Piráti na pražskou Slavii umí, vyhráli i čtvrtý vzájemný zápas

Napsala 06.01.2020 Kateřina Kundertová
P r a h a / C h o m u t o v - Piráti porazili v osmém kole nadstavby Chance ligy pražskou Slavii, a přidali tak i čtvrtou vzájemnou výhru. Chomutovští sice prohrávali, ale dvěma přesilovkovými zásahy během třiatřiceti vteřin otočili vývoj utkání. Tomáš Pitule a Sébastian Piché zapsali gól a asistenci, brankář Dominik Pavlát inkasoval ze 42 střel soupeře jedinkrát.
N8 po 6.1.2020
SLA
1:3(0:0, 1:2, 0:1)
Slavia
Michajlov – Hejda, Novák, Hořava, Hovorka, Ryzák, Valík – Šmerha, Vampola, Šteiner – Ondráček, Vrdlovec, Kuťák – Doležal, Kubík, Vlček – Hotěk, Kubica, Furch – Kohút
Pavlát – Žovinec, Rýgl, Piché, Havel, Lang, Blaha, Seemann – Sklenář, Suchý, Hlava – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Koláček, M. Svoboda

Slavia
25. Kuťák (Ondráček, Vrdlovec)
27. Pitule (Hlava, Rudovský), 28. Stloukal (Pitule, Piché), 59. Piché (Sklenář)

Ondráček, Zubzanda – Kotlík, Zídek

Piráti ve třetí minutě utkání dostali úvodní přesilovku, na konci které Viktor Lang od modré čáry nastřelil tyčku. První vážnější akci Pražanů měl Martin Ondráček, jehož dorážku zlikvidoval Dominik Pavlát.

Vzápětí také Filip Suchý nechal na druhé straně vyniknout brankáře v přečíslení. Když Chomutov dobře ubránil oslabení, mohl skóre utkání otevřít Nicolas Hlava, ale rychlý útok zakončil jenom nad branku. Do konce první periody už se skóre nezměnilo.

Nejatraktivnější část zápasu se začala psát ve 25. minutě, kdy Filip Kuťák z těsné blízkosti našel mezeru mezi gólmanovými betony – 1:0. Zanedlouho bylo vyrovnáno, Tomáš Pitule z hranice brankoviště využil přesilovku povedenou ránou o horní tyčku – 1:1.

Za třiatřicet vteřin byl chomutovský obrat dokonán, jelikož Petr Stloukal zakončil rychlý útok v početní výhodě pohlednou kličkou –1:2. V polovině duelu mohl přidat další zásah Tomáš Pitule, ale v pádu namířil bekhendem pouze do tyčky.

Sešívaní měli dvě dobré šance srovnat, ale Petr Hořava trefil jenom konstrukci a následně mužstvo kolem něj nevyužilo výhodu o jednoho hráče. Stejně dopadla i další pirátská oslabení, v nichž mladý brankář podržel svůj tým kvalitními zákroky.

Definitivně mohl rozhodnout v úvodu 54. minuty Marek Tomica, ale mezeru v soupeřově obraně nepotrestal. Finální podobu výsledku dal Sébastian Piché, jenž trefil přibližně minutu před koncem opuštěnou slávistickou klec – 1:3

Miloš Říha ml. (HC Slavia Praha): „Zápas se mi hodnotí hodně těžko. Bohužel nám ráno vypadl další bek, takže jsou na marodce už čtyři, na což se ale nemůžeme vymlouvat, přestože je to pro nás nepříjemné. První třetina byla vyrovnaná, druhá taky, jenže jsme dvakrát nesmyslně faulovali a Chomutov nás za to potrestal. Místo abychom při vedení 1:0 hráli v klidu, dostaneme ránu, která je pro mužstvo složitá, když není vyloženě na vítězné vlně. Pak jsme se zvedli a od konce druhé třetiny jsme si vytvářeli tlak. Měli jsme i šance do prázdné brány. Ve třetí třetině náš tlak pokračoval, což logicky vedlo k tomu, že soupeř měl řadu brejků. Bohužel nás zradila koncovka a dá se říct, že rozhodly přesilové hry, protože soupeř využil dvě a my žádnou.“

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Diváci viděli podle mého kvalitní utkání, ve kterém jsme čelili silnému soupeři. Chtěli jsme odčinit domácí porážku s Havířovem a jsme rádi, že se nám to povedlo. Kluci zápas odbojovali, i když Slavia měla hlavně v přesilovkách velký tlak. My jsme ale domácí přesilovky velmi dobře bránili a nakonec jsme pojistili vítězství trefou do prázdné branky.“