Piráti neuspěli ani ve třetím zápase, Liberec si odváží všechny tři body díky přesilovkám

Napsal 21.09.2018 Ondřej Bartůněk, Miroslav Kučera
C h o m u t o v - Ve třetím kole Tipsport extraligy se v chomutovské ROCKNET ARÉNĚ představili Bílý Tygři z Liberce. Ti se brzy dostali do vedení, které si po celý zápas hlídali a nakonec Chomutov porazili 3:1, když všechny góly vstřelili v početních výhodách. Piráti tak nebodovali ani ve třetím soutěžním utkání.
3.kolo pá 21.9.2018
1:3(0:1, 1:2, 0:0)
LIB
Lukeš – Valach, Jank, Knot, Štich, Trefný, Dietz, Mrázek – Klhůfek, Růžička, Sklenář – Skokan, Huml, Tomica – Stránský, Vantuch, Koblasa – Chlouba, Šťovíček, Dlouhý
Liberec
Schwarz – Stříteský, Derner, Doherty, Šmíd, Havlín, Ševc – Hudáček, Jelínek, Krenželok – Lenc, Bulíř, Kvapil – Valský, Redenbach, Ordoš – Teplý, Lakatoš, Vlach – Zachar

33. Klhůfek (Štich, V. Růžička)
Liberec
9. Bulíř (Lenc), 23. Valský (L. Hudáček, Ordoš), 40. Bulíř (M. Kvapil, Ševc)

Skokan (Chomutov) 10 minut

Tři minuty od úvodního vhazování měli Piráti první větší šanci. V přesilové hře pálil od modré čáry Vladimír Růžička, jehož pokus přes hradbu těl Marek Schwarz vůbec neviděl. Kotouč byl nakonec ztečovaný mimo tři tyče. Druhou výraznou akci Chomutova mohli diváci vidět v sedmé minutě. Při další přesilovce vypálil od modré čáry David Štich. Jeho bomba gólmanovi vypadla přímo na hůl Jana Stránského. Ten se snažil pohotově dorážet, ale Schwarz si uhlídal prostor u pravé tyče.

Své první přesilové hry se dočkali také Bílí Tygři, to probíhala devátá minuta. Po přihrávce od Radana Lence sebral kotouč za brankou Michal Bulíř. Vyjel si před Lukeše a přesně zamířil do pravé šibenice. Liberec tak slavil letošní první ligovou branku – 0:1. V osmnácté minutě na modré čáře napálil kotouč Stanislav Dietz. Jeho střelu se snažil tečovat ještě Jakub Sklenář, ale puk minul brankovou konstrukci o pár centimetrů.

Hned ze začátku prostřední dvacetiminutovky vybojoval černou gumu ve středním pásmu Ivan Huml. Dostal se až na pravý kruh, odkud pálil přes obránce. Marek Schwarz ovšem pohotově zasáhl. Do dvoubrankového vedení se Bílí Tygři dostali ve třiadvacáté minutě. Nahození Stříteského od modré čáry se odrazilo až na hokejku volného Jakuba Valského, který neměl problém zasunout puk za beton Lukeše – 0:2. O minutu později pelášili hosté dva na jednoho. Dominik Lakatoš nakonec celou akci vyřešil střelou, s kterou však Lukeš neměl problém.

Ve třicáté třetí minutě hráli Piráti opět přesilovou hru. Gól se jim podařilo vstřelit až vteřinu po jejím uplynutí, když David Štich na modré čáře zachytil vyhození hostů a pohotově vypálil. Vyražený kotouč našel nejrychleji Pavel Klhůfek, který rozevlál síť ve Schwarzově kleci – 1:2. V poslední minutě, ale přišla další rána pro domácí. A to, když se Liberci podařilo využít třetí přesilovku. U pravého mantinelu sebral černou gumu Michal Bulíř, s pukem se prodral až mezi kruhy, odkud vymetl šibenici v Lukešově kleci – 1:3.

V prvních pěti minutách závěrečné periody se oba celky marně snažily probojovat do výraznější šance. Za zmínku stojí snad jen nahození Stanislava Dietze, které ovšem neprolétlo za gólmana hostů. V šestačtyřicáté minutě měli velkou příležitost hosté. Po křižné přihrávce získal puk na pravé straně Michal Bulíř. Zakončoval do zcela odkryté klece, ale Štěpán Lukeš se stihl přesunout a ránu vyrazil. O necelé dvě minuty později hosté opět hrozili. Přesilovkovou kombinaci na jeden dotek zakončoval Lukáš Krenželok. Štěpán Lukeš ale ubránil svou branku a puk vykopl betonem.

Probíhala padesátá druhá minuta a Pavel Klhůfek hledal zpoza branky u pravé tyče volného spoluhráče. Ten ovšem v zajímavé pozici na kotouč jen těsně nedosáhl. O necelou minutu později nabral Dávid Skokan rychlost u pravého mantinelu. Po zasekávačce se dostal až mezi kruhy, odkud trefil jen vyrážečku Schwarze. Další šance Pirátů přišla tři a půl minuty před koncem. Po souboji za brankou se objevil puk u Jakuba Sklenáře u pravé tyče, chomutovský útočník ale nezakončil přesně. Do konce třetiny už diváci žádný gól neviděli, a proto si Liberec z ROCKNET ARÉNY odvezl pod Ještěd tři body.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Měli jsme slušnou první třetinu, ve které jsme měli tři nebo čtyři přesilové hry, ve kterých se nám ale nepodařilo dát gól. Soupeř naopak využil tři naše oslabení. Hráči bojovali, makali, ve hře pět na pět se jim nedá moc vytknout. Chybí nám finální nahrávka do gólové šance. My máme bojovnost, Liberec má kvalitu, kterou nás předčil v přesilovkách.“

Filip Pešán (Bílí Tygři Liberec): „Odehráli jsme po dvou ne úplně špatných zápasech extrémně poctivé utkání. Zjednodušili jsme hru, což mělo dobrý vliv na náš výsledek. Myslím, že máme zaslouženě tři body.“