Piráti na venkovní půdě poprvé zvítězili, z Českých Budějovic vezou tři body

Napsal 29.03.2015 David Panuška
C h o m u t o v - V rámci třetího kola baráže se vydali Piráti na půdu Českých Budějovic, utkali se tedy dva nejlepší celky první ligy. Piráti byli již o úvodu aktivní a po první třetině vedli 1:0. Ve druhé třetině přidali další branku, a tak šli do třetí třetiny se solidní náskokem. Zlomový moment přišel na začátku třetí části, neboť se trefil Vladimír Růžička. Motoru se sice povedlo snížit, ale Piráti odpověděli další brankou a utkání vyhráli.
BAR3 ne 29.3.2015
CEB
1:4(0:1, 0:1, 1:2)
Č. Budějovice
Bláha (47. Gába) – Punčochář, Žovinec, Suchánek, Vráblík, D. Růžička, Semrád, Škopek – Kuchejda, Pajič, Švihálek – Nouza, Straka, Přibyl – Vaniš, Rob, Boháč – Marek, Trummer, Pašek – Švec.
Kopřiva – Skinner, Rutta, Drtina, Rýgl, Toman, Šulák, Bartejs, Koma – Hřebejk, Gajovský, Hovorka – O. Kaše, V. Růžička, D. Květoň – Sinisalo, Kämpf, Račuk – L. Květoň, Dušek, McGregor.

43. Punčochář (Žovinec, Kuchejda)
7. O. Kaše (D. Květoň), 26. Hřebejk (Gajovský, Hovorka), 41. Růžička (O. Kaše), 47. Dušek (Drtina)

2:3
1:1
0:0
24:30
6203

V úvodu první třetiny byla k vidění oboustranně aktivní hra, která se zaplněné hale musela líbit. První velkou šanci měl v čase 4:13 Marek Račuk, kterého gólman Bláha vychytal. Za dvě a půl minuty se ale hostě už radovali. Chybu domácích hráčů při střídání využil Ondřej Kaše, který zůstal na pravé straně úplně sám a zamířil přesně do rohu branky – 0:1. Ihned po rozehrání chyboval Žovinec a před Bláhou se objevil David Kämpf. Naštěstí pro Motor ale puk v síti neskončil. V patnácté minutě mohl srovnat Michal Švihálek, který ale střelou z bezprostřední blízkosti nechal vyniknout lapačku brankáře Miroslava Kopřivy. V závěru dějství Chomutov potvrdil převahu a měl více ze hry. Motor ale dokázal tlak ustát.

Hned ve druhé minutě druhé třetiny měl Chomutov blízko k další brance. Ondřej Kaše ale nastřelil jen tyč. Netrvalo dlouho a hosté se stejně z gólu radovali. Vyloučení Dušana Žovince potrestal Štěpán Hřebejk, který dorazil střelu Gajovského – 0:2. Ve 28. minutě měl Motor výhodu přesilovky, kterou ale nevyužil. Naopak Hovorka mohl záhy rozhodnout, ale jeho pokus orazítkoval tyč. Konec druhé třetiny dohrál Chomutov před Bláhou a v pohodě si pohlídal dvougólové vedení.

Víceméně rozhodnuto bylo po 44 sekundách třetí části, kdy se krásnou střelou pod víko trefil Vladimír Růžička - 0:3. Nadějí pro Motor bylo vyloučení Libora Šuláka a tvrdá rána Petra Punčocháře, který také krásnou střelou pod horní tyč rozjásal tribuny – 1:3. Radost Motoru dlouho netrvala. Ve 47. minutě si totiž před Bláhu najel Antonín Dušek a umístěnou střelou k tyči vrátil hostům tříbrankové vedení – 1:4. Jihočeský tým reagoval střídáním gólmanů. Mizivou naději mohl Motoru dát ve 49. minutě Ladislav Marek, kterého zákrokem zápasu vychytal Kopřiva.

Jihočeši mají v baráži po třech zápasech pouze jeden bod a jsou poslední. Chomutov má bodů pět. Druhý zápas Olomouc – Slavia skončil 2:0 a tabulku tak vede Olomouc se sedmi body. Slavia má stejně jako Piráti pět bodů.

Radek Bělohlav (České Budějovice): „Tahali jsme za kratší konec. První třetina byla z naší strany pasivní. První gól jsme dostali po vlastní chybě. Do utkání jsme se nedokázali pak dostat. Soupeř byl lepší a budeme se snažit v Chomutově odehrát jiný zápas.“

Aleš Totter (Chomutov): „Jsme rádi za první vítězství za tři body. Dnes jsme vstoupili do utkání aktivně, pomohl nám první gól. Hráli jsme disciplinovaně. Budějovice se opírají o prvních šest útočníků a byli jsme lepší na kotouči. Chyby jsme udělali až v závěru, kdy jsme vedli 4:1. Chtěl bych pochválit nejskvělejší atmosféru. Myslím si, že každému týmu se tady musí hrát výborně.“