Piráti na Most i podruhé nestačili, opět neuspěli v samostatných nájezdech

Napsal 22.10.2014 Miroslav Kučera
C h o m u t o v - V šestnáctém kole první hokejové ligy zavítal na led chomutovské SD ARÉNY sousední HC Most. Piráti se dostali do vedení, které ve druhé třetině navýšili. Zdálo se, že si vedení pohlídají, opak byl ale pravdou. Hosté dokázali ve třetí třetině vyrovnat a utkání došlo až k samostatným nájezdům, kde byl jediným úspěšným střelcem mostecký Smolka. Piráti si tak připisují pouze jeden bod.
16.kolo st 22.10.2014
2:3sn(1:0, 1:0, 0:2 - 0:0)
MOS
Kopřiva (21. Hanuljak) – Drtina, Rutta, Skinner, Rýgl, Mrázek, Šulák, Koma – Hovorka, Růžička, D. Květoň – L. Květoň, Gajovský, Moore – Hřebejk, Račuk, Sinisalo – D. Kaše, Kämpf, O. Kaše – Šagát
Most
Horák – Kasal, Čížek, Grin, Charousek, Kokeš, Havelka, Hora – Kubinčák, Alinč, Petruška – Tauš, Slavíček, Nedrda – Bojer, Smolka, Písařík – Mical, Válek, Hanzl

13. Hovorka (Růžička, D. Květoň), 31. Skinner (Kämpf, D. Kaše)

2031

V úvodu zápasu se k větší šanci dostali Mostečané. Jejich dva pokusy z blízka ale na Kopřivu nestačili. Vzápětí zaútočili domácí a Horák musel betonem likvidovat nebezpečnou Rýglovu střelu. První gól v novém dresu si mohl připsat David Květoň, ovšem po otočce před bránou trefil jen bránícího hráče. Z řad hostí předvedl Kokeš hezkou akci, když po střele zamířil na dorážku. Obrana ho ale zvládla odstavit. V šanci byl i David Kaše, jehož táhlá střela se neujala. Zahrozili i hosté. Kubinčákova dorážka mířila mimo, Charouskova střela zamířila do ochranné sítě. Obraně proklouzl Smolka , ale Drtina se k němu včas vrátil a obral ho o kotouč. Teprve v přesilovce se podařilo otevřít skóre zápasu. Růžička našel sjíždějícího si MARKA HOVORKU, jehož střela prolétla za záda Horáka – 1:0. Hosté se snažili o vyrovnání. Písaříka zvládl zpacifikovat Mrázek při jeho individuální akci a ohrožení brány se nekonalo. Podobně precizní obrannou hrou se o chvíli později prezentoval Drtina a Piráti tak udrželi vedení po první třetině.

Do druhé třetiny nastoupil v brance Pirátů nový muž a to Miroslav Hanuljak. Jeho spoluhráči si vzápětí vypracovali šanci, na jejímž konci byl Sinisalo a trefil jen dobře stojícího Horáka. Následně se zjevil před bránou Kämpf a mířil jen těsně mimo. Šance se domácím násobily během přesilovky. Hovorka minul odkrytou bránu, střely obránců jen se smůlou neprošly na brankáři. Hostům se pro změnu dlouho nedařilo. Tauš si dokonce málem srazil puk do brány. Gól ale přinesla až přesná střela z dorážky BRETTA SKINNERA -2:0. Hosté měli posléze příležitost po vyloučení Moora, ale domácí nadále skvěle bránili. V závěru třetiny si vypracoval šanci David Květoň a těsně před brankářem nezakončil ideálně.

Poslední třetinu začali lépe hosté. Z nenápadného útoku se podařilo BOHUMILOVI SLAVÍČKOVI poslat puk mimo Hanuljakovo dosah – 2:1. Odpovědět mohl Ondřej Kaše, ale z hranice brankoviště nezakončil ideálně. O chvíli později přišlo vyrovnání, a to z hokejky exchomutovského VOJTĚCHA KUBINČÁKA - 2:2. Utkání mělo rázem jiný náboj. Piráti se rázem museli snažit získat vedení zpět. V přesilové hře pak měli Piráti několik šancí. Hovorkova střela se neujala, Gajovský nedorážel ideálně. Z ostrého úhlu zkusil vystřelit i David Květoň, ale mířil do brankáře. Ve velké šanci byl Gajovský. Unikl všem a těsně před brankářem mířil mimo. Na druhé straně donutil k zákroku Hanuljaka Tauš. Chomutovský brankář musel zakročit i proti střele Slavíčka. Skóre se již nezměnilo a tak došlo na prodloužení.

V prodloužení se k velké šanci dostal unikající Hřebejk. Mířil mezi betony Horáka, ale skulinku nenašel. Od modré střílel i Ondřej Kaše, ale jeho střela neměla gólové parametry. Zahrozili i hosté. Charouskovu střelu vyrážel Hanuljak. Gól jsme ovšem neviděli. V nájezdové loterii byli úspěšnější hosté. Zásluhou PAVLA SMOLKY si z Chomutova odvezli bod navíc.

Aleš Totter (Piráti Chomutov): „Máme spoustu zraněných hráčů a improvizujeme se sestavou. Navíc musel po první třetině skončit i gólman Kopřiva kvůli zranění zad. Doufáme, že bude v pořádku. V zápase jsme rozhodně neměli ztratit vedení během pár minut. Soupeř nás vyloženě nepřehrál. Uděláme drobné chyby, nevyhodíme kotouč nebo nejsme důrazní. Po podobných chybách jsme dostali na 2:2. I když jsme měli zajímavé šance, tak jsme je nedotáhli. Nezaslouženě jsme byli ve vedení 2:0, zápas nám od začátku nesedl a my jsme nezopakovali výborný výkon z Litoměřic. Gratulujeme soupeři k bodům a myslím si, že bychom neměli takto hazardovat s přízní diváků a ztrácet body doma. Musíme to hodit za hlavu a soustředit se na těžký zápas s Jihlavou v pátek.“

Václav Baďouček (HC Most): „V první řadě musím pochválit mužstvo. Za nepříznivého stavu, do kterého jsme nastupovali v třetí třetině, našli hráči sílu, zabojovali a na konec otočili zápas ve svůj prospěch. Dělba bodů je podle mě zasloužená, v první a druhé třetině jsme nehráli zle. Každopádně s výsledkem jsem spokojený.“