Piráti nestačili v SD ARÉNĚ na kladenské Rytíře, prohráli o čtyři góly

Napsala 07.10.2017 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti v desátém kole extraligy staršího dorostu v rámci skupiny A vyzvali na vlastním ledě Kladno, které ztrácelo na Chomutov dva body. Po bezbrankové první třetině si hosté vypracovali třígólový náskok, který v závěrečném dějství ještě navýšili. Svěřenci Davida Kočího nevstřelili Petru Jirouškovi jedinou branku, a tak museli přenechat tři body Rytířům.
10.kolo so 7.10.2017
0:4(0:0, 0:3, 0:1)
KLA
Běhula – Rudy, Seeman, Zeman, Kleiner, Viktorin, Procházka, Štochl – Veselý, Černý, Jaroš, Benda, Lobodowski, Mežnar, Hradecký, Gut, Pech, Ouřada, Brandner
Kladno
Jiroušek – Kvapil, Zich, Volráb, Šmatlák, Flachs – O. Bláha, Tržil, M. Bláha, Jelínek, Bernat, Zíka, Routa, Kulma, Urban, Frimel, Rendla, Čermák, Filip, Neiss

Kladno
26. Filip, 31. Jelínek (Bernat), 39. Kvapil (Filip), 45. O. Bláha (Filip, Zich)

Kleiner (Chomutov) 10 minut

Utkání začalo v tempu se šancemi na obou stranách, více střeleckých pokusů ale musel likvidovat Petr Jiroušek. Od sedmé minuty měli Kladenští k dobru první početní výhodu utkání, kterou ale téměř bez střelby promarnili. Krátce poté Peter Lobodowski přihrál v situaci dva na jednoho Ericu Mežnarovi, jenž o pár centimetrů netrefil bránu.

V dalším průběhu stříleli Pirát Jakub Kleiner od modré, Vít Seemann z ostrého úhlu nebo Kryštof Ouřada, který se snažil několikrát využít své rychlé nohy. Richarda Běhulu na druhé straně ohrožovaly střely Tomáše Bernata a dorážky Davida Routy s Ondřejem Bláhou. V samotném závěru třetiny Martin Bláha přihrál svému bratrovi Ondřejovi, který jeho střelu jen neúspěšně tečoval.

Hned na začátku druhé části měly oba celky velkou šanci. Kryštof Ouřada nabral rychlost, dostal se za kladenskou obranu, ale poté nepřehodil Jirouškův beton bekhendovou kličkou. Na druhou stranu vyrazili Martin Bláha a Matyáš Filip, prvně jmenovaný však po přihrávce od spoluhráče trefil jen beton gólmana. V přesilovce mohl udeřit Šimon Jelínek, který tváří v tvář chomutovskému gólmanovi neuspěl. Během šestadvacáté minuty otevřel brankové konto Matyáš Filip střelou z hranice brankoviště – 0:1.

Dvougólové vedení zajistil hostům o chvíli později Šimon Jelínek, jenž zachytil rozehrávku Miroslava Hradeckého a se štěstím dostal puk do sítě – 0:2. O chvíli později si hosté zahráli další početní výhodu, ve které David Routa neuspěl ve vyložené šanci. Na konci třetiny byli Chomutovští vyloučeni do tří, což Kladenští potrestali. Rána Jana Kvapila od modré proletěla celým pásmem a zastavila se až o síť – 0:3.

V úvodu posledního dějství si svěřenci Davida Kočího zahráli první přesilovku, ve které pálil nejnebezpečněji Kryštof Ouřada. O čtvrtou branku Rytířů se postaral Ondřej Bláha, jenž si po kombinaci najel do pravého kruhu a poslal puk do chomutovské klece – 0:4. Po druhé nabídnuté přesilovce pálil od modré Pirát Denis Zeman, po jehož ráně zazvonila tyč. V polovině třetiny Tomáš Urban nevyužil vyloženou šanci, když z mezikruží neprostřelil ležícího brankáře.

V sedmapadesáté minutě Šimon Jelínek projížděl za bránu, ale na poslední chvíli přihrál do brankoviště, kde Natanael Kulma nedorazil kotouč vedle betonu přesouvajícího se Richarda Běhuly. V závěru Piráti tlačili na obranu hostů, která nepodlehla, Petr Jiroušek si na malé hale v SD ARÉNĚ vychytal nulu.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Dáme jeden gól za dva zápasy a ještě v našem oslabení. Klukům nemůžu vytknout nasazení, ale schází nám větší rvavost a tlak do brány. Musíme za vítězstvím více jít. Soupeři chtějí vítězství více než my, s Vary i Kladnem jsme odehráli vyrovnané zápasy. I když to bylo 0:4, bylo to vyrovnané utkání nahoru dolů. S produktivitou souvisí hlad po výhře, který nám schází a já nevím proč.“

David Čermák (Rytíři Kladno): „Přijeli jsme po minulém debaklu s Plzní, který jsme chtěli odčinit. Dostali jsme devět gólů, takže jsme se proti Chomutovu chtěli soustředit na obranu. Když jsme dali první dva góly, uklidnili jsme se a byli lepší.“