Piráti nezvládli důležitý duel s Kladnem, ztráta na záchranu se zvětšila

Napsal 12.04.2019 Kateřina Kundertová, David Panuška
C h o m u t o v - Piráti sehráli do této doby nejdůležitější duel v celém ročníku. V rámci sedmého kola baráže o Tipsport extraligu přijelo do Chomutova Kladno, které mělo pětibodový náskok. Hosty sice poslal do vedení Jágr, ale ještě do přestávky srovnal Petr Koblasa. Právě ale hostující osmašedesátka nakonec rozhodla, takže chomutovská ztráta na záchranu narostla na osm bodů.
BAR7 (O2TV Sport) pá 12.4.2019
1:3(1:1, 0:0, 0:2)
KLA
Peters – Jank, Flemming, Knot, Štich, Dietz, Blaha – Koblasa, Růžička, Klhůfek – Tomica, Huml, Stránský – Sklenář, Šťovíček, Duda – Chrpa, Chlouba, T. Svoboda
Kladno
Cikánek – Říha, Kehar, Nash, Zajíc, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Zikmund – Redlich, Vampola, Strnad – Melka, Machač, Svedlund – Hajný, Kaut, Š. Bláha – Jelínek

15. Koblasa (Stránský)
Kladno
5. Jágr (Plekanec, Zajíc), 49. Jágr (Melka, Lakos), 60. Strnad (Plekanec, Nash)

Hribik, Kika – Kis, Klouček

Důležitost utkání se podepsala i na úvodu, jelikož oba celky začaly opatrně. V páté minutě Tomáš Plekanec našel Jaromíra Jágra ve druhé vlně, odkud zkušený útočník otevřel konto zápasu – 0:1. Piráti nejprve nevyužili klasickou početní výhodu a následně ani tu dvojnásobnou.

Nejblíže vyrovnání byl Petr Koblasa, který na konci přesilovkové kombinace nastřelil pouze tyčku za Lukášem Cikánkem, což ho však nemuselo mrzet. V patnácté minutě Jan Stránský přiťukl právě Petru Koblasovi, jenž si potáhl puk přes brankoviště a zavěsil do horních pater branky – 1:1. Před sirénou Rytíři nevyužili přesilovku, takže se pokračovalo za nerozhodného stavu.

Prostřední část začala přesilovou hrou pro Rytíře, kteří se k vážnějšímu ohrožení Justina Peterse nedostali. V pětadvacáté minutě se Jan Stránský a Ivan Huml vydali do úniku, jenomže v přečíslení dva na jednoho ani jeden pořádně nezakončil. Přelom základní hrací doby se nesl v znamení trestů. Ve čtyřech na obou stranách Stanislav Dietz zatáhl hru do útočného pásma a od levého mantinelu nastřelili bližší tyčku.

Na začátku závěrečné dvacetiminutovky Ivan Huml vybídl Pavla Klhůfka, který však na dlouhou hůl nezakončil přesně. O pár okamžiků později se Jakub Strnad dostal mezi kruhy k vyložené šanci, jenomže přestřelil, což ho nemuselo mrzet.

Před polovinou dějství Jaromír Jágr projel od vlastní modré až k brance, kde si blafákem poradil i s chomutovskou jedničkou a poslal Rytíře do vedení – 1:2. Přibližně 70 vteřin před závěrečnou sirénou vyrazil Justin Peters na střídačku a Piráti to zkusili v šesti hráčích v poli, jenomže místo vyrovnání inkasovali v poslední vteřině gól z hole Jakuba Strnada – 1:3.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Uvědomovali jsme si důležitost utkání. Chtěli jsme dát první branku, ale bohužel se nám to nepodařilo. Pak jsme měli přesilovku pět na tři, kterou jsme nesehráli vůbec dobře, což je bolest celé naší sezony. I když se nám podařilo srovnat, celý zápas jsme de facto tahali za kratší konec. Nebyli jsme schopní udržet se v útočném pásmu na kotouči a nevytvořili jsme si nějakou extra šanci. Za stavu 1:1 přišla chyba, Jarda Jágr projel celé hřiště a celé utkání rozhodl. Všichni umíme počítat, je pět zápasů do konce, takže naše záchrana v extralize létá někde ve vzduchu v pěti až deseti procentech. Na druhou stranu, je pět zápasů, budeme bojovat až do konce a pokusíme se o zázrak.“

David Čermák (Rytíři Kladno): „Chtěli jsme za každou cenu uhrát tři body, a to se nám povedlo. Bylo to vyrovnané utkání, které rozhodl Jarda krásným gólem na 2:1.“