DOROST - reportáž

Piráti malé derby, ve kterém sudí rozdal 103 trestných minut, vyhráli v prodloužení

Napsala 11.10.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti přivítali v rámci osmého kola ELIOD extraligy dorostu Energii, se kterou šli do těsného vedení. O to ale rychle přišli a ještě na začátku čtyřicáté minuty prohrávali o dva zásahy. V poslední minutě druhé části domácí během jednadvaceti vteřin srovnali. Dojem ze závěrečného dějství pokazily dva nevybíravé zákroky hostů, které sudí nepotrestal, takže si to chomutovští bojovníci vyřídili sami. Za nerozhodnutého stavu došlo utkání do prodloužení, v němž o druhém bodu rozhodl Marcel Štefančík druhou trefou v utkání.
8.kolo čt 11.10.2018
4:3p(1:1, 2:2, 0:0 - 1:0)
KVA
Malant – Š. Němec, Frollo, Kovár, M. Pöschl, Martínek – Spudich, L. Koblížek, Iljuk, Príhoda, Jiří Kulich, T. Svoboda, Čech, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, F. Döring, Ekrt.
Karlovy Vary
Bajgar – Houdek, Hohl, Prošek, Vogel, Petretič – Remeš, Hrůša, Šmajda, Blecha, Bubanec, Botoš, Sapoušek, März.

16. Kovár (Čech, T. Svoboda), 40. Štefančík (Čech, Frollo), 40. L. Koblížek (Jiří Kulich, Frollo), 61. Štefančík
17. März (Sapoušek, Houdek), 21. Šmajda (März, Vogel), 25. März (Šmajda, Prošek)

Príhoda a Kulich – Remeš všichni 5 minut a do konce utkání

Po slabším vstupu se do první šance dostal v desáté minutě hostující März, který se ale pokusem do šibenice neprosadil. Nejproduktivnější dorostenec ligy Marcel Štefančík na druhé straně pálil jen do Bajgara. O dvě minuty později Vogel orazítkoval pirátskou klec. V polovině čtrnácté minutě Štefančík našel před brankou Svobodu, ten ale zblízka Bajgara nepropálil. Branky padaly až v poslední čtvrtině první třetiny.

Nejdříve dostal puk za záda Matyáše Bajgara chomutovský obránce Jakub Kovár, který se prosadil na zadní tyčce po přihrávce zpoza branky – 1:0. Netrvalo dlouho a Energie odpověděla. Lukáš März se prosadil přesně z mezikruží hned poté, co přihrávku domácích vystihl Robin Sapoušek – 1:1. První dvacetiminutovka tak skončila nerozhodně.

Karlovarští dohrávali na startu prostřední části přesilovou hru, kterou na samém konci využili. März našel Samuela Šmajdu, který střelou do protější šibenice propálil Lukáše Malanta a poslal hosty do vedení – 1:2. O pár minutek později bylo na střídačce Západočechů ještě veseleji. Lukáš März se totiž promptně zorientoval v brankovišti a dostal podruhé kotouč do chomutovské klece – 1:3.

Piráti moc šancí neměli, ale vyrovnat se jim do konce druhé dvacetiminutovky i tak povedlo. Obě branky padly v poslední minutě a dělilo je pouhých jednadvacet sekund. Nejdříve se prosadil Marcel Štefančík, jenž na pravém kruhu zasekl, kotouč si navedl do středu a poslal ho do branky, čímž snížil – 2:3. V následném útoku vyrovnal Lukáš Koblížek, který dostal přihrávku na levý kruh a z voleje propálil bezmocného Bajgara – 3:3.

Na startu třetí části mohl zkompletovat hattrick hostující März, před Malantem ale selhal. Na druhé straně o dvě minuty později napálil Jakub Kalčík tyčku. Následně to už moc o hokeji nebylo. Nejdříve byl tvrdě u mantinelu dohrán Ondřej Čech, jenž z utkání odstoupil. O pár sekund později skončil na mantinelu Adam Frollo. Ani jeden zákrok nebyl potrestán a strhla se za brankou Energie velká rvačka. Rozhodčí rozdali několik trestů včetně dvou do konce sřetnutí.

Následně se pokračovalo v nervózním tempu a Ondřej Príhoda dostal další osobní trest za píchnutí špičkou hole, Energie ale nabízenou pětiminutovou přesilovku nevyužila, Naopak kanonýr Marcel Štefančík pláchl v oslabení a nadvakrát prostřelil Bajgara, čímž vystřelil Pirátům výhru a prodloužil sérii neporazitelnosti na pět klání – 4:3.

Kamil Koláček (Piráti Chomutov): „Počítali jsme, že nás čeká těžký zápas, což se potvrdilo. Jsme rádi, že jsme získali dva body. Taky nás těší, že výkon odpovídá tomu, co chceme, když kluci zaberou, protože nám podruhé za sebou nevyšel začátek. Do zápasu jsme vstoupili vlažně a nastartovali jsme se až za stavu 1:3, což je de facto pozdě, i když se o tom s hráči bavíme a připravujeme je na to.“

Tomáš Andrýs (HC Energie Karlovy Vary): „Zápas jsme dobře odbojovali, ale v poslední minutě druhé třetiny jsme se připravili o vítězství. Z dobře rozehraného utkání máme nakonec jen bod, protože jsme v prodloužení udělali chybu. Diváci viděli z obou stran dobrý zápas, kterému nechyběly ani emoce na ledě. Soupeři gratuluji k vítězství.“