Piráti třetí domácí výhru v řadě nepřidali, podlehli Mladé Boleslavi

Napsala 06.12.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti přivítali ve třetím kole nadstavby DHL extraligy juniorů Mladou Boleslav, která si vytvořila čtyřgólové vedení a došla si pro výhru v základní hrací době. Chomutovští snížili i na rozdíl jediné branky, jenomže Bruslaři se v závěru prosadili do prázdné klece a stanovili finální podobu skóre. Nadstavbové prodloužení nerozhodlo, takže došlo na nájezdy, v nichž se ukázal další chomutovský šikula Petr Chlán.
N3 čt 6.12.2018
4:6(0:2, 3:3, 1:1 - N 0:0 - 1:0)
MBL
Běhula (23. Mičán) – Váchal, Šuráň, D. Zeman, Mikulec, Beneš, Kleiner, Štochl – Bajer, Vrhel, Chlán, Prokop, Mežnar, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada, Gut
Ml.Boleslav
Mašek – Klikorka, Sýkora, Dotter, M. Houška, Hovorka, Rudolph – Zajíček, Schulz, Závora, Simon, Dlask, Moucha, Foerster, V. Houška, Grim, Vasilev, Moravčík, Šíma

29. Chlán (T. Koblížek, Beneš), 34. Vrhel (Chlán, T. Koblížek), 39. Šuráň (Mežnar, Štochl), 51. Ouřada, rozh. nájezd Chlán
Ml.Boleslav
4. Simon (V. Houška, M. Houška), 19. Zajíček (M. Houška), 23. Grim, 24. Foerster (Rudolph), 32. Dlask (Zajíček, Grim), 60. Dotter

3:1
0:0
1:0
37:39
Šindel – Malý, Sedláček

Počátek zápasu patřil Mladé Boleslavi, která vlétla na led s vysokým nasazením. Již v první minutě objel Vladislav Houška pirátskou klec a následně zakončoval, úvodní brance ovšem zamezil maskovaný Běhula, jenž vystihl rovněž další pokusy o dorážku. Gólová radost Bruslařů ovšem nastala ve čtvrté minutě. Vladislav Houška viděl na zadní tyči číhajícího Michala Simona, jenž doklepl puk do sítě – 0:1. Pirátská posádka se posléze jen stěží dostávala do šancí, přičemž k první výraznější příležitosti se propracovala v deváté minutě. Mežnar zakončoval tváří v tvář brankáři Maškovi, jenž vytasil proti nebezpečnému pokusu beton.

Ve druhé polovině prvního dějství se ocitl v šanci Ouřada, který zachytil rozehrávku hostů a od pravého kruhu poslal pozdrav směrem k brankáři. Hra se následně přelévala ze strany na stranu, avšak žádný z týmů si nevytvořil kloudnou šanci. V sedmnácté minutě se Bruslaři prosadili podruhé, když Vasilev sklepával gumu do klece, ale branka nebyla uznána pro vysokou hůl. Dvě minuty poté hosté přeci jen navýšili vedení. Jakub Zajíček si sjel od mantinelu na vrchol pravého kruhu, odkud propálil Běhulu – 0:2. V devatenácté minutě střílel od modré Ouřada, jehož nepřesný pokus dorážel Chlán, avšak bezúspěšně.

Lačnost po gólech v podání Bruslařů pokračovala také v prostřední třetině, když ve třiadvacáté minutě odskočili na rozdíl tří branek. Jan Grim unikl do brejku a v akci jednoho proti brankáři se nemýlil – 0:3. Na další obdrženou branku zareagovali Piráti výměnou gólmana, když Běhulu vystřídal Mičán. Nový strážce si však držel čistý štít pouze půl minuty, když nezareagoval na rychlou střelu Petra Foerstera po přihrávce zpoza brankové konstrukce – 0:4. Chomutovu se i nadále příliš nedařilo, což platilo do devětadvacáté minuty. Petr Chlán si od levého mantinelu sjel na hranici brankoviště, odkud snížil stav utkání – 1:4.

