Piráti přetlačili Vrchlabí gólem z poslední minuty a uhájili tak domácí neporazitelnost

Napsal 12.11.2022 Tadeáš Kožený
C h o m u t o v - Piráti se potřetí v řadě představili v domovské ROCKNET ARÉNĚ, kde přivítali tým z Vrchlabí. Domácí v průběhu zápasu odskočili až na dvougólové vedení, ale hosté nakonec díky velmi dobrému výkonu vyrovnali. Když se už zdálo, že zápas půjde do prodloužení, napřáhl ke střele Jakub Matai a rozhodl, že všechny body nakonec zůstaly v Chomutově.
16.kolo so 12.11.2022
4:3(0:1, 1:0, 3:2)
VCH
Běhula - Matai, Hynek, Váchal, Žižka, Petrásek, Seemann – Lukeš, Hübl, Chrpa, Chlouba, Vrhel, Kostourek, Koblížek, Mežnar, Príhoda
Vrchlabí
Vacek - Kynčl,Horáček, Fiala, Bendík, Boukal, Duran, Perička – Cerman, Kerekanič, Chrtek, Urban, Krsek, Kozák, Jirků, Chalupa, Tatar, Bláha, Duchan, Šlaicher

27. Vrhel (Chrpa), 41. Chrpa (Hübl, Matai), 46. Vrhel (Kostourek, Chlouba), 60. Matai (Chlouba, Kostourek)
Vrchlabí
20. Krsek (Urban, Chalupa), 47. Urban (Bláha), 58. Krsek (Chalupa)

7:7
2:0
0:0
38:40
1826
Pastier – Pěkný, Motl

Začátek duelu byl poněkud ospalý a ani jeden celek si příležitosti nevypracovával. Do první velké šance se dostal domácí Chlouba, ale jeho střela z levého kruhu, která mohla mířit do odkryté části branky, nebyla přesná a puk skončil po projetí mezi brankářovými betony na zadní mantinel. Hosté pak měli pár možností před brankou, ale nikdy nešlo o tutové šance a Běhula byl pozorný.

Nakonec to mohl být naposledy čtyřgólový Stanislav Vrhel, kdo otevřel skóre. V přesilovce se u brankoviště snažil prosadit zakončením na Marka Malíka, tedy s hokejkou mezi nohama. Úspěšný ale nebyl. První gól padl v době, kdy to vypadalo, že se do kabin půjde za stavu 0:0. Šestnáct sekund před koncem první části dostal kotouč mezi kruhy Filip Krsek, který se prosadil dělovkou – 0:1.

Dobře domácí nezačali ani ve druhé třetině, hned na startu hráli dvojnásobné oslabení, ale to nakonec celkem v pohodě přežili. Po oslabení ujel hostující Jirků, ale Běhula naděje Chomutova statečně držel. Domácí ssrovnali na konci 27. minuty, kdy přesilovou hru využil Stanislav Vrhel, který se nejlépe zorientoval v brankovišti a poslal puk do sítě – 1:1. Stav duelu mohl otočit František Lukeš, který unikal sám na brankáře, ale střeleckou smůlu se mu protrhnout nepovedlo. V závěru se stejný hráč snažil prosadit ještě v přesilové hře, ale u pravé tyčky nezamířil do prázdné branky.

Vedení domácímu celku vystřelil na začátku třetí třetiny Jakub Chrpa, který se v početní výhodě trefil z pravé strany – 2:1. O pět minut později bylo chomutovské vedení ještě vyšší, ve skvělé formě hrající Stanislav Vrhel tečoval před brankou střelu Milana Kostourka a bylo to 3:1.

Do minuty ale snížil hostující Patrik Urban, který se prosadil z mezikruží. Vše v době, kdy Vrchlabí mělo výhodu před přesilovou hru – 3:2. Piráti pak měli přesilovku a několik zajímavých šancí, ale místo toho mohli inkasovat. Richard Běhula si ale na úniku Patrika Urbana smlsnul a bekhendový pokus ukryl v lapačce.

Hosté srovnali v 58. minutě z celkem nenápadné akce. Po vhazování došlo ke střele, puk propadl u pravé tyčky a bekhendem dal na 3:3 útočník Filip Krsek. Do prodloužení se ale nešlo, jelikož 52 sekund před koncem třetí třetiny si najel na levý kruh Jakub Matai, kterého našel Roman Chlouba. Chomutovský univerzál napřáhl a překonal brankáře Vrchlabí – 4:3.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Bylo to pro nás těžké utkání. Soupeř dobře bránil a bruslil, obranu mělo Vrchlabí skvěle zorganizovanou a těžce jsme se přes ni prosazovali. Místo toho, abychom se za stavu 3:1 uklidnili, tak jsme jim pomohli. Byl tam jeden zbytečný gól. V power-play vyrovnali, když jsme si nepohlídali zadní tyč. Naštěstí jsme v poslední minutě dali branku, která padla po krásné akci. Soupeř hrál velice dobře.“

Tomáš Jirků (HC Stadion Vrchlabí): „Pro nás je to smutná a hořká porážka. Myslím si, že jsme na ledě Chomutova, který doma neztratil ani bod a je tu moc silný, byli minimálně ve hře pět na pět rovnocenným soupeřem. Bohužel jsme dostali branky v oslabení, ale srdnatým a bojovným výkonem jsme dvě minuty před koncem srovnali. Dokonce jsme mohli jít do vedení, měli jsme tam dvě gólovky. Paradoxně jsme minutu před koncem inkasovali my, což pro nás bylo kruté. Minimálně bod jsme si zasloužili.“