DOROST - reportáž

Piráti dotahovali marně, proti Litvínovu neuhájili na vlastním ledě ani bod

Napsala 01.11.2018 Kateřina Kundertová
C h o m u t o v - Piráti ve třináctém kole ELIOD extraligy dorostu nestačili v podkrušnohorském derby na Litvínov, který uloupil všechny čtyři body. Chomutovští se dlouho nevzdávali, i když prohrávali o dva góly, ale pokaždé se dotáhli pouze na rozdíl jednoho, což je stálo základní hrací dobu. V nadstavbovém prodloužení ujeli hosté dva na jednoho a pečetili svou výhru. Jakub Kovár si zapsal v utkání gól a asistenci.
13.kolo čt 1.11.2018
3:4(1:1, 0:2, 2:1 - N 0:1)
LIM
Malant – Němec, Frollo, Kovár, M. Pöschl, Martínek, F. Döring – Spudich, L. Koblížek, T. Šilar, Iljuk, Príhoda, T. Svoboda, Štefančík, Vostiňák, Kalčík, Ekrt
Litvínov
Ešler – Werner, Hynek, Cimrman, Hocelík, Kadár, Novotný, Hora – Dej, Šikl, Adámek, Kočárek, Vopat, Slavík, Špaček, Brouček, Pešta, Krocker, Skuhrovec

5. M. Pöschl (Iljuk, Kalčík), 55. Kovár (Štefančík, T. Svoboda), 59. F. Döring (Kovár, Němec)
Litvínov
15. Brouček (Slavík, Krocker), 25. Dej, 30. Adámek (Čermák), 57. Kadár, N 63. Dej (Slavík)

4:10
1:2
0:1
40:26
170
Kostourek – Kokrment, Baxa

Utkání začalo přesilovou hrou pro Piráty, kteří ji hned využili. Martin Pöschl si z levé strany najel k brance a zakončil ránou do šibenice – 1:0. Rychlou odpověď hledal, ale nenašel, Marek Krocker, jenž z bezprostřední blízkosti trefil jenom brankáře. Za chvíli měl na holi gól opět v přesilovce Marcel Štefančík, jehož rána skončila pouze na tyčce.

Podobně neúspěšní byli i Markové Slavík s Krockerem, kteří neprotlačili puk za Lukáše Malanta z těsné blízkosti. V patnácté minutě už se černožlutí nemýlili, když Dominik Brouček v přesilové hře zakončil po pohledné akci do prázdné branky – 1:1. Poslední velkou šanci měl Jakub Kalčík, jemuž však vystavila stopku dobře postavená konstrukce Davida Čermáka.

Na začátku druhé třetiny Daniel Dej sebral volný puk, nabruslil si do útoku a prosadil se střelou mezi ruku a tělo, čímž otočil vývoj utkání – 1:2. Poté, co Litvínovští nevyužili přesilovku, prosadili se ve vlastním oslabení.

Martin Adámek se dostal do samostatného úniku, který proměnil v polovině utkání pokusem po ledě – 1:3. V dalším průběhu si oba celky zahrály přesilovku, z čehož však žádnou nadějnou akci nevytěžily. Jen Marek Krocker nastřelil v pěti proti pěti tyčku, takže už se skóre neměnilo.

V úvodu závěrečného dějství zazářil Lukáš Malant, jenž vychytal Marky Slavíka s Krockerem a následně i na Haška nepříjemnou teč. Před polovinou části měli Chomutovští možnost v přesilovce, která se jim ale vůbec nepovedla, takže se pokračovalo bez změny skóre. K té došlo až v 55. minutě, když se puk ze skrumáže dostal přes Marcela Štefančíka na Jakuba Kovára, jenž bombu otřel o tyčku a snížil – 2:3.

Za necelé dvě minuty už to ale opět bylo o dva góly, jelikož Jakub Kadár zakončil pohlednou individuální akci ránou do horní části klece – 2:4. I když Piráti ještě do konce periody snížili zásluhou pohotové střely z otočky v podání Filipa Döringa, vyrovnat už nestihli ani při umocněné power-play vyloučením hostů – 3:4.

V nadstavbovém prodloužení se hra několikrát přesunula z jedné strany na druhou nakonec ve prospěch Litvínova. Marek Slavík našel v situaci dva na jednoho Daniela Deje, jehož rána propadla do domácí branky – N 0:1.

Petr Jíra (Piráti Chomutov): „Vzhledem k tomu, že se chceme dostat do čtyřky, jsme hráli důležité utkání, které nám bohužel nevyšlo, přestože jsme do zápasu vstoupili dobře. Byli jsme aktivní, ale trefovali jsme břevna, takže jsme náskok nezvýšili. Soupeř vyrovnal a nám se vůbec nepovedla druhá třetina. Ve třetí jsme se vrátili k hokeji z první, ale už jsme se na soupeře nedotáhli.“

Martin Tvrzník (HC Litvínov): „Odehráli jsme tu těžký a vyrovnaný zápas, ve kterém byl Chomutov v první třetině lepší. My jsme byli pomalí a všude pozdě, z čehož pramenily naše fauly. V kabině bylo o přestávce trochu halo a od druhé třetiny jsme hráli, co jsme chtěli. Utkání jsme nakonec otočili a v závěru náskok i se štěstím udrželi. Těší nás, že máme všechny body z normální hrací doby i bod z nadstavby. Pro nás jsou zlaté.“