DOROST - reportáž

Piráti nezvládli přestřelku s Třincem, o osudu zápasu rozhodl vstup do druhé části

Napsal 01.02.2020 Michal Luxa
C h o m u t o v - ELIOD extraliga dorostu měla na programu čtrnácté kolo ve skupině O pořadí v play-off, v němž Piráti nestačili na Třince, s nímž prohráli 4:6. Zatímco se Chomutovu vydařila první perioda, ze které odcházeli s dvoubrankovým vedením. Tak v prostřední dvacetiminutovce čtyřikrát inkasovali, což nakonec rozhodlo o osudu střetnutí. Branky se Severočechy postupně stříleli Ondřej Čech, Josef Poch, Lukáš Novotný a Filip Döring.
N14 so 1.2.2020
4:6(2:0, 0:4, 2:2)
TRI
Ciple – Poch, Frollo, Perný, Kovár, Rykl, F. Döring, F. Hynek – Spudich, P. Šugár, T. Šilar, T. Svoboda, Vostiňák, Čech, Novotný, Pavlák, Jan Rindoš
Třinec
Klimek – Andrle, Ročák, Žabka, D. Buják, Hrůzek – Pánek, Šotkovský, Jánoš, Tomiczek, Przybyla, Wawrzkiewicz, Ramik, Kašpárek, Jobánek, Procházka

7. Čech (T. Šilar, Spudich), 10. Poch, 58. Novotný, 59. F. Döring (Vostiňák)
Třinec
22. Ročák (Przybyla, Wawrzkiewicz), 23. Kašpárek (Jobánek, D. Buják), 25. Kašpárek (Ramik, D. Buják), 38. Ramik (Hrůzek, Žabka), 43. Jobánek (Kašpárek, Ramik), 50. Procházka (Pánek)

Pavlák (Chomutov) 10 minut

Zpočátku aktivnější Třinec čelil jako první nebezpečné situaci, Šilar však ve třetí minutě v přečíslení dva na jednoho branku z levé strany minul. První přesilovku Ocelářů zhatilo jejich špatné střídání, což je po návratu vyloučeného chomutovského hráče mrzelo. Piráti totiž zásluhou Ondřeje Čecha zkrácenou početní výhodu v polovině sedmé minuty využili – 1:0. Před polovinou třetiny nepropálil Cipleho z levého křídla Tomiczek, což dalo Chomutovským možnost ke zvýšení náskoku.

Josef Poch zachytil na modré hostující vyhození a jeho tečovaný pokus zapadl v čase 9:52 za Klimka – 2:0. Stejný obránce pak na začátku třináctí minuty nepropálil z mezikruží hradbu těl před sebou. Když ve zbytku třetiny neuspěli Kašpárek z pravého kruhu a Przybyla s dorážkou zblízka, drželi Piráty po dvaceti minutách čisté konto.

O něj však Ciple poměrně rychle po začátku prostředního dějství přišel. Už po 89 vteřinách hry snížil Marek Ročák, na něhož dvakrát během tří minut a jednadvaceti vteřin navázal Alexandr Kašpárek, takže Oceláři v čase 24:50 rázem vedli – 2:3. O dvě minuty mohl po akci Ramika zvýšit Jobánek, ale s dorážkou neuspěl.

Když se duel přehoupl do druhé poloviny, zahrozili rovněž Piráti. Vostiňákovu tečovanou ránu z mezikruží s vypětím všech sil vyrazil Klimek, který o chvíli později vychytal i osamoceného Spudicha, jenž byl hodně blízko branky a musel střílet.

Poté Oceláři nezvládli přečíslení tři na jednoho, v němž ani nevystřelili díky dobré obranné práci Pocha, na druhé straně neuspěli v dobrých pozicích Döring s Čechem. V polovině 37. minuty Ciple parádním zákrokem zneškodnil třineckou akci dva na nikoho, již zakončoval Kašpárek. Pirátům to však nebylo nic platné, protože o chvíli později inkasovali počtvrté, když Michal Ramik trefil z mezikruží šibenici – 2:4. V poslední minutě byl ještě před Klimkem sám Vostiňák, který ale trefil jen brankáře.

Po zhruba minutě hry ve třetím dějství ztečoval Ročák přihrávku před prázdnou branku do bezpečí. V polovině 43. minuty neměl Jonáš Jobánek problém zamést puk do sítě po přihrávce přes brankoviště, takže hosté vedli už o tři zásahy – 2:5. Po nepřesných střelách Spudicha se Svobodou z nadějných pozic udeřili v 50. minutě znovu Oceláři díky důraznému Adamu Procházkovi, který si dorazil vlastní pokus – 2:6.

Po neúspěšných akcích Šugára s Kašpárkem přestáli Piráti téměř minutu ve třech, což jim dodalo sebevědomí, aby v závěru duelu dvěma trefami v rozmezí šedesáti vteřin zkorigovali výsledek. Lukáš Novotný zaskočil Klimka ranou z první od pravého mantinelu, Filip Döring překonal hostujícího gólmana povedeným bekhendovým pod víko po samostatném úniku – 4:6.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Do zápasu jsme nevstoupili vůbec špatně, hráli jsme celkem vyrovnanou partii a dali dva góly. Bohužel špatný vstup do druhé třetiny poznamenal náš výkon ve zbytku utkání. Nevím, proč jsme do druhé třetiny naskočili takovým způsobem. Jestli jsme přestali jezdit a srážet se, nebo jestli Třinec začal víc. Čekali jsme, že kluci budou aktivnější, ale záblesky toho se objevily až ve třetí třetině. Naše snížení přišlo až v závěru, kdy si Třinec hlídal vítězství. Pořád máme na čem pracovat.“

René Mucha (HC Oceláři Třinec): „Zápas nebyl vůbec jednoduchý pro našeho brankáře, který si pořádně nesáhl na puk a dvakrát inkasoval. Bohužel jsme opět odehráli špatně první oslabení, nicméně i přesto jsme si v první třetině vytvořili dost šancí, abychom minimálně jednou skórovali. Od druhé třetiny jsme zvýšili tlak do brány, díky čemuž jsme byli lepším týmem, i když poměr střel to třeba až tolik neukazuje. Měli jsme opravdu hodně gólových šancí a jsem rád, že jsme postupně odskočili na rozdíl čtyř gólů. Škoda že jsme v závěru domácím darovali dva góly. Klukům jsme poděkovali a pochválili je, protože jsme odehráli poslední dvanácté venkovní utkání v řadě a ani z jednoho tripu jsme se nevrátili bez bodu. Teď se těšíme, že poprvé od listopadu konečně zahrajeme doma.“