Piráti na úvod přípravy zvítězili na ledě Děčína rozdílem šesti branek

Napsal 09.08.2022 Eliška Ratiborská, Jiří Cícha
D ě č í n / C h o m u t o v – Piráty čekalo první přípravné utkání, které si nemohli představit jinak, než výhrou. To se jim povedlo a z děčínské půdy si odvážejí zaslouženou výhru. Premiéru si odbyla dvojčata, která se na ledě parádně doplňovala a připravila mnoho šancí. Další zápas čeká chomutovské hráče 16. 8. 2022 od 18:00 opět na venkovním ledě, tentokrát proti Ústí nad Labem.
přát. út 9.8.2022
DEC
2:8(0:4, 2:2, 0:2)
Děčín
Lavinger (25. Skokan) – Brož, Loukota, Kučera, Charvát, Starý, Kadár, Gottfried – D. Tůma, L. Nezbeda, Kuchynka, Faigl, T. Nezbeda, Zajan, Horák, Volráb, Macek, J. Tůma, Chovanec
Běhula – Ferbas, Havel, Pavlát, Váchal, Žižka, Seeman – Kostourek, Hübl, Lukeš, Josef Rindoš, Kůs, Mežnar, Chrpa, Chlouba, Černý

Děčín
23. Volráb (Macek, Horák), 27. L. Nezbeda (D. Tůma)
7. Havel (Kůs), 11. Hübl (Lukeš, Kostourek), 17. Lukeš (Hübl), 17. Mežnar (Josef Rindoš), 21. Lukeš (Kostourek), 25. Josef Rindoš (Kůs), 48. Kůs, 49. Seemann (Kostourek, Hübl)

2:3
0:0
0:0
27:34
Kouřil – Toman, Janda

Netrvalo příliš dlouho a už v sedmé minutě slavili Piráti na děčínském ledě první gól. Radek Havel si sebral kotouč ve středním pásmu a vystřelil přes dva obránce, puk však skončil v brance až po střele z dorážky – 0:1. Zanedlouho se hosté radovali znovu, když Viktor Hübl zavěsil puk pod víko branky tvrdou střelou – 0:2

Střelecké štěstí Chomutovské neopustilo ani ve druhé polovině první třetiny, kdy se nejprve trefil František Lukeš a jen devatenáct vteřin po něm Erik Mežnar, jenž převedl bekhendovou kličku a puk zatáhl až za záda domácího brankáře Lukáše Lavingera – 0:4.

Necelou minutu po úvodním buly druhé dvacetiminutovky se Piráti radovali už z páté branky. Milan Kostourek zpětnou přihrávkou našel před brankou Františka Lukeše, který si tak připsal už druhou trefu v zápasu – 0:5. Pátá trefa domácí Medvědy probudila a mohli také slavit, když Aleš Macek našel před brankou Daniela Volrába – 1:5.

Radost Děčínským však dlouho nevydržela, jelikož Piráti v druhé třetině přidali ještě šestou branku. Jaroslav Kůs se ocitl s pukem za bránou, odkud nalezl Josefa Rindoše, který přesnou trefou vyhnal domácího brankáře na střídačku – 1:6. Na tento gól však ještě před druhou přestávkou stihli domácí odpovědět. Na pravé straně kruhu se ocitl Lukáš Nezbeda a propálil Richarda Běhulu – 2:6.

Ve třetí třetině se k šanci dostali jako první domácí, avšak nevyužili ji. Hosté pak byli šťastnější, když se Jaroslav Kůs ve středním pásmu zmocnil puku a ujel sám na Ondřeje Skokana, před kterým převedl kličku a následně puk poslal do horního rohu branky – 2:7. Ani sedm branek Pirátům nestačilo, a proto Milan Kostourek poslal zpoza branky puk na Víta Seemanna, který rád přidal osmý zásah – 2:8.

Před koncem utkání měli Piráti ještě jednu velkou šanci, jenže František Lukeš tentokrát na strážce branky domácích nestačil. Stejně tak svou střelu v trefu neproměnil ani Tomáš Nezbeda na druhé straně. Skóre tak už zůstalo nezměněno.

Tomáš Mareš (HC Děčín): „Byl to první zápas. Jsme jen týden na ledě a na můj vkus tam bylo strašně moc chyb. Bylo to možná tím, že někteří hráči se vidí teprve týden. Chomutov je samozřejmě zkušené mužstvo se zkušenými hráči, plno z nich hrálo extraligu. Máme na čem pracovat, musíme toho hodně zlepšit. Někteří hráči předvedli to, co od nich čekáme, ale na ledě byli i hráči, kteří de facto nepředvedli nic za celý zápas. Zkrátka jak říkám, máme na čem pracovat.“

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Byl to první zápas, což bylo trošku vidět. Myslím si, že rozhodla první třetina, kterou jsme vyhráli. Pak jsme se trošku uchýlili k tomu, že jsme chtěli hrát hokej s kotoučem. Nechtěli jsme se úplně s někým srazit a občas jednoduše vyhodit puk. To se kluci ještě musí naučit a pochopit to. Myslím si, že výkon jako takový jsme podali dobrý. V útoku padlo hodně gólů, takže za mě spokojenost.“