Ml. Dorost - reportáž

Piráti podruhé v řadě prohráli, tentokrát na ledě Liberce o tři přesné trefy

Napsala 08.02.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti odehráli dvanácté kolo nadstavby skupiny A ELIOD extraligy mladšího dorostu v Liberci. Domácí si vytvořili do poloviny duelu třígólové vedení, které drželi i po šedesáti minutách, přestože si Jiří Kulich připsal dvě přesné trefy a Tobiáš Holka dvě finální nahrávky. Svěřenci Bedřicha Pastyřík s Vladimírem Petrovkou jsou na páté pozici, kde mají jeden bod ztrátu na Spartu.
N12 čt 8.2.2018
LIB
5:2(1:0, 2:1, 2:1)
Liberec
Krátký – Kovář, Hladík, Moc, Bohm, Šedivý, Starý, Kollert – Trunda, Pray, Jansa, Jakubec, Měchura, Folda, Strnad, Nezbeda, Chmelař, Gajda
Stuchlík (od 41. Šatný) – Němec, Petrásek, Holec, Poschl, Vaněk, Kovár, Martínek, Klika – Králíček, Urych, Iljuk, Príhoda, Kulich, Prokeš, Štefančík, Holka, Vrhel

Liberec
18. Měchura (Jansa, Moc), 31. Trunda (Nezbeda, Strnad), 32. Pray (Jansa, Šedivý), 41. Nezbeda (Kovář, Strnad), 42. Trunda (Gajda)
36. Kulich (Príhoda, Holka), 59. Kulich (Holka)

5:2
0:1
0:0
37:17
85
Beránek – Grundler, Doležal

Vyrovnaný duel utkání se přiklonil na stranu domácích ve čtrnácté minutě, kdy začala jejich přesilovka, jelikož se Tomáš Holec provinil podražením. Chvíli po jejím skončení se prosadil Adam Měchura, který byl na konci kombinace mezi Filipem Jansou a Václavem Mocem – 1:0.

Druhá třetina byla na góly bohatší. Hned v úvodu Liberečtí ubránili faul Vojtěcha Strnada, takže mohli navýšit své vedení. V polovině střetnutí zavěsil Tomáš Trunda, jenž využil spolupráci svých spoluhráčů – 2:0. Za necelou minutu se domácí radovali znovu, když Wiliam Prey vstřelil nakonec vítěznou branku – 3:0.

V šestatřicáté minutě Piráti využili nabídnutou početní výhodu, když se krosčekem provinil Filip Kovář. Tobiáš Holka s Ondrejem Príhodou vybídli ke skórování spoluhráče Jiřího Kulicha, jenž jejich výzvu přijal a snížil – 3:1.

Vstup do závěrečné periody vyšel Liberci, který nenechal nic náhodě. Během minuty a půl se prosadili v klasickém počtu hráčů na ledě Lukáš Nezbeda a Tomáš Trunda, kteří definitivně rozhodli – 5:1. Přestože se po přelomu třetiny museli domácí bránit, protože se v krátkém sledu za sebou provili Filip Jansa a Lukáš Frodl, Piráti nabídnuté výhody o jednoho hráče nevyužili. Až v předposlední minutě korigoval na konečných 5:2 chomutovský střelec Jiří Kulich, který podruhé v zápase prostřelil Čeňka Krátkého po přihrávce od Tobiáše Holky.