Piráti neuspěli ani proti Dynamu, v Pardubicích rozhodla první třetina

Napsala 08.12.2017 Kateřina Kundertová
P a r d u b i c e / C h o m u t o v - Piráti odjeli k 29. kolu Tipsport extraligy do Pardubic, kde si i přes branku Michala Poletína hráči Dynama vypracovali do konce úvodní třetiny dvougólové vedení. Ve třetí třetině už to bylo i 5:1, když se mezi střelce zapsal i Dávid Skokan. Do střetnutí zasáhl i Jaroslav Kůs, který si připsal první extraligový start v sezóně.
29.kolo pá 8.12.2017
DPA
5:2(3:1, 0:0, 2:1)
Pardubice
Kacetl – Trončinský, Čáslava, Cardwell, Wishart, Holland, Mojžíš, Ščotka – P. Sýkora, Marosz, Rolinek, Perret, Poulíček, Treille, Kaut, Dušek, Beran, J. Sýkora, Bojko, Vondráček
Laco – Valach, Chalupa, Flemming, Dietz, Slovák, Dlapa, Grman – Vondrka, Růžička, Tomica, Tomeček, Skokan, Koblasa, Lauko, Huml, Poletín, Havel, Kůs, Dlouhý

Pardubice
5. Sýkora (Rolinek, Čáslava), 15. Marosz (Rolinek, Sýkora), 17. Trončinský (Sýkora), 42. Treille (Perret), 50. Treille (Poulíček)
10. Poletín (Flemming, Dietz), 51. Skokan (Valach)

Tomica (Chomutov) 5 minut a do konce utkání

Do duelu ve městě perníku vstoupili lépe domácí, kteří se v páté minutě ujali vedení, když Petr Čáslava přihrál od mantinelu Petru Sýkorovi – 1:0. Krátce poté si Piráti zahráli čtyřiačtyřicetivteřinovou dvojnásobnou přesilovku, čehož mohl využít Dávid Skokan, jenž ale z prostoru mezi kruhy nezakončil přesně. Patrik Poulíček, provinilec Dynama, se při návratu dostal do úniku, za záchrannou brzdu zatáhl Juraj Valach, jenž vyfasoval dvě minuty. V polovině třetiny vyrovnal Michal Poletín, jenž tečoval mezi kruhy ránu Bretta Flemminga – 1:1.

V patnácté minutě si Pardubice vzaly vedení zpět zásluhou Rostislava Marosze, jenž vymíchal chomutovskou jedničku a zakončil – 2:1. Před koncem třetiny byl vyloučen Stanislav Dietz, v oslabení unikali Jakub Lauko s Petrem Koblasou, jenž ale netrefil puk. Krátce poté byl na pět minut a do konce utkání vyloučen Marek Tomica, čehož využili hráči Dynama. Petr Sýkora přihrál přes pásmo na hůl Marka Trončinského, který nekompromisně při návratu chomutovského novice na led zakončil do odkryté části branky – 3:1.

Na začátku druhé části Piráti dobránili početní výhodu, a tak se hra vyrovnala. Od 27. minuty hrály oba celky ve čtyřech proti čtyřem, když byli vyloučeni Tomáš Rolinek a Brett Flemming. V polovině střetnutí se mezi dvěma obránci protáhl Petr Koblasa, ale sudí jeho akci zastavili pro přihrávkou rukou. Pak si na obou stranách připsali po dvou střelách Stanislav Dietz a Patrik Poulíček, ale ani jeden branku nepřidal. V závěru měli Piráti štěstí, když akci zastavil Brett Flemming, jenž spolu s Jánem Lacem zalehl puk.

Po dvou nadějných šancích na obou stranách šli Pardubičtí do třígólového vedení, které zařídil Sacha Treille – 4:1. Krátce poté měli domácí další možnost v podobě početní výhody, kterou ale Piráti přečkali. Od 49. minuty hrály týmy ve čtyřech proti čtyřem, z čehož těžil opět Sacha Treille, jenž našel z levé strany bližší šibenici – 5:1.

O necelé dvě minuty později ránu Juraje Valacha tečoval za Kacetlova záda Dávid Skokan, jehož gól posvětili i rozhodčí u videa – 5:2. Od 53. minuty hráli svěřenci Vladimíra Růžičky v přesilovce, ale všechny střelecké pokusy se zastavily o blokující obránce nebo Ondřeje Kacetla, který za pár momentů vychytal i unikajícího Petra Koblasu.

Pavel Marek (HC Dynamo Pardubice): „Na zápas jsme se velice pečlivě připravili, věděli jsme, že je pro nás velmi důležitý. Hráči výborně dodržovali taktiku a velmi nám pomohli fanoušci, ti nám dodali sílu. Kluci bojovali celý zápas, hráli obětavě a lehali do střel. Byl to skvělý zápas.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „O utkání rozhodla první třetina. Chtěli jsme hrát co nejvíce v pěti, protože jsme věděli, že domácí mají výborné přesilovky. Bohužel jsme udělali zbytečné fauly a potvrdilo se, co jsme čekali. Na druhou stranu i my jsme hráli přesilovku pět na tři, měli jsme tam tutovou šanci, ale bohužel jsme ji neproměnili, možná by to vypadalo jinak.“