal si druhé čisté konto v sezóně.
N9 út 5.3.2019
TRM
0:5(0:1, 0:3, 0:1 - N 0:1)
Třemošná
Lokajíček (33. Ženíšek) – Čarda, Bulka, Dolhý, Poch, Balák – Hruška, Beníšek, Martinec, Schindler, Kozlík, Sieger, Borák, Steinbrücker, Pešek, Šmíd, Lajoš, Kaiser, Albrecht
Malant – Němec, Frollo, Perný, Kovár, M. Pöschl – Spudich, L. Koblížek, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, F. Döring, Ekrt

Třemošná
17. Príhoda (T. Svoboda, Čech), 24. Štefančík (T. Svoboda, Němec), 31. F. Döring (Štefančík), 33. T. Svoboda (Príhoda, M. Pöschl), 45. Čech (Ekrt), 62. Jiří Kulich (Štefančík)

3:4
0:1
0:1
19:43
51
Valenta – Zimmermann, Bělohlav

Piráti v úvodu důležitého utkání ubránili oslabení a pak šli sami do vedení, o které se postaral Ondřej Príhoda – 0:1.

Na začátku prostředního dějství si dva nejproduktivnější forvardi Chomutova ještě vylepšili statistiky. Tadeáš Svoboda přihrával a Marcel Štefančík zvýšil vedení svého týmu na rozdíl dvou gólů – 0:2. Těsně po přelomu základní hrací doby se trefil v početní výhodě Filip Döring, na něhož za dvě minuty navázal už v pěti proti pěti Tadeáš Svoboda – 0:4.

Finální podobu dal výsledku Ondřej Čech, a to i přestože měl Nicolas Schindler možnost trestného střílení, ze kterého však odešel šťastnější Lukáš Malant – 0:5.

Nadstavbové prodloužení rozhodl po minutě a půl Jiří Kulich, jenž ve vlastním oslabení urval i čtvrtý bod – N 0:1.