DOROST - reportáž

Piráti nenaplnili roli favorita, všechny body ukořistila Kobra

Napsal 31.01.2019 Marek Douda
C h o m u t o v - Dorostenci Pirátů se v rámci nadstavbové části ELIOD extraligy střetli v ROCKNET ARÉNĚ s pražskou Kobrou. V utkání skupiny C Pražané ovládli úvodní dějství a pirátská posádka byla nucena dotahovat dvoubrankovou ztrátu. V prostřední třetině se Severočeši dostali na dostřel vyrovnání, avšak Kobra nakonec vítězství uhájila a s konečným skóre 2:4 smazala papírové předpoklady. V závěrečné nadstavbě přiřkl hostům bonusový bod Filip Sekula.
N11 čt 31.1.2019
2:4(0:2, 2:1, 0:1 - N 0:1)
KOB
Malant – Němec, Frollo, Perný, Martínek – Spudich, L. Koblížek, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Vostiňák, Kalčík, F. Döring, Ekrt
Kobra Praha
Tuček – Stejskal, Šesták, Mašek, Bartoň, Bucek – Tůma, J. Svoboda, Král, Rajilič, Tichý, Sekula, Valenta, Halfar, Strnad, Lederer, Kvasnička

4. Kulich (Príhoda, Martínek), 39. Čech (Spudich, T. Svoboda)
Kobra Praha
12. Tůma (J. Svoboda), 17. Sekula (Král), 34. Rajilič (Kvasnička, Strnad), 53. Strnad (Tůma), 61. Sekula (Tichý)

Príhoda a Malant (Chomutov) oba 10 minut

Pražané vstoupili do utkání vyloučením. Početní výhody se tak pokusil ve třetí minutě využít Tadeáš Svoboda, jenž v brankovišti našel Lukáše Koblížka. Chomutovský forvard ale velkou šanci neproměnil a přestřelil. V následující akci figuroval znovu Tadeáš Svoboda, jenž tečoval střelu vyslanou Dominikem Perným. I tuto šanci pražský gólman zlikvidoval. Filip Tuček měl další práci za necelou minutu, když z kruhů pálil Jiří Kulich. První pokus brankáři vypadl, chomutovský útočník neuspěl ani s dorážkou.

Přes nespočet pirátských akcí vyslala první přesnou střelu Kobra. Jakub Tůma obdržel přesnou přihrávku od Jakuba Svobody a nechyboval – 0:1. Neuběhlo ani pět minut a Pražané vedli o dva góly. Střela z pádu Filipa Sekuly propadla pod betonem Lukáše Malanta, čímž si hostující hokejisté navýšili vedení na 2:0. V poslední minutě první části se Lukáš Koblížek dostal do samostatného úniku, ale jeho palba mířila mimo brankovou konstrukci.

Ve dvaadvacáté minutě se z levého kruhu pokoušel prosadit Jakub Kalčík, ale Filip Tuček puk vyrazil před sebe. Dorážet se tak zachtělo Ondřeji Príhodovi, ale to už byla ve správný čas na správném místě obrana pražského kádru. Chomutovští nepřestávali s náporem a k teči se dostal Ondřej Čech. I jeho pokus proletěl těsně kolem svatyně Kobry. Minutu nato měli příležitost Pražané, kteří se nadvakrát pokoušeli potřetí v zápase pokořit chomutovského gólmana. Naštěstí pro domácí byl soupeř v obou případech nepřesný. Ve čtyřiatřicáté minutě Piráti prolomili mlčení. Jiří Kulich se šikovně dostal k odraženému puku a snížil stav duelu na 1:2.

Neuběhlo ani šedesát vteřin a Kobra znovu vedla o dva góly. Matěj Kvasnička kotouč odevzdal před branku, kde se ho ujal Stefan Rajilič a nekompromisně bekhendem zakončil – 1:3. Vzápětí mohl snížit Jan Spudich, jenž se nacházel osamocený před Filipem Tučkem, avšak jeho střelu zastavil beton hostujícího muže s maskou. Snížení manka se svěřenci Petra Jíry s Kamilem Koláčkem přeci jen dočkali. V devětatřicáté minutě Jan Spudich dojel s černou gumou do útočného pásma, nahrál Ondřeji Čechovi a domácí forvard bekhendovou ránou přelstil Filipa Tučka – 2:3.

Hned v devatenácté vteřině posledního dějství se Filip Sekula dostal do příležitosti, veškeré naděje však Lukáš Malant zahnal betonem. O dvě minuty později došlo ke srážce dvou Pirátů, čehož využil jeden z hráčů Kobry. Domácí brankář podržel svůj tým a vychytal pražského forvarda. Ze závaru však pramenilo vyloučení na straně Chomutova. V přesilové hře se před brankovištěm objevil Filip Sekula. Stačilo málo a z jeho hole mohl padnout další gól. Puk se však odrazil k levé tyči pirátské svatyně. Do akce se poté vydal Filip Döring, jehož ránu zastavila lapačka Filipa Tučka.

Na světelné tabuli běžela třiapadesátá minuta a Kobra se počtvrté mohla radovat. Ačkoliv se schylovalo k chomutovské radosti, Pražané se vydali do protiakce. Před Lukáše Malanta nahrával duchapřítomně Jakub Tůma. Zde již čekal nikým nehlídaný Lukáš Strnad a poslal své mužstvo do vedení 4:2. Dvě minuty nato měl na hokejce další přesnou ránu autor posledního gólu hostů. Lukáš Strnad namířil mezi ruku a tělo domácího gólmana, ten však rychlou reakcí mezírku utěsnil. Po chybě Pirátů mohl Matěj Kvasnička přidat pátou branku. Jeho bekhendovou střelu ale Lukáš Malant přečetl a zneškodnil ji betonem.

V nadstavbě toho k vidění příliš nebylo, jelikož Kobra hned v osmadvacáté vteřině vsítila branku. Po špatné rozehrávce Pirátů se ke kotouči dostal Stanislav Tichý, jenž nahrál na Filipa Sekulu. Ten se nacházel sám před Lukášem Malantem a nekompromisně zavěsil. I čtvrtý bod tak vybojoval soupeř a odjel z chomutovského ledu jako vítěz.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Nezačali jsme špatně. Prvních osm minut jsme Kobru tlačili a přestříleli ji. Bohužel jsme dostali dvě branky a psychika kluků není tak silná, těžce jsme se dostávali zpátky do utkání. Sice se nám to povedlo zkorigovat na 1:2, ale hned přišla třetí branka hostů. Tlačili jsme se do nich, ale herně to nebylo ono.“

Milan Vrzal (HC Kobra Praha): „My jsme samozřejmě spokojení. Po dlouhé době vezeme čtyři body. Spokojenost je maximální, kluky musíme pochválit. Utkání bylo opravdu odbojované. Je pravda, že první i druhý gól byl poměrně šťastný, ale hrozně jsme si toho vstupu do utkání vážili a dobojovali jsme to až do konce.“