DOROST - reportáž

Piráti otočili duel na Kobře, odkud si odváží výhru v prodloužení

Napsal 28.02.2019 Libor Kult
C h o m u t o v - Dorostenci Pirátů vyrazili ke druhému utkání ELIOD extraligy ve dvou dnech na led pražské Kobry, kde ještě v 55. minutě prohrávali o dva góly. Svěřenci Petra Jíry a Kamilem Koláčkem však stihli do konce normální hrací doby vyrovnat a v prodloužení urvali druhý bod. Zařídil ho druhý gól Štěpána Němce v utkání. Mladí Piráti se trefovali jen v nestandardním počtu hráčů na ledě, když třikrát využili přesilovku a dvakrát se prosadili ve vlastním oslabení, v němž dohnali manko v závěru.
N16 čt 28.2.2019
KOB
4:5p(2:2, 1:0, 1:2 – 0:1)
Kobra Praha
Tuček – Kalajev, Stejskal, Bucek, Mašek, Bartoň, Frydrich – Král, Tichý, Nápravník, Rajilič, Sekula, Valenta, Halfar, Strnad, J. Svoboda, Tůma, Bauer
Malant – Němec, Frollo, Husinecký, M. Pöschl, Martínek – Spudich, L. Koblížek, Iljuk, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Vostiňák, Kalčík, F. Döring, Ekrt

Kobra Praha
4. Sekula (Tichý, Bauer), 12. Tůma (Strnad, J. Svoboda), 28. Nápravník (J. Svoboda), 55. Stejskal (Bucek, Strnad)
5. L. Koblížek (Spudich, F. Döring), 20. Němec (T. Svoboda, Jiří Kulich), 55. Vostiňák (Čech, F. Döring), 60. F. Döring (Jiří Kulich, M. Pöschl), 61. Němec (T. Svoboda)

5:7
1:3
0:2
31:35
59
Glanc – Schopf, Juránek

Piráti se pokoušeli navázat na středeční výkon se Spartou, ale již ve čtvrté minutě inkasovali z hole Filipa Sekuly, který poslal domácí Kobru do vedení 1:0. Necelou minutu a půl na to ovšem přišla odpověď. Lukáš Koblížek využil přesilovku Pirátů a rychle srovnal na 1:1. Domácí celek si vzal ovšem vedení zpátky na svou stranu. Přesně po dvanácti minutách se totiž prosadil Jakub Tůma - 2:1.

O sedmašedesát sekund později mohlo být ještě veseleji. Martin Pöschl fauloval a Ondřej Nápravník měl k dispozici výhodu trestného střílení, Lukáš Malant ovšem domácího útočníka vychytal. Jedenáct sekund před koncem první třetiny pak srovnal produktivní obránce Štěpán Němec - 2:2.

Kobra si ale i potřetí vzala ztracené vedení zpátky. Neproměněné trestné střílení nyní Ondřej Nápravník odčinil a poslal svůj celek do vedení 3:2. Ve třetí části pak hráli Piráti čtyři oslabení v řadě, to poslední potrestal čtvrtou brankou v Malantově brance Jiří Stejskal - 4:2.

Svěřenci koučů Petra Jíry a Kamila Koláčka ovšem nic nevzdali a do utkání se vrátili. Osmnáct sekund po čtvrté brance snížil Jan Vostiňák a Kobra vedla již jen 4:3. Pětadvacet sekund před sirénu pak srovnal Filip Döring a třetí část skončila za stavu 4:4.

V prodloužení pak dokonal obrat svou druhou brankou obránce Štěpán Němec a Piráti si z Prahy odvezli důležité dva body za výhru 4:5.