Piráti poslední domácí utkání základní části prohráli, Plzeň byla nad jejich síly

Napsal 04.03.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Na programu dne bylo předposlední utkání základní části Tipsport extraligy. Piráti hostili v SD ARÉNĚ úřadujícího mistra z Plzně a utkání bylo hodně vyrovnané. V první třetině nepadla žádná branka, střelci se začali prosazovat až od druhé části. Hosté šli do vedení, ale zásluhou Bartečkovy střely tečované jedním z hostujících hráčů byl stav po druhé části vyrovnaný. V závěrečné části přidala Plzeň dvě branky a bere tak tři body.
51.kolo út 4.3.2014
1:3(0:0, 1:1, 0:2)
PLZ
Růžička – Stehlík, Mrázek, Pulpán, Malec, Krstev, Bartejs, Lojek, Šulák, Jass – Kubinčák, Straka, Hruška – Bomersback, Bartečko, Balej – Hřebejk, Račuk, Šagát – Kaše, Kämpf
Plzeň
Machovský – Seman, Moravčík, Boháč, Jeřábek, Frolo, Mozík, Slavík, Marcel – J. Sýkora, Kašpařík, Duda – Pletka, Lev, Kratěna – Schleiss, T. Sýkora, Indrák – Holec, Pitule, Dvořák

37. Bartečko (Bomersback, Pulpán)
Plzeň
27. Mozík (Kratěna, Lev), 44. J. Sýkora (Seman), 60. T. Sýkora (Kašpařík)

3:5
1:2
0:0
17:29
3059

V úvodní třetině si první šanci vypracovali domácí. Račuk vlétl do třetiny a tvrdě vystřelil na Machovského, který puk neudržel, ovšem k jeho štěstí se nikdo z domácích nedostal k dorážce. Chvíli poté se na druhé straně dostal do zakončení Kratěna. Brankář Růžičky byl na jeho pokus připraven. Za Piráty si slibnou šanci vypracoval Kaše. Po jeho střele skončil puk za bránou, odkud se pokusil překvapit Balej. Machovského však nepřekonal. Plzeňský brankář si následně poradil i se střelou Pulpána od modré. Piráti zůstávali o něco aktivnějším týmem. Kubinčákova střela prolétla jen těsně vedle tyče.

Plzeň se ve 14. minutě dočkala přesilové hry. K vytvoření šancí ovšem nevedla a Piráti se zvládli ubránit. I Piráti se dostali do početní výhody, ale ani oni ji nevyužili a první třetina tak skončila bez gólů.

Další dvacetiminutovka začala oslabením Plzeňských. V přesilové hře dokázal ujet Marek Račuk a puk skončil na brankové čáře. Rozhodčí po konzultaci s kolegou u videa gól neuznal. Plzeňští po skončení oslabení ožili a nebezpečně útočili. Pletkova střela zamířila těsně nad Růžičkovu bránu. K šanci se dostal i Duda, ale jeho střela ze zajímavé pozice cíl netrefila. Síť v domácí brance rozvlnil až Vojtěch Mozík, který z levého kruhu poslal puk za chomutovského gólmana. Nedlouho poté mohl do prázdné branky poslat puk Tomáš Sýkora, ale ten mu v klíčovém okamžiku odskočil.

Za Chomutov mohl vyrovnat Kaše, který dostal přesnou přihrávku od Hrušky. Včasný zákrok Machovského udržel Plzeň ve vedení. Na vyrovnání museli Piráti počkat až na situaci, při které se Ľuboš Bartečko trefil do sítě o nohu jednoho z plzeňských hráčů. Vedení se mohlo Plzni vrátit o několik minut později. Duda sice trefil puk do brány, rozhodčí se ovšem podruhé v zápase spojil se svým kolegou u videa. Branka následně uznána nebyla, puk byl zasažen v nepovolené výšce. Více se ve druhé třetině nestalo a skóre bylo tedy vyrovnané 1:1.

Třetí třetina přinesla hned v úvodu vyloučení Dudy na čtyři minuty za zákrok na Mrázka. Piráti si ale nedokázali vypracovat větší šanci. Naopak pustili do úniku Kratěnu s Lvem a druhý jmenovaný jen těsně míjel bránu. Plzeňští se krátce poté přeci jen prosadili. Ján Sýkora ujel všem a poslal puk přesně za záda Růžičky. Navýšit mohl i Kratěna, Růžička jeho pokus zblízka zlikvidoval. Za Piráty zkusil vyrovnat Straka. Jeho dvě střely však pokryl Machovský.

Za domácí se dvakrát snažil prosadit Šagát. Ani jeden z jeho pokusů Machovského nepřekonal. Z jízdy vystřelil i rozjetý Balej. Jeho střela skončila na betonu plzeňského brankáře. Piráti závěrem zápasu zkusili hru v šesti. Prázdné brány využili Západočeši k vsítění třetí branky. Zajistil jí Tomáš Sýkora. Ten tak definitivně uzavřel zápas, který Plzni přinesl tři body.

Jaroslav Beck (Piráti Chomutov): „Nejsme spokojeni s předvedenou hrou, ani celkovým nasazením. Plzeň se i přes kvalitu, kterou mají, určitě dala zvládnout. Vzhledem k průběhu a obrazu utkání to chtělo o dost větší nasazení a zápas by se dal zvládnout. Opět se bojíme hrát v přesilovce. Neznáme důvod, proč jsme opět začali hrát tak bojácně. Při hře čtyři na čtyři pak přišla chyba a rozhodující gól. Tohle nemůžeme akceptovat.“

Michal Razým (HC Škoda Plzeň): „Vypadli nám na zápas opory ze dvou formací, které hrají přesilovku. Bez nenahraditelného Martina Straky a Tomáše Vlasáka nám tak chyběli i první dva centři. Na druhou stranu dostali příležitost mladší hráči, kteří jinak nedostávají tolik prostoru na ledě. Do play-off snad bude ještě dost času, aby se zranění dali do pořádku.“