Piráti po velké bitvě nakonec padli doma s Jihlavou, zradila je koncovka

Napsal 18.11.2019 David Panuška, Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Podle kalendáře Chance ligy se v rámci 23. kola vydala do Chomutova jihlavská Dukla. Střetnutí divákům příliš branek nepřineslo a do poslední třetiny se šlo za stavu 1:1. Více štěstí se nakonec přiklonilo na stranu hostů, kteří čtyři minuty před koncem vstřelili rozhodující gól.
23.kolo po 18.11.2019
1:3(0:1, 1:0, 0:2)
JIH
Pavlát – Blaha, Rýgl, Štochl, Lang, Žovinec, Tejnor, Seemann – Stloukal, Vrhel, Černý – Klíma, Suchý, Rudovský – Tomica, Doktor, Hlava – Chrpa, J. Svoboda, Llewellyn
Jihlava
Brož – Pohl, Staněk, Mareš, Holý, Černohorský, Kolář, Půža – Anděl, Skořepa, Pekr – Čachotský, Fronk, Chlubna – Harkabus, Poletín, Davídek – Lichanec, Juda, Machač

39. Vrhel (Štochl, Blaha)
Jihlava
11. Fronk (Chlubna, Poletín), 56. Kolář (Harkabus), 57. Pohl (Poletín)

Pavlovič, Hucl – Bosák, Maštalíř

Piráti vstoupili do utkání s aktivitou, ale ta jim vydržela jen chvilku. Bruslivější byli hosté, kteří se ve své první přesilové hře ujali vedení. V závaru před brankou se dostal kotouč na hůl Jiřího Fronka, který v polovině třetiny otevřel skóre - 0:1. Domácí celek chtěl následně srovnat, ale ani jedna ze šancí se neujala. Chlubna pak mohl navýšit na rozdíl dvou branek, ale zblízka druhého nejlepšího brankáře Chance ligy dle procentuální úspěšnosti zákroků nepřekonal.

I ve druhé třetině se pokračovalo v bojovné hře, ani jeden celek se moc nedostával do obrovských šancí, opticky ale byli aktivnější spíše domácí. Udeřit opět mohl Tomáš Chlubna, ale ani tentokráte zblízka Dominika Pavláta nepřelstil. Střeleckou smůlu domácího celku protrhl až nejmladší hráč na ledě. Jakub Štochl svižně nahazoval a Stanislav Vrhel tečoval kotouč za záda Jana Brože - 1:1.

Na startu třetí části mohl vrátit vedení hostům Matěj Pekr, ale jeho pokus po ledě Pavlát celkem pohotově přikryl. Poté měli tutovky také Piráti. Jan Svoboda dostal přihrávku mezi kruhy, ale branku minul. Vzápětí Jakub Černý neuspěl bekhendem z hranice brankoviště. Následně se potvrdila největší klasika hokeje, nedáš-dostaneš. Jakub Doktor v brankovišti již poslal puk do klece, ale na čáře skvěle zakročil brankář Brož. Z protiakce se na druhé straně prosadil Daniel Kolář, který překvapil Dominika Pavláta - 1:2.

Vzápětí Piráti vybojovali přesilovku a Martin Štrba odvolal čtyři minuty před koncem utkání Dominika Pavláta, Jan Pohl tuto výhodu pro hosty potrestal gólem přes celé hřiště ihned po vhazování - 1:3. Piráti ani přes dvě přesilovky v řadě skóre nezměnili a podruhé v řadě na domácím ledě padli.

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „V první řadě bych se chtěl omluvit všem fanouškům, kteří přišli. Předvedli jsme ostudný výkon, nedovedu si představit, že když na Slavii předvedeme jeden z nejlepších výkonů sezóny, tak za dva dny zvládneme nastoupit a předvést takový výkon. Obrovské zklamání a já se omlouvám všem lidem. Pokud chceme takhle pokračovat, tak nemáme právo být v první osmičce. Bohužel to není poprvé. Pokud si hráči neuvědomí, že bez bojovnosti a srdíčka se nedá hrát, tak budeme prohrávat.“

Karel Nekvasil (HC Dukla Jihlava): „První třetinu jsme až na první střídání odehrávali velice dobře. Využili jsme přesilovku a hráli jsme to, co jsme chtěli. V posledních čtyřech minutách byl soupeř aktivnější, přestali jsme totiž hrát. Jinak ta třetina byla dobrá. Druhou třetinu ovlivnila vyloučení za zbytečné fauly, ale celkem jsme ji zvládli. Ve třetí třetině se hrálo o to, kdo to urve na svoji stranu. My byli vstřeleným gólem šťastnější. Kluci si to za bojovnost ovšem zasloužili a doufám, že jim to pomůže do dalších zápasů. Jsme šťastní za tři body.“