Piráti ubojovali výhru nad Libercem, prodloužení rozsekl Stanislav Dietz

Napsal 02.02.2018 Kateřina Kundertová, David Panuška
C h o m u t o v - Boj o důležité body sliboval souboj Chomutova a Liberce v rámci 46. kola Tipsport extraligy. diváci sledovali šedesát minut vyrovnaného klání, do více šancí se dostali domácí, ale výsledek po šedesáti minutách byl nerozhodný. Prodloužení rozsekl po osmnácti vteřinách Stanislav Dietz, jenž vybojoval důležitý bonusový bod pro Piráty.
46.kolo pá 2.2.2018
2:1p(0:0, 1:0, 0:1 - 1:0)
LIB
Lukeš– Grman, Valach, Dietz, Flemming, Mrázek, Knot, Dvořák – Koblasa, Smejkal, Vondrka – Sklenář, Růžička, Skokan – Poletín, Huml, Hlava – Lauko, Šťovíček, Chlouba
Liberec
Will – Pyrochta, Derner, Kolmann, Šmíd, Maier, Jánošík – Bakoš, Jelínek, Krenželok – Ordoš, Bližňák, Kvapil – Lakatoš, Redenbach, Jašek – Stránský, Vlach, Dlouhý

32. Růžička (Sklenář), 61. Dietz (Koblasa)

Koblasa (Piráti) 10 minut

Vyrovnaný úvod utkání se přiklonil na stranu Chomutova v páté minutě, během početní výhody dvakrát pálil Jaroslav Mrázek, který od modré a z pravého kruhu netrefil branku. O chvíli později byl na konci útočné akce prvního útoku domácích Petr Koblasa, jenž netrefil mezeru mezi betony Romana Willa. Ve druhé polovině dějství převzali iniciativu Liberečtí, kteří ale optickou herní převahu do gólu nepřetavili. Přibližně minutu před první sirénou v situaci tři na dva hledal Jiří Smejkal kapitána Michala Vondrku, jehož střela z první ale zamířila jenom vedle klece.

Na začátku druhého dějství Liberečtí nevyužili početní výhodu stejně jako o chvíli později Tyler Redenbach, ten postupoval sám na Štěpána Lukeše, jenž mu vystavil stopku. Ve 28. minutě ujel ve vlastním oslabení Ivan Huml a jen o pár centimetrů minul pravý horní roh liberecké klece. Krátce po polovině duelu Vladimír Růžička zatáhl hru do pásma, narazil si s Jakubem Sklenářem a zamířil z osy přímo nad rameno Romana Willa – 1:0.

Zvýšit mohl v nabídnuté početní výhodě Ronald Knot, jenomže všechny tři rány během pár vteřin něco zblokovalo, naposledy tyčka. V závěru dějství uháněl po pravém křídle Jakub Lauko, který libereckou jedničku nepřekonal, ale puk se dostal ke Stanislavu Dietzovi, jenž byl v zakončení faulován.

Ve 44. minutě jeli Chomutovští tři na dva, Jiří Smejkal nechal přejet Michala Vondrku a počkal si na Petra Koblasu, jemuž adresoval přihrávku, útočník s jedenáctkou na zádech bekhendem neuspěl. O chvíli později při střídaní domácích uháněl po pravé straně Dominik Lakatoš, který rychlou střelu otřel o tyčku. Následně stál na hranici brankoviště Marek Kvapil, ke kterému rychle přistoupili obránci, takže beton ležícího brankáře nepřehodil.

V polovině dějství byl vyloučen Vladimír Růžička za sevření puku a za minutu ho doplnil Jiří Smejkal, takže měli Liberečtí minutu v pěti proti třem. Dvojnásobnou přesilovku hosté nevyužili, ale pár vteřin po návratu jednoho Piráta na led zametl puk do brány Lukáš Krenželok, jenž poslal utkání do prodloužení, přestože hráli Piráti v závěru přesilovku.

Prodloužení rozhodl po osmnácti vteřinách Stanislav Dietz, který prostřelil Romana Willa mezi betony – 2:1pp.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Bylo to hodně vyrovnané utkání, ve kterém se nám povedlo jít do vedení. Šance poté byly na obou stranách, my jsem měli dvě, díky kterým jsme mohli odskočit na rozdíl dvou gólů, ale nepovedlo se nám to. Naivními fauly za stavu 1:0 jsme soupeře posadili na koně. Oslabení tři na pět jsme srdnatě bránili, ale už ve čtyřech nakonec neubránili. V prodloužení jsme využili šanci, máme strašně důležité body a pořád žijeme.“

Karel Mlejnek (Bílí Tygři Liberec): „Bylo to vyrovnané a hodně rozkouskované utkání. Ve druhé třetině jsme měli tři velmi dobré příležitosti a mohli jsme překlopit průběh na naši stranu. Bohužel se nám to nepodařilo. V poslední třetině už to bylo jenom o tom, jestli srovnáme a odvezeme si jeden případně dva body, nebo pojedeme s prázdnou. Jsme extrémně rádi, že máme alespoň bod, a velice nás mrzí, že jsme inkasovali gól v prodloužení.“