Piráti potrápili účastníka KHL, Novosibirsk o vítězství rozhodl až v poslední desetiminutovce

Napsal 15.08.2019 Kateřina Kundertová, Michal Luxa
C h o m u t o v - K šestému přátelskému střetnutí si Piráti pozvali dalšího účastníka KHL, ovšem ani na Novosibirsk nestačili. Svěřenci Martina Štrby mohou z utkání odejít se vztyčenými hlavami, jelikož předvedli povedený výkon, po němž ale padli 2:5. Severočechy mohou snad jen mrzet neproměněné početní výhody. O zásahy Chomutova se postarali Filip Suchý a kapitán Jakub Chrpa.
přát. čt 15.8.2019
2:5(1:2, 1:1, 0:2)
SIB
Pavlát – Žovinec, Rýgl, Blaha, Lang, Tejnor, Štochl, Zeman, Havel – Stloukal, Pitule, Rudovský – Chrpa, Vrhel, J. Svoboda – Hrala, Suchý, T. Koblížek – Tupý, Koláček, M. Svoboda
Novosibirsk
Krasikov – Lofquist, Alaxejev, Timašov, Morozov, Naumov, Chabarov, Pastuchov, Jermakov – Jakovlev, Sajustov, Kazakov – Česalin, Romancev, Šarov – Michajlov, Komarov, Šaškov – Zyrjanov, Loktěv, Korotkov

16. Suchý (Žovinec, T. Koblížek), 21. Chrpa (J. Svoboda)
Novosibirsk
2. Romancev (Česalin), 11. Romancev (Česalin, Šarov), 21. Kazakov (Jakovlev, Alexejev), 52. Česalin (Šaškov), 59. Komarov

Havel (Chomutov) 5 minut a do konce utkání

Piráti nevstoupili do utkání dobře, jelikož po minutě a čtvrt inkasovali z hole Danila Romanceva, který dorazil vlastní střelu – 0:1. Domácí mohli odpovědět v přesilovce, ale ohrozit bránu soupeře se jim nepovedlo. Stejně dopadl v početní výhodě i Sibir, když krátce předtím Viktor Komarov selhal před poloodkrytou klecí.

V polovině dějství Jevgenij Česalin našel přes osu Danila Romanceva, jenž přečíslení zakončil pod horní tyčku – 0:2. Když Chomutov ubránil další oslabení, po střele Dušana Žovince se dostal k dorážce Filip Suchý, který v signalizované výhodě snížil – 1:2.

V prostřední části začaly góly padat bleskurychle: Nejprve Maxim Kazakov se štěstím procedil puk za Dominika Pavláta z těsné blízkosti a za půl minuty Jakub Chrpa tváří v tvář Alexeji Krasikovovi nezaváhal povedenou kličkou – 2:3.

Ve zkrácené přesilovce Novosibirsk mohl opět odskočit, jenomže Jevgenij Česalin netrefil prázdnou bránu. Hra ve čtyřech na obou stranách ani přesilovka Štrbových svěřenců branku nepřinesla, takže se skóre neměnilo. Závěr dějství ozdobila vítězná bitka Radka Havla, jenž složil Dmitrije Sajustova, ale inkasoval pětiminutový trest.

Novosibirsk dlouhou přesilovku, přeťatou přestávkou, ani jednou nevyužil. To se nepovedlo ani Chomutovu ve dvou klasických výhodách krátce po sobě i kvůli záchrannému faulu Tomáše Pituleho, který zahákoval unikajícího Nikitu Korotkova.

Ve dvaapadesáté minutě už Jevgenij Česalin početní výhodu využil, když na brankovišti poslal puk mezi betony domácí jedničky – 2:4. Ve dvou po sobě jdoucích přesilovkách měl na holi snížení dvakrát Jan Rudovský, jenž však z ideální pozice mezi kruhy trefil gólmana a pak nastřelil tyčku.

Přibližně tři a půl minuty před sirénou další početní výhodu Martin Štrba umocnil po oddechovém čase odvoláním gólmana, což se nevyplatilo – opuštěnou klec po skončení oslabení trefil ze středního pásma Viktor Komarov – 2:5.

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „Byl to tým z KHL, ale i tak jsme byli rovnocenným soupeřem, i když výsledek je, jaký je. Odehráli jsme velmi dobré utkání a znovu jsme tam měli spoustu věcí, které trénujeme. Objevilo se i spoustu chyb, ale od toho přípravy jsou. Já jsem maximálně spokojený s výkonem a přístupem. Znovu si to rozebereme a budeme se připravovat na soutěž.“