Piráti se zapotili, ale vezou z Litoměřic všechny body po výhře 2:1

Napsal 10.10.2011 Pavel Kadeřábek
C h o m u t o v - První třetina byla v režii hostujících Pirátů, kteří svou převahu vyjádřili ale jen jednou brankou. Ve druhé dvacetiminutovce se převaha přelila na hole domácích, kvůli několika vyloučením na straně hostů. Branku ale diváci ve druhé třetině neviděli. Vstup do třetí třetiny vyšel domácím skvěle, když se jim podařilo po 48 vteřinách vyrovnat. Zaslouženou i když upracovanou výhru potvrdili Piráti druhou brankou až v 57. minutě. Domácí odvolali ještě brankáře, vyrovnat se jim ale nepodařilo.
11.kolo po 10.10.2011
LTM
1:2(0:1, 0:0, 1:1)
Litoměřice
Salfický (Meravý) - Kříž, Kružík, Drábek, Smetana, Holomek, Suchý, Drahorád, Tůma - Kloz, Šinágl, Tvrzník - Loskot, Belay, Hašek - Horčička, Slížek, Gengel - Kafan, Hlusička, Novák
Hanuljak (Řehoř) - Seman, Bartejs, Jillson, Rutta, Mrázek, Palin, Havíř, Grof - Hromas, Kraft, Heřman - Hafenrichter, Helminen, Ondřej - Hřebejk, Sikora, Kůs - Procházka, Gajovský, Hruška

Litoměřice
41. Loskot (Šinágl)
7. Procházka (Gajovský, Grof), 57. Hruška (Gajovský)

3:4
21:35
1200
Würtherle - Svoboda, Zavřel

Jako první zahrozili při nabídnuté přesilové hře domácí. Haškův pokus a následný útočný výpad obránce Suchého ale úvodní trefu nepřinesl. Útočné choutky měli i chomutovští obránci, Grofův průnik a bekhendový blafák ale také neskončil gólem.

Další rychlý výpad do domácí obrany už ale znamenal změnu skóre. Gólový účet zápasu otevřel Milan Procházka, který protlačil puk nadvakrát pod Salfického betonem. Do první sirény mohli se stavem utkání zahýbat Kružík a Hřebejk. V prvním případě netrefil domácí obránce volný kotouč před Hanuljakem, na druhé straně hostující forvard nebezpečně tečoval nahození od modré čáry.

V úvodu druhé části zasáhl Mrázek Šinágla holí do obličeje a inkasoval čtyřminutový trest. Litoměřičtí tak měli v dlouhé přesilovce několik šancí na vyrovnání. Ani po střelách a následných dorážkách z předbrankového prostoru se však nikomu z domácích nepodařilo rozvlnit síť chomutovské branky.

Po neproměněné početní výhodě málem přišel trest od hostujících Pirátů. Nejprve se po odrazu puku od zadního mantinelu netrefil do odkryté branky Palin a o několik minut později zmařil Procházkovu snahu o druhý gól v zápase Salfický, když jeho pokus z pravého kruhu vyrazil svým ramenem.

Vstup do závěrečné dvacetiminutovky vyšel domácímu týmu. Po rychlém protiútoku nahrál ve 41. minutě Šinágl Marku Loskotovi a nová tvář v litoměřickém dresu se trefila přesně do pravého horního růžku chomutovské branky.

Stadion vyrovnávací gól velmi povzbudil a do poloviny třetí třetiny Litoměřičtí Piráty přehrávali. V 53. minutě však seděl na trestné lavici Drábek a hosté se dostali do tlaku. Oslabení Stadion ještě ustál, dlouhé minuty odolával střelám a dorážkám hostujících hráčů. Domácí dělilo minimálně od bodu tři a půl minuty.

