Piráti slaví čtvrtou výhru přípravy, v Chemnitzu přehráli Crimmitschau

Napsal 20.08.2016 Marcel Holl, Libor Kult
C r i m m i t s c h a u/C h o m u t o v - K šestému přípravnému utkání se Piráti poprvé před sezónou vydali mimo Českou republiku. V nedalekém Chemnitzu se postavili proti Eispiraten Crimmitschau, účastníkovi druhé nejvyšší německé soutěže. Pirátský souboj nakonec vyzněl pro svěřence Vladimíra Růžičky, které nasměroval k vítězství dvěma góly kapitán Michal Vondrka. Trefou a dvěma asistencemi se blýskl obránce Jan Rutta. Piráti vyhráli v přípravě počtvrté a podruhé se radovali mimo své hájemství.
přát. (Chemnitz) so 20.8.2016
CRI
1:4(0:1, 0:2, 1:1)
Crimmitschau
Nie (31. Arnsperger) – Poživil, Körner, Pyka, Tramm, Schietzold, Halbauer, Olleff – Pinizzotto, Lee, Pohl – Walsh, Schlenker, Bucheli – Gollenbeck, Kosianski, Guts
Strmeň – Kudělka, Rutta, Dlapa, Flemming, Skinner, Havel, Chalupa, Szathmáry – Vondrka, Huml, Kaše – Tomica, Růžička, Koblasa – Poletín, Kämpf, Skokan – Hlava, Šťovíček, Račuk

43. Schietzold (Bucheli, Walsh)
5. Vondrka (Rutta), 28. Vondrka (Kudělka, Rutta), 37. Šťovíček (Szathmáry, Račuk), 46. Rutta (Huml)

7:5
0:1
0:0
14:48
Pinizzotto (Crimmitschau) 10 minut

Začátek duelu v Chemnitzu byl ve znamení problému s časomírou, což ale Chomutovu vůbec nevadilo. Důkazem toho je využitá početní výhoda z páté minuty utkání. Ruttovu střílenou přihrávku šikovně tečoval Michal Vondrka, jenž se tak prosadil, v druhém zápase v řadě za sebou.

V osmé minutě se snažil ohrozit Strmeně domácí Schlenker, jehož tečovaný pokus mířil vysoko a skončil na zadním hrazení. Na přelomu jedenácté a dvanácté minuty si vytvořili slibné pokusy Kudělka s Poletínem. Chomutovský obránce zkoušel štěstí na vzdálenější tyč, ale nemířil přesně. Obdobně si vedl i Michal Poletín, který také usměrnil kotouč mimo.

V závěrečné pětiminutovce čelili Piráti krátké přesilovce soupeře pěti proti třem. Největší šanci měl už při klasické výhodě Pinizzotto, který dostal přihrávku od zadního mantinelu, ale netrefil puk ideálně, takže Strmeň mnoho práce neměl. Samotný závěr úvodní periody ještě přinesl dorážky Koblasy a Kämpfa, ale brankář Nie si vše pohlídal.

Ve druhé třetině si dorážkou na Nieho nepřišel ani Vladimír Růžička. Mnohem úspěšnější byl při chuti hrající chomutovský kapitán Michal Vondrka, jenž z ne příliš nápadné akce zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Krátce na to zastavila Nieho lapačka teč Kämpf.

V polovině hracího času opustil kanadský brankář se pracoviště. Místo něho zaujal pozici mezi třemi tyčemi teprve šestnáctiletý Arnsperger. Mladý brankář musel v krátkém sledu po svém nástupu řešit dva střelecké pokusy Chomutova, ale s oběma si poradil a podržel svůj celek.

Kouzlo nového maskovaného muže bylo odčarováno v 37. minutě, kdy se z branky radovala čtvrtá útočná formace Pirátů. Szathmáry přihrál z osy hřiště do pravého kruhu Martinu Šťovíčkovi, který z první prostřelil brankáře mezi nohy a dal svůj druhý gól v letošní přípravě. Před koncem druhého dějství ještě orazítkoval tyčku domácí klece svou střelou Brett Flemming.

Vstup do poslední třetiny se domácím povedl. Po 148 vteřinách překonal Strmeně André Schietzold, jenž zužitkoval rychlý kontr svého celku a střelou z pravého kruhu našel skulinu ve výstroji hostujícího gólmana.

Opět více klidu na chomutovské hokejky přinesla šestačtyřicátá minuta, kdy Ivan Huml vyhrál buly v útočné třetině na Jana Ruttu. Písecký odchovanec propálil vše co mu stálo v cestě a vrátil českým Pirátům tříbrankový náskok.

Závěrečné minuty napínavého klání přinesly šance na obou stranách. Nejprve musel být v pozoru Jan Strmeň, jenž nejprve vyrazil střelu z kruhu a následně přikryl dorážku Gutse. Následně uspěl v souboji mladíku domácí brankář, který zneškodnil pokus Davida Kašeho.

Druhý gól v zápase mohl vstřelil Martin Šťovíček poté, co Račuk zavezl puk do pásma, předal ho Kudělkovi, který viděl Šťovíčka osamoceného před brankou. Mladý útočník byl však příliš blízko a zakončil jen do plastronu Arnspergera. Minutu před koncem základní hrací doby byli Chomutovští blízko páté trefě. Po akci Davida Kämpfa poskakoval puk na brankové čáře, odkud ho sebral jeden z obránců a rozhodčí rozpažil.

V pirátském souboji se tak opět po dvou letech radovali Piráti z Chomutova, kteří v Chemnitzu přehráli Crimmitschau 4:1.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Nebylo to úplně jednoduché utkání, protože se hrálo v sobotu a kluci byli v určité únavě. Chtěli jsme hráče udržet v koncentraci, aby soupeře nepodcenili. Jsem rádi, že jsme si mohli vyzkoušet věci, které v sezóně normálně nemůžeme. Byly nějaké přesilovky i oslabení, takže zápas splnil svůj účel.“