Piráti se vracejí ze Slezska s nepořízenou, nestačili na tamní AZ Havířov

Napsal 01.10.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V rámci devátého kola první hokejové ligy se Piráti vydali na dalekou cestu do Havířova. Zápas pro ně nezačal dobře a po první třetině prohrávali již 0:2. V prostřední části se Piráti vzchopili, ale více jak jednu branku nedokázali vstřelit. Havířovští si zbytek zápasu pohlídali a berou tak důležité tři body.
9.kolo st 1.10.2014
HAV
2:1(2:0, 0:1, 0:0)
Havířov
Svoboda – Dresler, Foltýn, Bahounek, Krisl, Lenďák, Valenta, Ostrčil, Repe – Jiránek, Loskot, Říčka – Jakúbek, Šlahař, Tomi – Sedláček, Pechanec, Sztefek – Klimša, Rimmel, Chmielewski
Kopřiva – Drtina, Rýgl, Scalzo, Rutta, Skinner, Koma, Šulák, Havel – Hovorka, Dušek, Květoň – Sinisalo, Růžička, McGregor – Hřebejk, Kämpf, Moore – Šagát, Kaše D., Kaše O.

Havířov
7. Klimša (Rimmel), 15. Sztefek (Pechanec, Sedláček)
36. Dušek (Skinner, Hřebejk)

3:4
0:1
0:0
34:35
1738

Hostující Chomutov v úvodu utkání potvrdil, že bude velmi nebezpečný a připraví si řadu šancí. V první velké příležitosti se ale objevil havířovský Vojtěch Tomi, který projel až před Kopřivu, ale překonat jej nedokázal. V 7. minutě se mohli radovat poprvé domácí. David Klimša dokázal využít chybu v chomutovské obraně, projít do zakončení a následně puk dorazit po velké skrumáži za Kopřivu – 1:0.

Následně se do tlaku dostali hosté, ale Kämpf i David Kaše ztroskotali na dobře chytajícím Svobodovi. Hosté pokračovali v tlaku až do 15. minuty, kdy se podařilo udeřit AZetu podruhé. Michal Sztefek se dokázal prokličkovat až před brankáře Kopřivu a po kličce i přesně zakončil – 2:0.

V 17. minutě měli Piráti možná největší šanci v první třetině. Hřebejk s Davidem Kašem jeli dva na jednoho, ale Hřebejk svou střelu umístil jen pár centimetrů vedle tyčky!

Závěr třetiny přinesl i několik tvrdých hitů. AZet využil dvě šance z několika možností a do šaten se odcházelo za stavu 2:0. Chomutov odehrál první polovinu druhé třetiny velmi dobře a po nevyužité přesilovce se držel v tlaku. Důkazem je šance Květoně, který ale trefil beton havířovského brankáře. I Havířov měl ale velkou šanci, ale Klimša puk před brankou jen těsně minul.

Ve 29. minutě se do úniku dostal Hřebejk, ale v cestě mu stál výborný Svoboda. Ve 34. minutě mohl se skórem pohnout Bahounek, ale trefil přesouvajícího se Kopřivu. AZet sehrál tuto početní výhodu velmi dobře a hosty držel v sevření téměř po celé dvě minuty, ale neskóroval. To se naopak podařilo ve 36. minutě hostům. Přesnou přihrávku dostal na druhou tyčku Antonín Dušek a poprvé tak překonal Svobodu – 2:1.

Ve 43. minutě zahrozil McGregor, ale Svoboda byl včas na svém místě a hostům početní výhodu osladil povedeným zákrokem. Havířov dokázal zahrozit V 50. minutě v početní výhodě, kdy Vojtěcha Tomiho vychytal brankář Kopřiva, a to i z nebezpečné pozice mezi kruhy. S postupem času se čím dál hůře bránilo jednobrankové vedení a Chomutov si připravil několik střídání, kdy Havířov ve třetině podrtil.

V 54. minutě vyzkoušel pozornost havířovského brankáře z úhlu Květoň, ale Svoboda puk vyrazil. Pět minut před koncem třetí třetiny dostal Havířov možnost zahrávat přesilovou hru, ale i když hosty držel v obranném pásmu, tak se nepodařilo vypracovat střelecké příležitosti.

Poslední minuta byla pro Havířovské hodně rušná. Hosté odvolali brankáře a zkoušeli to se šesti hráči v poli. AZet ale dokázal povedeným týmovým výkonem, podpořeným dobře chytajícím Svobodou, tři body nakonec uhájit.

Jan Daneček (AZ Havířov): „Opět se ukázalo, že když hrajeme s papírově slabšími soupeři, tak hrajeme úplně jinak. Právě proto jsme v Ústí neuspěli, kdežto tentokrát jsme věděli, že hrajeme proti favoritovi zápasu a podle toho jsme k tomu také přistoupili. Hlavně si nesmíme myslet, že když porazíme Chomutov, tak porazíme všechny. Musíme se dál soustředit na naší hru a jedině tak můžeme vítězit.“

Břetislav Kopřiva (Piráti Chomutov): „Bylo to výborné utkání z obou stran podpořené skvělou atmosférou. My jsme ten zápas prohráli v první třetině, kdy jsme inkasovali dvě branky. Poté jsme celý zápas dotahovali a bohužel jsme se nedokázali prosadit v koncovce.“