Piráti pátou výhru nad Slavií nepřidali, doma podlehli rozdílem tří branek

Napsal 25.01.2020 David Panuška, Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Svěřenci Miroslava Buchala se v rámci 15. kola skupiny O pořadí v play-off Chance ligy utkali na ledě domovské ROCKNET ARÉNY s pražskou Slavií. Přes aktivnější hru Pirátů se dařilo skórovat hlavně hostům, a to z protiútoků. Na dva slepené góly rámující druhou pauzu už nenašli domácí odpověď, a Slavii tak podlehli 1:4.
N15 so 25.1.2020
1:4(0:1, 1:2, 0:1)
SLA
Pavlát – R. Havel, Rýgl, Seemann, Žovinec, Lang, Štochl, Hlaváček – J. Sklenář, Suchý, Vrhel – Hlava, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Matyáš Svoboda, Koláček, Chrpa
Slavia
Michajlov – Hejda, J. Novák, P. Hořava, Veber, Ryzák, Barák, Valík – M. Ondráček, Kuťák, Šmerha – J. Doležal, Vrdlovec, Bílek – Vlček, Kubík, Šteiner – Furch, Kubica, Jar. Brož

35. Tomica (Llewellyn, R. Havel)
Slavia
14. Vlček (Šteiner, Kubík), 25. Vlček (J. Novák, Kubík), 38. Kuťák (M. Ondráček, Hejda), 42. Bílek (TS)

Pavlovič, Petružálek - Štofa, Beneš

Piráti byli od první minuty mnohem aktivnějším celkem. Domácí měli několik střeleckých možností, ale ani jedna se v gól nepřetavila. Velkou šanci měli například Marek Tomica, který po ledě střílel do betonů, a Dušan Žovinec, jenž z mezikruží trefil jen lapačku. Skóre otevřel ve čtrnácté minutě Filip Vlček, který se prosadil na levém kruhu po efektivní stahovačce - 0:1. Ve zbytku třetiny hráli jen domácí, ale série střel a šancí nakonec skóre nezměnila.

Podobný scénář se opakoval i ve druhé třetině. Piráti bušili do Michajlova, ale brankově se prosazovali hosté. Na 0:2 zvyšoval po dlouhém oslabení opět Filip Vlček, který dostal přihrávku na pravou stranu a ležícího Pavláta přehodil. Následoval tlak chomutovského mužstva, který vyvrcholil až v pětatřicáté minutě, kdy nahození Llewellyna tečoval do branky Marek Tomica - 1:2.

Svěřenci kouče Buchala chtěli následně utkání i srovnat, ale Filip Kuťák byl rázně proti. Po přihrávce na levý kruh se prosadil o tyčku - 1:3. Před druhým vstupem do kabin mohl ještě snížit Tomáš Pitule, který byl sám před brankou, ale po kličkované poslal černou gumu nad branku.

S vidinou potencionálního obratu šli Piráti do třetí části, ale ta byla hned po minutě zhacena. Vítězslav Bílek měl totiž po úniku k dispozici trestné střílení, ve kterém si položil Pavláta a přehodil jej - 1:4. Pirátská aktivita na chvilku opadla, ale poté se do toho domácí opět opřeli. Proti Slavii jim ve vzájemném utkání číslo pět ovšem nebylo přáno a ani série šancí gólem neskončila. Nepomohly ani přesilovky v závěru duelu.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Měli jsme výborný vstup do utkání. Prvních deset minut jsme soupeře nepustili ke hře. Po našem platonickém tlaku, kdy jsme nevyužili šance a špatně jsem chodili před bránu, se hra srovnala. Soupeřův gólman chytal výborně a všechno pochytal. Pak jsme soupeři nabídli gól po vlastní chybě. Druhá třetina byla vyrovnaná, tlačili jsme se do soupeře, ale zase jsme po chybách v naší obraně dostali dva góly. My jsme využili jedinou šanci, když Mára Tomica krásně tečoval před bránou. Měli jsme padesát střel, ale byl to špatný výkon. Chyběla nám souhra a kombinace, ani jsme si nezasloužili vyhrát. Soupeř výborně bránil a likvidoval naše útoky. Soupeři gratuluju.“

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Předvedli jsme tentokrát proti Chomutovu jeden z nejlepších výkonů. Zaslouženě jsme vyhráli, i když si soupeř kvůli oslabení vytvořil šance, které buď pochytal náš brankář Martin nebo se k nám přiklonilo hokejové štěstí. Moc si toho vážíme a jsme strašně rádi za tři body.“