Piráti po bojovném výkonu porazili Spartu a připisují si první vítězství

Napsal 15.09.2013 Petr Horčička, Daniel Pavlík
C h o m u t o v - Piráti v rámci 2. kola Tipsport extraligy přivítali na svém ledě favorizovanou pražskou Spartu, která v prvním kole rozstřílela Hradec Králové. Od prvních minut na ledě vládli hosté, avšak z prví branky se radovali domácí, to když se prosadil Ondřej Kaše. Ovšem ještě v téže minutě mířil přesně Kumstát, který tak vyrovnal na 1:1. Další branky už padaly jen do sítě sparťanů. Piráti si tak po trefách Malce a Divíška připsali první domácí vítězství a zároveň první v novém ročníku české nejvyšší soutěže. Výborný výkon podal brankář Hanuljak.
2.kolo ne 15.9.2013
3:1(0:0, 2:1, 1:0)
SPA
Hanuljak – Malec, Lakos, Pulpán, Mrázek, Bartejs, Kučný, Šulák – Bartečko, Svoboda, Balej – Kubinčák, Divíšek, Hruška – Šagát, Sikora, Hřebejk – Račuk, Kämpf, Kaše
Sparta
Pöpperle – Philipp, Pilař, Kubát, Sičák, Švrček, Gřegořek, Hrbas – Rolinek, Pech, Kumstát – Pacovský, Hlinka, Ton – Buchtele, Přibyl, T. Rachánek – I. Rachůnek, Simon, Klimek

Sikora (CHM) 5 minut + do konce utkání

Sotva začal zápas mezi favorizovanou Spartou a Chomutovem, první hráč již odjížděl na trestnou lavici. Hosté měli ihned přesilovou hru, jelikož Tomáš Malec fauloval kolenem. Trest za tak rychlý prohřešek se sice nekonal, nedá se však říct, že by si Sparta nedokázala vytvořit dobré šance.

Převaha pražských hokejistů pokračovala i dál, ale Chomutov se dokázal pokaždé úspěšně ubránit. Brankou neskončila šance Lukáše Pecha, ani Petra Kumstáta, na druhé straně zahrozil domácí Divíšek, jeho přehrávku však Mrázek nezachytil. První třetina tedy skončila bez zásahu na obou stranách.

Druhé dějství nabídlo podstatně více než jen zmařené šance. Sparťanský Buchtele byl vyloučen a byla tu přesilovka Pirátů. Tam Balejovo dělovku zastavila až maska Pöpperleho.

Chomutov ve druhé třetině zvýšil aktivitu a odměna přeci jen přišla. Po odrazu od hostujícího gólmana se trefil sedmnáctiletý mladík ONDŘEJ KAŠE, který si hned ve druhém kole připsal svůj první extraligový gól.

Domácí se však neradovali dlouho. Stačilo jen pár vteřin a po pravé straně ujel PETR KUMSTÁT, který střelou tahem nádherně vymetl pavučinu Hanuljakovy klece.

Hra se rázem značně otevřela a na obou stranách viděli diváci velké závary v těsné blízkosti branek. Krušnohorci zabojovali a vynutili si další vyloučení Sparty. Po odjezdu Kubáta na trestnou lavici napálil puk od modré čáry TOMÁŠ MALEC a jeho projektil se zastavil až v síti sparťanské branky. Chomutov byl znovu ve vedení a měl tak dobře našlápnuto do třetího dějství.

Sparta vydatně útočila a Piráti jen odrazovali a vyhazovali do bezpečí. Takový byl obrázek poslední třetiny. Pöpperle jen málokdy zasahoval, Sparta se však nemohla dostat do třetiny.

Obrana Pirátů celkem bezpečně odolávala až do samého závěru třetiny. Hosté nutně potřebovali vyrovnat a ofenziva pražského týmu se začala čím dál více tlačit do útočné třetiny.

To však domácím otevřelo slibnou situaci dva na jednoho, kterou TOMÁŠ DIVÍŠEK nakonec zužitkoval. Chomutovu se přeci jen opatrnost a zatažený způsob hry vyplatily, nic na tom nezměnila ani závěrečná hra bez brankáře v podání Sparty. Obrana Chomutova závěr zvládla i s pomocí velmi dobře chytajícího Miroslava Hanuljaka.

Jiří Veber (Piráti Chomutov): „Obě mužstva dala do zápasu velké nasazení, my jsme však dokázali využít hostujících chyb. Hráči odvedli skvělý výkon, včetně brankáře Hanuljaka.“

Zdeněk Moták (HC Sparta Praha): „“Měli jsme sice střeleckou i herní převahu, ale vstřelili jsme pouze jednu branku. To je málo. Musím ale říct, že domácí hráli v obraně velice pozorně a obětavě, čímž nám prakticky znemožnili něco se zápasem udělat.“