Piráti jsou nadále stoprocentní, v Lounech ale museli otáčet tříbrankovou ztrátu

Napsal 14.11.2021 Miroslav Kučera, David Panuška
L o u n y / C h o m u t o v - Již k devátému utkání Krajské ligy mužů Ústeckého kraje zajížděli Piráti na led Loun. Slovan soupeře hodně překvapil a po necelých jedenácti minutách vedl 3:0. Tým Petra Martínka nicméně ukázal velkou sílu a do tří minut zápas otočil. Poté Chomutovští stav zápasu kontrolovali a po výhře 12:6 si připsali další tři body.
9.kolo ne 14.11.2021
LNY
6:12(3:4, 2:5, 1:3)
Louny
Charvát – Knobloch, Kolčava, Kašpar, Kastner, Kunrt, Vavrica, Šedivý – Hynek, Dalecký, Hofrichter, Gebelt, Kabourek, Velhartický, Tarant, Veselý, Růžek, Szakal, Dittrich
Hanuljak – Bártek, Charousek, Matějka, Kuncl, Hartman, Žižka, Novák – Rindoš, Kůs, Chlouba – Chrpa, Mála, Huňady – Freiberg, Jaroš, Kostourek – D. Šilar

Louny
1. Růžek (Tarant), 4. Dalecký (Šafařík, Kunrt), 11. Hynek (Šafařík), 28. Kašpar (Šafařík), 33. Kašpar (Šafařík), 50. Veselý (Gebelt)
11. Kostourek (Mála, Kuncl), 12. Chlouba (Kostourek), 13. Chlouba (Kůs, Bártek), 14. Kostourek (Žižka), 23. Freiberg (Kostourek), 31. Šilar (Kostourek, Jaroš), 31. Kůs (Rindoš, Chlouba), 32. Mála (Chrpa), 33. Chlouba (Rindoš, Kůs), 46. Freiberg (Kostourek, Jaroš), 53. Chlouba (Charousek), 56. Mála (Kuncl)

2:2
0:1
2:1
25:39
457
Domský – Beneš, Kurtin

Do utkání vstoupily lépe domácí Louny, Jindřich Růžek hned v první minutě prošel obranou a dostal kotouč za Hanuljaka. Ve čtvrté minutě hráli Piráti přesilovou hru, která jim ale hrubě nevyšla. V jejím průběhu sebral kotouč Roman Dalecký, který ujel obraně a skóroval. Následně měli hosté několik dobrých gólových příležitostí, ale neprosadili se. V jedenácté minutě vypadalo skóre pro domácí Louny ještě lépe. Opět v oslabení skóroval Josef Hynek, který zakončil protiútok střelou po ledě – 3:0.

Následně ale přišla tragická dvouminutovka pro Slovan. Za Piráty snížil nejprve ještě v početní výhodě Milan Kostourek, následně pak Roman Chlouba trefil kotouč přesně pod horní tyčku. Na konci třinácté minuty přišlo dokonce vyrovnání. Skóroval opět Roman Chlouba, kterému přihrával opět Kůs – 3:3.

O minutu později se již Piráti ujali vedení. Žižka poslal do úniku Milana Kostourka, který přidal svou druhou branku v utkání. Následně mohl zvýšit vedení Pirátů Kůs, který ale šanci u odkryté klece promarnil. Domácí měli ještě na konci třetiny možnost přesilové hry, tu ale nevyužili. Do kabin se tak odcházelo za stavu 3:4.

Na začátku druhé části zvýšili Piráti vedení. Kostourek našel zpoza brány volného Petra Freiberga, který prostřelil Charváta. Slovan se ale nevzdával. Ondřej Kašpar uzmul kotouč mezi kruhy a přesnou střelou prostřelil Hanuljaka – 4:5. Polovina druhé části byla pro hosty takřka zdrcující. Během dvou a půl minut padlo hned pět branek, čtyři z toho ale do sítě Slovanu. Daniel Šilar zvýšil po ujetí s Kostourkem na 6:4, za půl minuty po něm skóroval Jaroslav Kůs a za dalších pár vteřin přidal přesný zásah i František Mála4:8.

Ondřej Kašpar sice zaznamenal ve třiatřicáté minutě svou druhou branku v utkání a snížil tím náskok Pirátů, čtyřbrankový rozdíl ale opět zařídil po půlminutě hry Roman Chlouba, který tak zkompletoval hattrick – 5:9. Piráti byli následně aktivnějším týmem na ledové ploše, do konce druhé třetiny ale žádný gól nedali, což platilo i pro domácí Slovan. Stav po dvou třetinách tak byl 5:9.

Start třetí části vyšel opět lépe hostujícím Pirátům. Petr Freiberg vstřelil svůj druhý gól v utkání a desátou branku v síti Slovanu. Piráti byli i dále v utkání lepším celkem, ale Chrpa druhou desítku gólů v síti soupeře nezačal. Naopak se radovali domácí. Lukáš Veselý byl volný u tyče Hanuljakovy brány a odražený kotouč poslal do sítě – 6:10.

Po polovině poslední části mohli domácí opět snížit, v přesilové hře ale naopak inkasovali. Roman Chlouba ujel lounské obraně a přidal svou čtvrtou branku v zápase. V tomtéž oslabení mohl ještě skórovat Kůs, ten ale bránu minul. Následně se neprosadil ani Šilar, který byl sám před Charvátem.

Skóre utkání tak uzavřel až František Mála, který tečoval před bránou nahození Kuncla – 6:12. Ačkoliv se tedy domácí Slovan dostal na začátku utkání hned do tříbrankového vedení, Piráty o body neobral. Ti sice inkasovali nejvíce gólů v jednom zápase, tedy šest, sami jich ale vsítili hned dvanáct a jsou tak stále stoprocentní.

Petr Zinek (HC Slovan Louny): „Začali jsme až nečekaně dobře, ale potom jsme se nechali trochu unést. Mysleli jsme si, že dáme ještě nějaké góly, ale bylo tam asi čtyři pět minut, ve kterých Chomutov otočil. Potom jsme se sice snažili, ale kvalita byla na straně Chomutova. Naše hra ale byla určitě lepší než v prvním vzájemném utkání v Chomutově.“

Petr Martínek (Piráti Chomutov): „Měli jsme vlažnější začátek, Louny nás trochu zaskočily. Udělali jsme tam pár chyb v přesilovce a hráli jsme ležérně, ale potom jsme do toho šlápli a zápas otočili. Je vidět naše kvalita. Když plníme věci, co si říkáme, tak góly dáme.“