V 57. minutě však nechali před brankou zcela volného zkušeného střelce Davida Hrušku, který se v této situaci nemýlil. Nikým nehlídán se trefil pod horní tyč a rozhodl o konečném výsledku 1:2. Litoměřice ještě v závěru zkusily hru bez brankáře, ale vytvořily si jedinou nadějnou šanci. Gengel však neprotlačil z dorážky puk za Hanuljaka a všechny tři body se tak stěhují do Chomutova.

Daniel Tvrzník: HC Stadion Litoměřice

Myslím, že náš výkon byl dobrý. Navázali jsme na dobré výkony z posledních zápasů. Bohužel se nám zápasy nedaří dohrávat. To je velká škoda, protože jsme měli několik posledních zápasů dobře rozehraných, ale individuálními chybami se připravujeme o body. Dnes jsme zase dobře začali, bohužel ale přijde sedmá minuta a my uděláme chybu, kterou si předtím ukazujeme v kabině a z této situace dostaneme gól. To jsou chyby, které nás sráží. Pokud chceme myslet na body, musíme šance proměňovat. Několik jsme si jich vytvořili v přesilových hrách. Po vyrovnávacím gólu, místo toho aby nás to nakoplo, tak se začneme bát o výsledek nebo nám možná docházely síly. Dostali jsme se pod tlak, který vyvrcholil tři minuty před koncem. Pořád jsme si říkali, že hráč za brankou může být nebezpečný. Nechali jsme tam Davida Hrušku tři metry před brankou a ten rozhodl. To je velká škoda. Chyby ze začátku sezóny se snažíme ze hry dostat. Zaplaťpánbůh se nám to trochu daří. Už od začátku sezóny jsme měli v zápasech dobré fáze a můžu říci, že dnes už ve hře nebylo tolik chyb. Když hrajeme proti papírově silnějšímu soupeři, tak hrajeme jednoduchý hokej. Nic nevymýšlíme. Takhle bychom měli hrát i proti papírově slabším. Věřili jsme tomu, že při síle Chomutova bude náš výkon také dobrý. Znovu ale opakuji, nepodáváme špatné výkony. Máme tam dobré věci, ale bohužel body nepřichází. Myslím, že kluci tomu nepodlehnou. Snad budou i nadále pracovat při zápase i tréninku a body přijdou.

Jan Votruba: Piráti Chomutov

My jsme věděli, že nás nečeká nic lehkého. Litoměřice hrají dobře. Možná nemají takové výsledky, jaké by si představovali, ale jejich hra je výborná. Velmi dobře bruslí, takže jsme sem jeli a věděli jsme co nás čeká. Začátek byl takový, že na nás vlétli, ale od osmé minuty jsme se s tím vypořádali. Škoda, že jsme na konci první třetiny neodskočili na více než 1:0. Co se týče druhé třetiny, byla hra z naší strany rozháraná vyloučeními, ale Litoměřice hrály dobře přesilovky. Velice nás v té chvíli podržel brankář. Ve třetí třetině jsme po naší hrubé chybě ihned v první minutě inkasovali. Je třeba pochválit mužstvo. Od páté minuty jsme zabrali a soupeře zatlačili do jeho vlastní třetiny. Jednu šanci jsme využili a v závěru jsme to myslím dobře podrželi. Litoměřice hrály výborně. Výborně napadaly, dohrávaly nás. Měli jsme rozbor na videu, takže jsme věděli, že takto budou hrát. Nedovedli jsme se s tím na začátku vypořádat. V týmu není spokojenost s postavením v tabulce. Měli jsme rozpačitý začátek. Poté jsme porazili Ústí a třikrát za sebou jsme vyhráli. Mysleli jsme si, že nás to nakopne, ale bohužel jsme prohráli v Olomouci. Udělali jsme pár změn, dvakrát jsme vyhráli. Teď budeme hrát doma s Třebíčí a chtěli bychom to potvrdit. Potřebujeme se dostat do nějaké pohody, protože v určitých fázích hráči působí nervózně. Vyhrané zápasy nás dají do klidu.