Piráti i ve druhém utkání skupiny o udržení prohráli, tentokrát s Třincem

Napsal 05.03.2018 Kateřina Kundertová, Marek Douda
C h o m u t o v - Starší dorostenci Chomutova přivítali ve třetím kole skupiny o udržení Třinec, s kterým svedli vyrovnanou bitvu. Oceláři v první minutě utkání získali vedení šťastnou brankou, což se ukázalo jako rozhodující i po závěrečné siréně, jelikož se rozdíl nezměnil. Za Piráty, kteří odehráli ve dvou dnech druhé utkání, se prosadili Jiří Beneš a Jakub Baier.
OUDR3 po 5.3.2018
2:3(0:1, 1:1, 1:1)
TRI
Skokan – Ferbas, Seemann, Zeman, Beneš, Jarý, Štochl – Černý, Baier, Vjačka, Hofrichter, Jaroš, Lobodowski, Mežnar, Pech, Brandner
Třinec
Ochman – Weber, Radzienciak, Bulava, Konderla, Adámek, Michálek – Havránek, Krč, Tománek, Matěj, Indrst, Geidl, Mikler, Rybnikár, Stebel, Čmiel

37. Baier (Štochl), 43. Beneš (Štochl, Seemann)
Třinec
1. Čmiel (Konderla), 32. Matěj (Michálek, Čmiel), 50. Krč (Havránek, Tománek)

1:1
0:0
0:0
31:38
70
Hlinka – Coubal, Kopáč

Fanoušci se nestačili pohodlně usadit a po 38 vteřinách bylo otevřeno skóre. Třinecký Konderla se po chybě pirátského hráče v obranné třetině nejlépe zorientoval a naservíroval puk pro Matouše Čmiela, který se střelou k bližší tyčce nemýlil – 0:1. Aktivity obou celků se následně střetly a Piráti pálili na třineckého brankáře pouze z pečlivě připravených pozic, přičemž jim scházelo štěstí v koncovce. Vyjímaje první minuty klání diváci marně čekali na výraznou šanci.

V 11. minutě se do nadějné pozice dostal hostující Geidl, jehož druhý pokus v krátkém časovém sledu minul pirátskou klec. Chomutov se propracoval do větší šance až v 17. minutě, kdy z hranice brankoviště zakončoval Černý, jenž v poslední chvíli minul puk. Nátlak Severočechů pokračoval minutu poté během třineckého oslabení. Slezský brankář měl zakrytý výhled, ale Lobodowského rána nakonec zazněla pouze o mantinel za brankou. Třetinu zakončil pirát Vjačka únikem přes dva beky, ale do zakončení se neprosadil.

Po úvodní pauze byli hosté blízko vedení, když se ocitli v šanci dva na jednoho, avšak obránce Chomutova zneškodnil možnou střelu do odkryté sítě vlastním tělem a následnou dorážku vychytal pirátský brankář. Třinečtí znepříjemňovali pirátskou hru vysokým forčekinkem, přesto se Piráti prokousali do gólové příležitosti. K Hofrichterovi proskákal odražený puk, ale chomutovský útočník od pravého kruhu přestřelil brankovou konstrukci. Oceláři posléze opakovaně uzamkli Chomutov ve vlastní obranné třetině a po polovině duelu docílili druhé branky.

Hostující Pavel Matěj si ve 32. minutě napřáhl od modré a dalekonosnou střelou překonal maskovaného Skokana – 0:2. Minutu a půl poté pirát Brandner přihrál za obranu na volného Jaroše, jehož pokus pokryla třinecká jednička tělem. Pirátské snahy pokračovaly i nadále a severočeský celek se dočkal odměny. Ve 37. minutě se Jakub Baier nadvakrát pokoušel obelstít brankáře Ochmana, jenž na druhý pokus ve formě lobu nedosáhl – 1:2. V závěru periody se zákrokem blýskl chomutovský Skokan, jenž přečetl kličku soupeře a v klíčové fázi gólovku utnul.

Vydřený vyrovnávací gól padl v úvodu poslední fáze během 43. minuty. Jiří Beneš získal ztracený puk na vrchol kruhů a tvrdou ranou ukončil vedení hostů – 2:2. Snový obrat měl na holi Lobodowski, který však dotírán třineckým hráčem neprostřelil. Ve 49. minutě se před brankou zjevil Baier, ale chomutovský útočník tíhou okamžiku zacílil mimo tři tyče. Vidinu vedení Chomutova definitivně utnul hostující Tomáš Krč, který v 50. minutě získal gumu po zaváhaní pirátského hráče a vrátil Ocelářům náskok – 2:3.

Závěrečná desetiminutovka jednoznačně patřila týmu ze Severu Čech, který se podruhé v zápase snažil dotáhnout ztrátu. Do brejkové situace si vybruslil Lobodowski, jenž přidržován soupeřem nezakončil. V 56. minutě se Chomutov propracoval do infarktové šance, kdy Lobodovski obešel defenzivu Slezanů a předložil kotouč Mežnarovi, jenž z mezikruží neuspěl a poté, co dostal druhou šanci po kolmici od Semmana si znovu vylámal zuby na třineckém Ochmanovi. Piráti riskovali v závěru hrou bez brankáře, ale skóre zůstalo neměnné.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Do zápasu jsme špatně vstoupili a už jsme se nechytli. Od poloviny už výkon vypadal jakž takž, ale je těžké teď kluky namotivovat, když jsme po docela dobrém posledním měsíci předchozí nadstavby neuspěli. Máme velký náskok na sestupové příčky, takže už nám o moc nejde a někteří hráči hůř hledají motivaci. Nicméně se musíme dát dohromady, dohrát sezónu důstojně a mít ještě nějaké výsledky.“

Vlastimil Wojnar (HC Oceláři Třinec): „Máme za sebou dva povedené zápasy, takže jsme spokojení. Odehráli jsme, co jsme chtěli, a Chomutov jsme porazili podruhé za sebou. V soutěži už sice o moc nejde, ale kluci hrají o vlastní sebevědomí a další chuť do hokeje, takže je pozitivní, že vyhráváme. Kluci zahráli dobře, navíc nás tady za stavu 3:2 ke konci utkání dvakrát třikrát podržel gólman.“