Piráti porazili po bojovném výkonu Boleslav, v baráži získali první body

Napsal 24.03.2013 Miroslav Kučera, Antonín Domanický
C h o m u t o v - Piráti nastoupili v prvním kole barážové skupiny proti Mladé Boleslavi. Týmu, který minulý rok porazili 4:3 na zápasy a právě na jehož úkor hráli tento rok extraligu. Na úvodní branku Martina Šagáta ještě dokázal reagovat Výborný, o výhře domácích ale rozhodl Štěpán Hřebejk.
BAR1 ne 24.3.2013
2:1(1:0, 1:1, 0:0)
MBL
Hanuljak - Pavlas, Pulpán, Palin, Bartejs, Stehlík, Mrázek, Rýgl, Trefný – Hruška, Divíšek, Kubinčák – Hřebejk, Kraft, Šagát – Důras, Sikora, Hromas – Káňa, Kůs, Procházka
Ml.Boleslav
Will – Žabka, Chaloupka, Němeček, Toman, Kasík, Pojkar, Kolafa, Bohunický – Mikulík, Koudelka, Demel – Jiránek, D. Výborný, Pabiška – Nouza, Vrbata, Hrdel – Rys, Pitule, Kafka

V prvním barážovém utkání se proti sobě postavili účastníci loňské baráže o extraligu. Hra měla od samého počátku spád a nepostrádala bojovnost. Ke střelám se z počátku dostávali častěji hosté. Ve druhé minutě střílel po buly Toman a puk nebezpečně skákal brankovištěm.

První vážnější šanci domácích vytvořil Hruška, který zvolil v mezikruží střelu z otočky. Will byl však dobře postavený. Nedlouho poté se v podobné situaci ocitl Káňa, jehož střela však zamířila vedle. Boleslav dostala výhodu přesilovky poté, co se na trestnou lavici odebral Procházka. Piráti však předvedli dobrý výkon a soupeře k ničemu nepustili. Následně se dostal opět ke slovu Káňa a provětral Willovo betony. O pár minut později se již domácí radovali. V početní výhodě se po krátkém tlaku ke střele dostal Kraft a z následné dorážky se trefil MARTIN ŠAGÁT – 0:1.

Domácí pokračovali. Důras se protáhl do pásma a vybídl ke střele Hromase, který trefil rameno boleslavského gólmana. Krátce na to prudce vystřelil Mrázek, ale střelu pokryl Will. Před koncem třetiny byl vyloučen Pulpán. Ve vlastním oslabení ujel všem Hruška trefil však připravenou gólmanovu náruč. Následně byl vyloučen Hřebejk a Bruslařský klub se ocitl v početní výhodě čtyř proti třem, kterou si z části přenesl i do následující třetiny.

Na začátku druhé třetiny se domácí úspěšně ubránily v oslabení. Následně však došlo k velmi nepříjemnému okamžiku. Po likvidačním faulu Pituleho zůstal na ledě ležet Lukáš Pulpán. Boleslavský hráč dostal trest pěti minut a odebral se do šaten. Produktivní chomutovský bek následně za potlesku celé arény opustil led na nosítkách.

Piráti si na počátku své početní výhody nevěděli rady a snadno ztráceli puky. K vážnější šanci se dostal Mrázek, bekhendový pokus však mezi tři tyče nezamířil. Početní výhody se dočkali opět i hosté. Na rozdíl od domácích ji využily. Uzamkli domácí v jejich pásmu a skrumáže před bránou využil DAVID VÝBORNÝ – 1:1.

Chomutovští se po rozehrání pokusili o znovuzískání vedení. Zavezli puk před boleslavskou bránu kde mohl dorážet Důras, netrefil však puk. Následně vyslal slibnou střelu Mrázek, ovšem Will předvedl krásný lapačkový zákrok.

Po skončení početní výhody však Piráti vedení převzali. Odraženou střelu Šagáta převzal ŠTĚPÁN HŘEBEJK a přesně zavěsil kotouč do brány – 2:1. I přes slibné situace na obou stranách se skóre již neměnilo a domácí vstupovali do poslední třetiny s těsným vedením.

V poslední části měla ihned od začátku početní výhodu Boleslav. V ní však zapracovala domácí obrana a nedovolila hostům vyrovnat. Navýšit mohl v samostatném úniku Kubinčák, jeho pokus však zlikvidoval vypíchnutím Will.

Následovalo několik vyloučení převážně na straně hostů. V žádné však nedokázal ani jeden z týmů změnit skóre. Poté začínala být aktivnější Boleslav. Snadněji se dostávali do šancí v útočném pásmu. Zde je však zastavovala obrana v čele s Hanuljakem. Ten předvedl famózní zákrok, když chytil střelu, která po teči těsně před ním změnil směr. Z chomutovských si obrovskou šanci vypracoval Divíšek, odkrytou bránu přestřelil. Nedlouho poté jej napodobil Kubinčák, který též přestřelil.

Před koncem třetiny jel proti jedinému obránci Hromas. Jeho prudká střela jen těsně míjela bránu. Boleslavští se odhodlali k odvolání gólmana. Vyloučení Nouzi je však o výhodu připravilo a Piráti zvládli poslední vteřiny zápasu. Domácí si tak připisují důležité tři body proti svému již tradičnímu barážovému rivalovi.

Zdeněk Skořepa (Piráti Chomutov): „Byl to těžký zápas, a tak jsme k němu i přistupovali. Hrálo se ve vysokém tempu, nechyběla bojovnost. Jsme velice rádi, že jsme vyhráli a vstoupili tak do baráže vítězně. Doufáme, že na tento výkon navážeme i v dalších zápasech.“

Jiří Slabý (BK Mladá Boleslav) : „Myslím si, že utkání jsme odehráli velice dobře. Udělali jsme však nějaké chyby v oslabení a dostali branku. Ale ve své podstatě bylo toto utkání z naší strany odehráno dobře.“