Piráti odjíždí z Kladna bez bodu, podruhé v sezóně nevstřelili jedinou branku

Napsala 02.02.2017 Kateřina Kundertová
K l a d n o / C h o m u t o v - Piráti ve 39. kole DHL extraligy juniorů odjeli do Kladna, kde se hrálo po dvaceti minutách bez branek. Ve druhé třetině šli domácí do dvougólového vedení, které navýšil ve třetí periodě Krešimir Schildhabel. Chomutovští podruhé v sezóně nevstřelil svému soupeři jediný gól, a tak padli po sedmnácté v sezóně.
39.kolo čt 2.2.2017
KLA
3:0(0:0, 2:0, 1:0)
Kladno
Stahl – Havelka, Kiml, Cibák, Chládek, Zelingr, Malý – Kubík, Patyk, BLáha, Schildhabel, Řepka, Keszi, Kučera, Kalaj, Čermák
Pavlát – Buchtela, Hlaváček, Kopic, Novák, Lidák, Smutný, Hajič – Lauko, Polák, Palička, Krejčirík, Részegh, Tůma, Rindoš, Svoboda, Šilar, Wágner, Adámek

Würtherle – Špůr, Štětina.

Piráti měli hned v úvodu první třetiny možnost přesilové hry, která však skončila bez náznaku střelby. I domácí si zahráli početní výhodu, ve které však měli možnost samostatného úniku Chomutovští, kteří neuspěli. O chvíli později kotouč volně poskakoval v brankovišti hostů, čeho však Kladenští nevyužili.

Ve čtrnácté minutě mířil přesně Top Polák, jemuž radost z přesné střely překazil David Stahl. O čtyři minuty později dorážel do odkryté brány Jan Svoboda, gól z toho však nebyl. Před koncem periody ujeli do úniku dva na jednoho Josef Rindoš a Tamás Részegh, kteří si vyměnili několik přihrávek, tu konečnou překazil jeden z obránce.

V počátku prostřední třetiny domácí otevřeli skóre. Z levého kruhu se prosadil Matyáš Zelingr, který využil početní výhodu – 1:0. O chvíli později Tom Polák vyslal od modré dělovku, která jen těsně minula branku Rytířů.

Ve 32. minutě Štěpán Bláha z levého kruhu přihrál na Adama Kaleje, jehož střelu pokryl Dominik Pavlát. Na rozdíl dvou gólů zvýšil z bezprostřední blízkosti Vincent Keszi, který se prosadil po kombinace Petra Patyka a Dominika Havelky – 2:0.

Po dvaceti vteřinách hry v poslední třetině se do samostatného úniku dostal Jakub Lauko, jenž tváři v tvář nepřekonal kladenského brankáře. Ve vlastním oslabení se do úniku dostal Michal Kučera, který ale střelou mezi Pavlátovy betony neuspěl. Ve 45. minutě Rytíři nastřelil tyčku, kterou si chomutovská jednička dobře postavila. O dvě minuty později Křešimír Schildhabel zachytil rozehrávku Pirátů, rozjel se osamocen na bránu, kde strážce svatyně hostů překonal mezi betony – 3:0.

Krátce po polovině poslední třetiny si Piráti vytvořili značný tlak, který provázely střely ze všech pozici, žádná za domácím gólmanem neskončila. V posledních okamžicích zazvonili dvě tyče. Nejprve ji nastřelil Vincent Keszi z pravého kruhu a poté chomutovský centr z mezikruží.