Piráti se po vítězství nad Olomoucí radují z postupu do další fáze, dál mohou snít o play-off

Napsal 22.02.2019 Michal Luxa
C h o m u t o v - V posledním kole poražených celků DHL extraligy zvítězili Piráti nad Olomoucí 2:0. Skvělým výkonem se blýskl Dominik Pavlát, jehož gólově doplnili Stanislav Vrhel a Marcel Štefančík. Chomutovští se tak po zaváhání Havířova mohou radovat z postupu do další fáze, kde se utkájí čtyři celky a dva nejlepší postoupí do vyřazovacích bojů.
N21 pá 22.2.2019
2:0(0:0, 1:0, 1:0 - N 0:1)
OLO
Pavlát – Váchal, Šuráň, Seemann, Mikulec, Beneš, Jarý, Vaněk, Štochl – Štefančík, Vrhel, Dospěl, Chlán, M. Svoboda, Koláček, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada.
Olomouc
Mokrý – Bahounek, Mader, Klesla, Vosátko, Rutar, Pírek – Matiaško, Štefka, Tomajko, Mácha, Horký, Kořenek, Štědrý, Podlaha, Tichý, Rosecký, Ministr

23. Vrhel (T. Koblížek), 54. Štefančík (Vrhel, T. Koblížek)
Olomouc
61. Matiaško

5:5
0:0
0:0
Čáp – Kokrment, Horažďovský

Do utkání lépe vstoupili Piráti, kteří téměř po pěti minutách spálili první velkou šanci utkání. Domácí ujeli do přečíslení, které střelou zakončil Petr Chlán, ale hostující brankář se výborně přesunul a pokus zlikvidoval. O dvě minuty později z protiakce vystřelil ve vlastním oslabení Josef Podlaha, ovšem Dominik Pavlát puk letící k pravé tyči zneškodnil.

V osmé minutě nahazoval kotouč od modré čáry Jakub Štochl, jehož pokus tečoval chomutovský kapitán. Ovšem po teči Kryštofa Ouřady se rozezněla branková konstrukce Olomouce. Těsně po polovině třetiny se další teči připomněl Matyáš Svoboda, jenže branku netrefil. K dorážce se ještě probojoval Stanislav Vrhel, jenže také jeho u pravé tyče vychytal Mokrý.

Po dvou minutách druhé periody se skóre poprvé měnilo, když se radovali Chomutovští. Tomáš Koblížek našel v předbrankovém prostoru Stanislava Vrhela, kde byl faulován. V pádu se ale domácí útočník prosadil - 1:0. V pětadvacáté minutě se ocitl na pravém kruhu Petr Chlán. Ovšem olomoucký brankář se skvěle přesunul a pokus nejlepšího střelce Chomutova vychytal.

O tři minuty později našel autor úvodní branky zápasu Tomáše Koblížka, jenž se nacházel u pravé tyče. Ovšem jeho bekhendový pokus vyrazil Vojtěch Mokrý betonem. V závěru prostřední dvacetiminutovky mohla Olomouc vyrovnat. Joshua Mácha si položil Dominika Pavlát, ale prostor tří tyči poté netrefil.

V polovině poslední třetiny se po rychlé akci zjevil na pravém kruhu Lukáš Dospěl, který mířil do bližší šibenice. Ovšem lapačka hostujícího brankáře byla rychle na správném místě. Psala se čtyřiapadesátá minuta, když se Severočeši radovali podruhé! Po akci Stanislava Vrhela byl u levé tyče připraven Marcel Štefančík, jehož zakončení doputovalo do prostoru tří tyčí - 2:0.

V nadstavbě vyrobil chybu Vít Seemann, když jeho zaváhání využil Michal Matiaško. Ten si zleva najel až před branku, odkud bekhendem vystřelil Olomouci bonusový bod - 2:1. Ovšem to Chomutov nemusí mrzet, jelikož jeho naděje na vyřazovací boje stále žije. Piráti totiž postoupili do čtyřčlenné skupiny, kde si zahrají o dvě postupová místa.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Jsme strašně rádi, že jsme to zvládli a že jsme se vrátili zpátky mezi tu hokejovou elitu. Od začátku jsme byli přesvědčení, že tam to mužstvo patří. I když se nám někdy trochu nedařilo, tak se mužstvo skvěle připravilo, a to hlavně po psychické a taktické stránce. Řekli jsme, že nedostaneme branku a vyhrajeme, což jsme vlastně splnili. Smekáme před týmem, hrozně si toho vážíme a těšíme se na nadstavbu, která si myslím, že bude úžasná. A věřím, že nám přihraje i zajímavé soupeře.“

Karel Beran (HC Olomouc): „Bojovné a bruslivé utkání. Myslím si, že se z obou stran hrál slušný hokej. Domácí využili dvou chyb, které jsme udělali a ty potrestali. V závěru jsme měli možná trochu více ze hry, ale to bylo logické, protože jsme se tlačili dopředu a chtěli jsme dát nějakého toho góla. To se nám ovšem nepodařilo, ale jsme rádi za branku v prodloužení. Domácím gratuluji k postupu do nadstavby a přeji hodně štěstí.“