DOROST - reportáž

Piráti si vyšlápli na pražskou Kobru, hattrickem se blýskl Marcel Štefančík

Napsal 27.09.2018 David Panuška, Michal Luxa
C h o m u t o v - V pátém střetnutí ELIOD extraligy dorostu splnili Piráti roli favorita, když zvítězili 8:3 nad pražskou Kobrou. Chomutovský celek od začátku zápasu mířil za třemi body, což se také podařilo. Následně bonusový bod Severočeši vyválčili v nadstavbě, v níž dokonal hattrick Marcel Štefančík.
5.kolo čt 27.9.2018
8:3(3:1, 3:1, 2:1 - N 1:0)
KOB
Šatný – Němec, Frollo, Perný, Kovár, M. Pöschl, Martínek – Spudich, L. Koblížek, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Štefančík, Kalčík, F. Döring, Ekrt
Kobra Praha
Tuček (32. Černý) – Šnajberk, Bucek, Šesták, Bartoň, Frydrich, Capoušek – Král, Tichý, Výkruta, Rajilič, Sekula, Valenta, Halfar, Strnad, Kvasnička

11. Štefančík (T. Svoboda, Jiří Kulich), 15. Štefančík (F. Döring, Němec), 19. Čech (Príhoda, M. Pöschl), 30. Čech (Štefančík, Spudich), 32. Kalčík (M. Pöschl), 39. Perný (T. Svoboda), 55. Spudich (Němec, Kalčík), 59. Kalčík (Ekrt), 61. Štefančík (Němec)

Plachý – Bláha, Domský

Do utkání vstoupili o něco aktivněji hokejisté Kobry, kteří se dostali do dvou nebezpečných akcí, ale ani jedna se neujala. Úřadovali tak domácí. V jedenácté minutě se do útoku po levé straně dostal Tadeáš Svoboda, jenž bekhendem před branku našel Marcela Štefančíka, který v těžké pozici překonal Tučka poprvé – 1:0. Netrvalo dlouho a Marcel Štefančík přidal druhý zásah. Během přesilové hry nachytal hostujícího brankáře u pravé tyčky a do odkryté branky poslal puk – 2:0.

Pražanům se povedlo snížit na konci sedmnácté minuty. Ondřej Výkruta se dostal do samostatného úniku a svou akci zakončil bekhendovou kličkou – 2:1. První třetina i tak ale skončila dvoubrankovým vedením domácích, Ondřej Čech v devatenácté minutě obkroužil branku a v prvním duelu sezóny vstřelil gól – 3:1.

Start prostřední třetiny vyšel lépe hostům, kteří po jednapadesáti sekundách snížili na rozdíl jediné trefy. Stanislav Tichý unikl obraně a po bekhendové kličce překonal Šatného – 3:2. Následně byl Matěj Kvasnička faulován a mohl z trestného střílení srovnat, proti Šatnému ovšem neuspěl. V polovině třetiny si domácí opět vzali zpátky dvoubrankové vedení, Ondřej Čech dostal puk mezi kruhy a šťastně se prosadil podruhé v duelu – 4:2.

Ve zbytku třetiny už skórovali pouze domácí. Jakub Kalčík si v přesilovce najel na pravý kruh a dělovkou na přední tyč propálil Tučka popáté – 5:2. Hostující brankář následně střídal a do branky šel Tomáš Černý. Ten inkasoval v předposlední minutě prostřední třetiny, ale nebyla to vůbec jeho chyba. Dominik Perný nahodil ze střední třetiny a po teči bránícího hráče Kobry puk doklouzal do branky – 6:2.

Hosté se i ve třetí periodě prosadili jako první, Lukáš Strnad ujel obraně a střelou nad lapačku snížil na 6:3. Piráti inkasovali z úniku potřetí v utkání. Následně byl domácí celek nadále aktivní a v poslední pětiminutovce se radoval z branky ještě dvakrát. Nejdříve na 7:3 upravoval v předbrankovém prostoru Jan Spudich, poslední trefu v základní hrací době vstřelil po povedené kličce před brankářem Jakub Kalčík – 8:3. V prodloužení poté po půl minutě rozhodl hattrickem Marcel Štefančík, jenž upravil na výsledných 9:3.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Měli jsme celkem dobrý vstup do utkání. Vedli jsme 2:0 a 3:1. Poté jsme si to sami zkomplikovali. Hosté snížili a z trestného střílení mohli srovnat. V téhle pasáži hry se nám moc nedařilo a soupeř byl nebezpečný. Oliver Šatný to naštěstí chytil a pak jsme zápas dohráli v klidu.“

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): „Prohráli jsme 3:8, ale dá se to vidět i jinak. Z mého pohledu je to pro nás dost krutý výsledek. Po první třetině se kluci zmobilizovali a kdybychom dali na 3:3, tak to mohlo vypadat jinak. Slovo kdyby je ovšem ošemetné. Bohužel tam ten gól nepadl, domácí se uklidnili a naprosto v klidu šli do třetí třetiny. Tam se utkání spíše dohrávalo, v nadstavbě jdou bohužel vidět rozdíloví hráči, které Chomutov má.“