Piráti s okleštěnou sestavou ukončili sezónu nezdarem v Salcburku

Napsala 05.03.2020 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odjeli k poslednímu utkání DHL Superpoháru do rakouského Salcburku, kde se začali prosazovat až s pětigólovým mankem. O zmírnění vysoké porážky se postarali v okleštěné sestavě Martinové Berčík a obránce Pöschl, to však nestačilo. Chomutovští proti Red Bullu doplatili na fauly, která potrestal soupeř hned tři.
SUP8 čt 5.3.2020
SAL
6:2(3:0, 1:0, 2:2)
Salzburg
Bugl – Obu, Menner, Necesany, Wimmer, Reich, Schmidbauer – Cimmerman, Hänelt, Eham, Lutz, Maier, Leonhardt, Borzecki, Pronin, Lindner, Bammer, Müller
Bajgar – Ludvík, Ferbas, D. Vaněk, M. Pöschl – Čech, Popelka, Prokop, Veselý, Berčík, Janeček, Koláček, T. Svoboda, Lobodowski

Salzburg
11. Menner (Borzecki, Eham), 13. Lindner (Maier, Menner), 13. Lutz (Hänelt, Obu), 34. Lindner (Eham, Necesany), 42. Maier (Wimmer, Cimmerman), 60. Maier (Bammer, Wimmer)
42. Berčík (Janeček, Popelka), 51. M. Pöschl (Janeček, Koláček)

Veselý (Chomutov) 5 minut a do konce utkání

Do desáté minuty se v Rakousku hrál vyrovnaný hokej, ale pak byl na pět minut a do konce utkání vyloučen Jakub Veselý, což se stalo Pirátům osudné. Salcburk totiž dlouhou a nekončící přesilovku využil hned třikrát, postupně se prosadili Miximilian Menner, Elias Lindner a Julian Lutz – 3:0.

S tresty se pokračovalo i v prostředním dějství, ale ani jeden celek nabídnutou přesilovku nevyužil. Ve čtyřiatřicáté minutě navýšil vedení domácích Elias Lindner druhým zásahem v zápase – 4:0.

Závěrečné dějství začalo po gólové stránce bleskurychle. Během dvaačtyřicáté minuty se prosadili Oskar Maier a za třicet jedna vteřin Pirát Martin Berčík – 5:1.

Další úspěšnou trefu svěřenců Jaroslava Becka a Jana Brychty přidal dorostenecký obránce Martin Pöschl, k němuž už se ale další spoluhráči nepřidali – 5:2. Jelikož těsně před koncem Ondřej Čech nevyužil nařízené trestné střílení, Oskar Maier stanovil finální podobu výsledku na 6:2.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Připravovali jsme se podobně jako na Mladou Boleslav a utkání bylo z naší strany docela dobré, i když konečný výsledek nevypadá úplně nejlépe. Hráčům jsme zdůrazňovali, že nesmíme být vylučovaní, protože Salcburk hraje přesilovky výborně. Jenže hned v první třetině předvedl Jakub Veselý naprosto zbytečný faul a domácí nás v pětiminutové přesilovce za tuhle obrovskou nedisciplinovanost, která strašně poškodila tým, třikrát potrestali. Kuba se musí takových zkratů vyvarovat, pokud chce uspět v seniorském hokeji. Za stavu 0:3 už to pro nás bylo těžké, ale i tak jsme vytvářeli šance, jenže jsme je zase neproměňovali. Kdybychom se trefili, mohli jsme si odvézt lepší výsledek. Přestože dostal šest gólů, zaslouží pochvalu brankář Bajgar, který poprvé chytal od začátku.“