Piráti slaví důležitou výhru! Utkání s Motorem rozhodla jediná branka

Napsal 09.04.2019 Kateřina Kundertová, David Panuška
C h o m u t o v - Chomutovští hokejisté zakončovali první polovinu baráže o Tipsport extraligu domácím utkáním s Českými Budějovicemi. Piráti chtěli utnout šňůru čtyř proher v řadě. Bojovné střetnutí nakonec nabídlo jedinou branku, kterou dal k radosti ROCKNET ARÉNY kapitán Marek Tomica. Chomutovští tak zapsali důležitou výhru a v pátek se mohou přiblížit druhému Kladnu.
BAR6 út 9.4.2019
1:0(1:0, 0:0, 0:0)
CEB
Peters – Jank, Flemming, Štich, Knot, Blaha, Dietz – Sklenář, Růžička, Klhůfek – Koblasa, Huml, T. Svoboda – Tomica, Šťovíček, Duda – Dlouhý, Chlán, Chrpa
Č. Budějovice
Kváča – Jandus, Vydarený, Prospal, Kutlák, Plášil, Pýcha – Babka, Gilbert, Šimánek – Doležal, Novák, Karabáček – Heřman, Přikryl, Čermák – Doktor, Dančišin, Kachyňa

Hejduk, Veselý – Pešek, Ganger

Piráti vstup do utkání podpořili přesilovou hrou, ve které Petr Koblasa na konci pohledné kombinace zakončil jenom těsně nad horní roh českobudějovické branky. Vzápětí se dral do úniku Jakub Chrpa, jemuž však obránce hostů znemožnil zakončení s gólovými parametry.

Po polovině třetiny si v početní výhodě zahrál i Motor, který přečkal náznak přečíslení v podání Ivana Humla a Marka Tomici a hned z protiútoku mohl skórovat, jenomže před odkrytou klecí Václav Karabáček minul.

V osmnácté minutě Martin Šťovíček nejprve po pravém křídle osamocen vybojoval pouze buly, které bylo klíčové. Vyraženou střelu Lukáše Blahy vrátil zpátky do sítě Marek Tomica, jenž bekhendem našel vrchní patra klece – 1:0. Vedení mohl navýšit za pár okamžiků Jakub Sklenář, který nepřekonal Petra Kváču.

Na začátku prostředního dějství Marek Tomica vybídl Radka Dudu, který však před odkrytou brankou nezakončil. Následně se Motor prezentoval kvalitní přesilovou hrou, kdy několikrát ohrozil Justina Peterse, i následným oslabením, v čemž dlouho nepouštěl Piráty do pásma.

Jedinou vážnější akci započal Vladimír Růžička, jehož ránu dorážel Jakub Sklenář, ale gólman hostů udržel kotouč před čárou. Od pětatřicáté minuty hráli hokejisté Českých Budějovic ve dvou přesilovkách krátce po sobě, jenomže domácí jednička udržela nadále čisté konto.

Na začátku třetí třetiny nejprve v přesilovce Radek Duda z první těsně minul levou tyč, následně se ve vlastním oslabení prosmýkl za obranu Pavel Pýcha, ale kličkou do bekhendu nesrovnal. Ze hry ve čtyřech na obou stranách si Piráti přenesli tlak, který vyústil ve dva nebezpečné pokusy Tomáše Svobody a zakázaná uvolnění hostů, kteří museli reagovat oddechovým časem.

Necelých sedm minut před koncem základní hrací doby mohl definitivně rozhodnou Petr Koblasa, který však na konci přečíslení trefil jenom boční síť branky. Nevyužitá šance odstartovala tlak Jihočechů, kteří se však vyřadili ze hry nedovoleným zákrokem. V přesilovce mohl v kleče přidat pirátskou pojistku Radek Duda, ovšem přesouvajícího se Petra Kváču nepřekonal. Piráty to mrzet nemuselo, protože těsný náskok už udrželi.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Viděli jsme víc bojovného než pohledné utkání. Oba týmy se nacházejí na chvostu tabulky. Na nás byla vidět nervozita, ale bylo důležité, že jsme dali první branku a mužstvo se uklidnilo. Soupeř měl spoustu šancí, ale měli jsme vynikajícího brankáře Justine Peterse a obětavost, protože jsme hodně střel zblokovali. Vítězství jsme umlátili. Chtěl bych poděkovat našim fanouškům, těm 2700, kteří nad námi ještě nezlomili hůl a přišli nás podpořit. Věřím, že na Kladno přijdou povzbudit kluky, protože se ti zaslouží. Je to pro nás zápas sezony, takže se na něj chceme co nejlépe připravit a vyhrát ho.“

Václav Prospal (ČEZ Motor České Budějovice): „Hodnocení bude krátké. Hokej se hraje od nepaměti na góly. Když žádný nedáš, nemůžeš vyhrát.“