Piráti skolili lídra! Třebíč sice v Chomutově vedla, ale poprvé v sezoně padla

Napsal 24.09.2014 Antonín Domanický
C h o m u t o v - Piráti se v SD ARENĚ utkali s doposud neporaženým týmem a lídrem tabulky z Třebíče. Úvodní třetina skončila bezgólově, druhá již přinesla první branku a to z hokejek Třebíče. Piráti však ještě před uplynutím třetiny zásluhou Davida Kašeho a Marka Hovorky skóre otočili. Poslední třetina se již hrála pod kontrolou domácích, kteří přidali ještě dvě branky.
6.kolo st 24.9.2014
4:1(0:0, 2:1, 2:0)
TRE
Strmeň – Drtina, Rýgl, Scalzo, Rutta, Skinner, Koma, Šulák, R. Havel – Hovorka, Dušek, Květoň – Sinisalo, Růžička, McGregor – Hřebejk, Kämpf, Moore – Šagát, D. Kaše, O. Kaše.
Třebíč
Štůrala – Malena, Zdráhal, Dlapa, Bartoň, Jaroš, Dujsík, Přibyl – Erat, Dolníček, L. Havel – Burian, Holec, Čuřík – Vodný, Dočekal, Pekr – Wasserbauer, Juráň, Králík.

39. D. Kaše (O. Kaše, Šagát), 40. Hovorka (O. Kaše, Dušek), 43. Drtina (Hovorka, Hřebejk), 47. Sinisalo (Růžička, McGregor)

2071

Na úvod zápasu si připravil zajímavou střelu Květoň. Projektil ovšem od mantinelu namířil jen do náruče Štůrali. O několik chvil později dostal přihrávku do prostoru před kruhy Rýgl. Ostrá střela našla střed brány a připraveného gólmana. Obrovskou příležitost měl posléze Kämpf, který v úniku trefil betony brankáře. Ani následná bekhendová dorážka Moora v síti neskončila. Třebíč se k šancím dostala až po vyloučení Komy. Havel dostal puk do pravého kruhu a střelou prověřil Strmeňe, který včas zasáhl. Zbytek oslabení díky srdnaté obraně zvládli a po jeho skončení opět zahrozili. Koma našel Hřebejka v ideální gólové pozici, avšak chomutovský forvard poslal puk těsně mimo správný cíl.

Piráti dostali taktéž příležitost v podobě přesilové hry. Ostře pálil Drtina a puk byl zblokován na hokejky domácích, kteří se pustili do útoku. To byla příležitost pro Strmeňe ukázat své kvality. Proti Dolníčkově střele se dobře přesunul a kotouč podržel. Skóre ale zůstalo neotevřeno a to ani po razantním projektilu od Rýgla, jenž musel Štůrala s velkým nasazením podržet v lapačce. V závěru Třebíč dostala Piráty do jejich pásma a zvládla si vydobýt přesilovou hru, kterou si z bezgólové úvodní třetiny přenesli do následující dvacetiminutovky.

Oslabení na úvod druhé periody přestáli Piráti bez větších komplikací. Větší aktivitu si v úvodních minutách držela Třebíč. Juráň za jízdy vypálil do hrudi brankáře. V následující fázi zápasu se hra vyrovnala. Za Piráty hezky vystřelil McGregor a puk se otřel o betony brankáře. Na druhé straně se až k bráně protáhl Wasserbauer, ale slabý pokus nebyl pro Strmeňe větší problém.

Z dálky pálil i Malena a chomutovský gólman se musel ohánět. Do protiútoku se posléze rozjel Ondřej Kaše a střelou našel jen výstroj brankáře. V druhé polovině třetiny se již příliš nepřerušovalo. Hra se plynule přelévala ze strany na stranu. Poté však udeřila Třebíč. Po buly se puk dostal na křídlo k LUKÁŠI HAVLOVI, po jehož střele musel zatím bezchybný Strmeň kapitulovat – 0:1. Poté museli domácí čelit oslabení, které ustáli. Po jeho skončení se rolí spasitelů ujali bratři v dresu Pirátů. Ondřej Kaše našel svého bratra DAVIDA KAŠEHO, který z mezikruží bezchybně poslal kotouč za záda Štůrali – 1:1. Piráti se odhodlali k obratu. V přesilové hře se napřáhl MAREK HOVORKA a prostřelil brankáře – 2:1.

Na úvod třetí části hezky vypálil Květoň, jehož tečovaná střela zamířila těsně mimo. Piráti se posléze dostali do dvojnásobné přesilové hry. V té se výborně prosadil domácí kapitán JIŘÍ DRTINA, který přesně trefil prostor nad ramenem brankáře – 3:1. Piráti si vedení kontrolovali. Třebíč se do útoku příliš nedostala. Pouze Dočekal z velké dálky trefil lapačku Strmeňe. Na druhou stranu se pak rozjel pirátský útok, na jehož konci byl finský útočník TOMAS SINISALO a jeho dorážka do odkryté klece – 4:1.

Domácí posléze kontrolovali hru, ale i přesto dokázali hosté zahrozit. Střelu a dvě rychlé dorážky musel řešit skvěle chytající Strmeň. I v dvojnásobném oslabení, kterému domácí čelili v závěru třetiny, si domácí brankář věděl rady s pokusy hostů o snížení. Zápas tak skončil vítězstvím Pirátů a Třebíč byla poprvé poražena.

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Dvě třetiny jsme bojovali sami se sebou. Prvních dvacet minut jsme byli mírně lepší, ale finální fáze našich akcí nebyly řešeny nejlépe. Přišel gól Třebíč, který s mužstvem zatřásl, což způsobilo, že jsme během chvilky vyrovnali po krásné akci bratrů Kašů. V následné přesilovce jsme dali druhou branku a rázem jsme byli ve vedení. Posléze jsme opět v přesilovce navýšili a následně jsme jen v klidu dohrávali. Až na zbytečný závěr, kdy přišla vyloučení a nějaké emoce, jsme utkání zvládli. Porazili jsme velmi dobrého soupeře. Toho si musíme vážit.“

Jiří Mička (SK Horácká Slavia Třebíč): „My jsme chtěli navázat na dobré výsledky z předchozích zápasů. První třetinu jsme hráli špatně, ale bylo pro nás dobře, že skončila 0:0. V druhé části se naše hra zlepšila, patnáct minut jsme měli navrch a dali jsme i gól. Poté však došlo na dvě chyby, po kterých byl Chomutov ve vedení, a zápas si domácí již pohlídali. Zvládli využít dvojnásobnou přesilovku a utkání zvládli.“