Ml. Dorost - reportáž

Piráti prohráli s Red Bull Salzburg i druhý vzájemný zápas, padlo deset branek

Napsala 24.01.2017 Kateřina Kundertová
S a l z b u r g / C h o m u t o v - Mladší dorostenci odehráli druhý vzájemný zápas na dvoudenním turnaji v Salzburgu. S místním týmem Red Bull Salzburg prohráli i podruhé, tentokrát poměrem 6:4. Piráti prohráli kvůli vysokému počtu inkasovaných branek v prostřední a třetí třetině, ve kterých obdrželi po třech gólech. Mezi Chomutovskými se prosadili dvakrát Mežnar, Šafránek a Benda.
přát. út 24.1.2017
SAL
6:4(1:0, 3:1, 2:3)
Salzburg
Bugl – Schmidbauer, Ettwein, Pipal, Menner, Haas, Szuber – Hede, Dubé, Peterka, Blank, Wallner, Maier, Peeters, Zanoff, Hengelmüller, Lutz
Dobeš – Petrásek, Vaněk, Ferbas, Matějka, Birhanzl, Kastner, Klika, Psar – Králíček, Harkabus, Šafránek, Mežnar, Príhoda, Hofrichter, Prokop, Prokeš, Holka, L. Benda

Salzburg
10. Peterka (Dubé, Schmidbauer), 30. Peterka (Dubé, Szuber), 37. Peterka (Peeters, Ettwein), 40. Hede (Wallner, Peterka), 51. Pipal (Zanoff, Hengelmüller), 53. Dubé (Peeters, Szuber)
21. Mežnar (Šafránek, Psar), 41. Šafránek (L. Benda, Mežnar), 53. Mežnar (Šafránek, Psar), 60. L. Benda (Šafránek, Matějka)

3:2
1:1
0:0
34:30
Kontschieder – Verworner, Kainberger

Utkání začalo pozvolna bez střeleckých pokusů, až v polovině třetiny měl šanci Peeters, jenž ujel chomutovské obraně, ale nevyzrál na Dobeše. Krátce poté se prosadil Peterka z těsné blízkosti brankoviště – 1:0. V patnácté minutě mohl vyrovnat Harkabus, jenž se řítil sám na Bugla, kterého bekhendovým blafákem nepřekonal.

Od osmnácté minuty měli domácí možnost přesilové hry, která však zanedlouho skončila. Ve čtyřech proti čtyřem Hengelmüller mohl zvýšit na rozdíl dvou branek, ale chomutovský brankář předvedl dobrý zákrok.

Do druhé třetiny vstoupili Chomutovští velice dobře, jelikož se těsně před skončení zkrácené přesilové hry prosadil Mežnar – 1:1. Po několika nevýrazných pokusech na obou stranách si Piráti zahráli přesilovou hru, která však skončila téměř bez ohrožení branky. V polovině utkání se prosadil Peterka, který přes obránce prostřelil Dobeše – 2:1.

Po pěkné šanci stál na levé straně volný Wallner, jenž na konci trefil boční síťku. O chvíli později zaznamenal hattrick Peterka, který dostal přihrávku do jízdy a prostřelil Dobeše – 3:1. Piráti v dalším průběhu jeli čtyři na dva, ale akce se jim nepodařila úspěšně zakončit. Jedenáct vteřin před druhou sirénou zvýšil na rozdíl třech gólů Hede – 4:1.

I do třetí třetiny měli Piráti výborný vstup, jelikož se před Buglem nejlépe zorientoval Šafránek – 4:2. I v další možnosti stál Šafránek, který prolétl do pásma a poté našel vyražený puk, který poslal do brankoviště, kde nadvakrát neuspěl Mežnar. V polovině třetí třetiny Salzburg nejprve zastavil přečíslení Pirátů a poté udeřil, Pipal od modré propálil všechno, co měl před sebou – 5:2.

V 53. minutě vstřelil šestý gól rakouského týmu Dubé – 6:2, na kterého odpověděl druhou brankou v zápase Mežnar, jenž se prosadil z levého kruhu – 6:3. Chomutovský útočník stál i u další šance, před brankou si sebral puk Šafránek a netrefil odkrytou klec. Poslední přesný zásah zápasu si připsal v čase 59:49 Benda, který prokličkoval obranou a uspěl druhým střeleckým pokusem – 6:4.