S gólovou odpovědí Mladá Boleslav přišla po polovině klání. Ve dvaatřicáté minutě se po chybě v rozehrávce ze strany Pirátů dostal soupeř do přečíslení, ze kterého vytěžil branku Tomáš Dlask – 1:5. Chvíli poté neuspěl Stanislav Vrhel s pokusem proti Maškovi, ovšem o půl minuty později, ve čtyřiatřicáté minutě, již rozšířil gólový účet. Zmíněný forvard nachytal ležícího brankáře, když ho přehodil bekhendovým pokusem – 2:5. V devětatřicáté minutě se Chomutovští prosadili znovu. Jakub Šuráň při pádu dotlačil přihrávku od kolegy Mežnara za brankovou čáru a stáhl náskok hostů – 3:5.

Do třetí fáze zápasu se opět uvedli lépe hosté, když v polovině jednačtyřicáté minuty orazítkoval Vladislav Houška tyč. Ve čtyřiačtyřicáté minutě šli Piráti do oslabení, Středočeši ovšem početní výhodu nevyužili. Již v plném počtu pohrdl Vrhel druhou trefou v zápase, když přestřelil odkrytou svatyni Mladoboleslavských. V devětačtyřicáté minutě Pirát Beneš prozkoušel pozornost brankáře střelou na bližší tyč. Necelou minutu poté se Chomutovští znovu provinili faulem, přičemž při vlastní početní nevýhodě sami skórovali. Kryštof Ouřada doslova ujel bránícím hráčům a prostřelil Maška mezi betony – 4:5.

Poté, co se junioři Pirátů čtvrtým zářezem dostali na dostřel, ucítili šanci na vyrovnání. Téměř pět minut jim patřila střelecká iniciativa, která ovšem nevedla k dalšímu gólu. V sedmapadesáté minutě se vůbec poprvé provinili za hranicí pravidel hosté. V přesilovce se Chlán znovu procpal až před branku soupeře, kde si nepřišel na připraveného Maška. Takřka dvě minuty před koncem Chomutovští zariskovali s prázdnou klecí v zádech, čehož Bruslaři využili. Sedmapadesát sekund před sirénou Samuel Dotter trefil zívající bránu Severočechů střelou přes celé kluziště – 4:6.

V nadstavbové části klání úřadovali Chomutovští, přičemž Ouřada ani Gut nezúročili příležitosti, které měli v průběhu dvaašedesáté minuty. Dvě minuty poté se mohlo rozhodnout na obou stranách, když hráč Bruslařů nejprve neproměnil možnost z pravé strany a chomutovský Chlán z následného protiútoku minul prostor mezi třemi tyčemi. V navazující nájezdové loterii byli úspěšnější Piráti Chomutov, kterým parádním gólem zajistil bonusový bod Petr Chlán.

Jan Brychta (Piráti Chomutov): „Měli jsme špatný vstup do utkání. Hned první střídání mohlo skončit gólem, ale náš gólman šanci dobře chytil. Brzy jsme inkasovali branku, čímž se potvrdil špatný vstup. O přestávce jsme s týmem promluvili. V další části jsme zabrali a dali nějaké góly. Chyběl kousek k tomu, aby to bylo 5:5. Mohlo to být ještě dramatické utkání. Jenže poté jsme vydali gólmana, riskli to a inkasovali přes celé hřiště. Bohužel takový je hokej. V nadstavbě jsme zabrali a získali důležitý bod, který má v tabulce cenu zlata.“

Václav Pletka (BK Mladá Boleslav): „Začali jsme dobře. Třetinu a asi sedm minut z druhé jsme hráli dobře a dostali jsme se lacino do vedení. Nebyli jsme o tolik lepším týmem, ale dali jsme nějaké góly. Poté se soupeř zlepšil a začal vytahovat hráče na druhou modrou. S tím jsme měli hodně velké problémy a začali jsme dělat chyby. Chomutov se vrátil do zápasu a ještě utkání zdramatizoval. Takže my druhou část zápasu už neodehráli dobře.“