Piráti padli v Mladé Boleslavi, rozhodla závěrečná třetina

Napsala 24.02.2019 Kateřina Kundertová
M l a d á B o l e s l a v - Piráti prohráli ve 48. kole Tipsport extraligy po bojovném výkonu v Mladé Boleslavi o tři góly, když dvakrát inkasovali v samotném závěru. Chomutovští nenavázali na domácí důležitou výhru a prohráli venku podruhé v řadě s jediným zásahem. Čestnou branku vstřelil v přesilové hře Masi Marjamäki, který zakončil povedenou akci kolem branky.
48.kolo ne 24.2.2019
MBL
4:1(0:0, 1:1, 3:0)
Ml.Boleslav
J. Růžička – Bernad, Pláněk, Kotvan, Kurka, Dlapa, Kovačevič, Němeček – Skalický, Klepiš, Vondrka – Pabiška, Knotek, Šťastný – Zohorna, Musil, Látal – Flynn, Najman, Kousal
Peters – Trefný, Knot, Jank, Kovář, Dietz, Valach, Zeman – Sklenář, V. Růžička, T. Svoboda – Tomica, Raška, Klhůfek – Koblasa, Vantuch, Duda – Chrpa, Gut, Marjamäki

Ml.Boleslav
25. Skalický (Vondrka), 48. Kovačevič (Klepiš, Kotvan), 59. Kovačevič, 60. Klepiš (Vondrka)

Pešina, Sýkora – Ondráček, Špůr

Úvod utkání příliš atraktivní hokej nenabídl. Až v šesté minutě Tomáš Knotek díky prostoru na levém křídle započal tlak Mladé Boleslavi, ze kterého ale domácí Justina Peterse nepřekonali. Podobný scénář se opakoval i za pár minut, když Tomáš Knotek v úniku opět neskóroval a Bruslaři následný závar v branku nepřetavili.

První větší šanci Pirátů obstaralo duo Tomáš Svoboda – Jakub Sklenář, teč druhého jmenovaného však do sítě nepropadla. Z dalšího kolotoče Středočechů se Chomutovští vymanili a Pavel Klhůfek zpoza brány našel Marka Tomicu, který však z vrcholu brankoviště našel jenom výstroj domácí jedničky.

V závěru úvodního dějství a na začátku prostřední třetiny Piráti ubránili oslabení, takže se pokračovalo za bezgólového stavu. Ve 25. minutě Michal Vondrka našel na pravém kruhu Pavola Skalického, který ránou z první našel prostor u vzdálenější tyčky – 1:0. Krátce poté Justin Peters ukončil šanci Bruslařů faulem a pak s pomocí svých obránců v roli blokařů uhájil svou klec.

Po návratu Radek Duda vyzval Masiho Marjamäkiho, jemuž však rána mezi kruhy nesedla. Přibližně od poloviny utkání se hra srovnala i díky přesilové hře, kterou nevyužil ani mezi kruhy osamocený Petr Koblasa. Následující faul domácích už Růžičkova družina potrestala. Po ose kolem branky zakončil akci do zlaté helmy Masi Marjamäki svižným pokusem do horních pater branky – 1:1.

Na začátku závěrečné periody Piráti nevyužili třicet vteřin v pěti proti třem, přestože měl Masi Marjämaki dvě nadějné šance. Ve 46. minutě se Lukáš Vantuch dostal za obranu a vystřelil z mezikruží těsně vedle. Zanedlouho si obrana Chomutova nepohlídala před bránou Sabahudina Kovačeviče, který dorazil volně ležící kotouč za bezmocného brankáře – 2:1.

V dalším průběhu usedli na trestnou tři Piráti, dva tresty se protnuli ve 33 vteřinách, čehož ale Bruslaři stejně jako Chomutovští o chvíli dříve nevyužili. V čase 57:22 si vzal v početní výhodě Vladimír Růžička oddechový čas, po kterém zůstali Piráti v šesti.

Místo vyrovnání přišla definitivní tečka domácích, do prázdné brány přidal druhý zásah Sabahudin Kovačevič – 3:1. Finální podobu dal výsledku Jakub Klepiš, jenž po přihrávce od Michala Vondrky zakončil přečíslení dvou proti jednomu – 4:1.

TOPfoto: Jan Pavlíček, bkboleslav.cz.

Pavel Patera (BK Mladá Boleslav): „My jsme do zápasu vstoupili velice dobře, bohužel jsme dali jen jeden gól. Od druhé třetiny byl Chomutov lepší a i díky našemu gólmanovi to bylo po dvou třetinách 1:1. Začali jsme pořádně hrát teprve od toho prvního gólu. Kluci si asi mysleli, že to půjde samo, ale ono to nikdy nejde samo, a zaslouženě jsme byli potrestáni vyrovnávací brankou. Ve třetí třetině jsme měli velkou kliku a bylo to o tom dát druhý gól, a ten jsme dali my. Byli jsme šťastnější mužstvo.“

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Musím říct, že začátek utkání z naší strany nebyl úplně ideální, očekávali jsme tlak domácích. Bylo důležité, že jsme neinkasovali gól. Ve druhé třetině jsme víceméně navázali na to, co bylo v první, ale dostali jsme gól. Od té doby jsme se začali domácím herně vyrovnávat, měli jsme tam dobrý pohyb, dobré šance, které jsme měli proměnit. Bohužel naší bolestí je koncovka, ale i tak jsme vyrovnali na 1:1. Ve třetí třetině přišel klíčový okamžik celého zápasu, protože jsme měli čtyři tutové šance, které kdybychom využili, tak si dovolím tvrdit, že výsledek by byl opačný. Bohužel domácí z předbrankového prostoru dali gól na 2:1. Na konci jsme dostali šanci hrát přesilovku, odvolali jsme gólmana, bohužel tu situaci jsme nesehráli vůbec dobře, inkasovali jsme třetí gól a v závěru ještě čtvrtý. Jsme hodně zklamaní, myslím, že na body to tady bylo, ale bohužel zradila nás koncovka, a proto odjíždíme bez bodu.