Piráti dotahovali, ale druhou venkovní výhru v Sokolově nepřidali

Napsala 21.10.2019 Kateřina Kundertová
S o k o l o v / C h o m u t o v - Chomutovští vyrazili k šestnáctému kolu Chance ligy do Sokolova, kde druhou vzájemnou výhru nepřidali, a nenavázali tak na cenné body z Havířova. Piráti přibližně v polovině základní hrací doby prohrávali 0:3, zásluhou Tomáše Pituleho a Víta Seemanna sice snížili, ale gól Baníku do prázdné branky definitivně rozhodl.
16.kolo po 21.10.2019
SOK
4:2(1:0, 2:1, 1:1)
Baník Sokolov
Fečo – Přindiš, Kadeřávek, Tomeček, Vodička, Rulík, Michálek – Vracovský, Kverka, Stříbrný – T. Rohan, Vrána, Křemen – Švec, Osmík, Kovařík – Čejka, Kuběna, Bečvář
Pavlát (28. Běhula) – Žovinec, Pařízek, Štochl, Lang, D. Zeman, Blaha, Seemann – Stloukal, Pitule, Doktor – Klíma, Suchý, Hlava – Tomica, Vrhel, Llewellyn – Chrpa, J. Svoboda, Veselý

10. Stříbrný (Vracovský, Kverka), 22. Vracovský (Kverka, T. Rohan), 28. Vrána (Michálek), 60. Stříbrný (Vracovský)
34. Pitule (Stloukal, Žovinec), 45. Seemann (Pitule)

Michálek (Sokolov) 10 minut

Piráti měli usnadněný vstup do utkání přesilovou hrou, v níž pálil nebezpečně Lukáš Klíma, ale trefil jenom přesouvajícího se Davida Feča. Na přelomu třetiny udeřili domácí, když Tomáš Vracovský našel před brankou Josefa Stříbrného, který z těsné blízkosti nikým nehlídaný zamířil přesně – 1:0. Do konce úvodního dějství už se skóre neměnilo.

Na začátku prostřední části dostal početní výhodu i Sokolov, který první nabídku využil. Tomáš Pitule nevyužil velké šance před brankou, takže z rychlého protiútoku zvýšil Tomáš Vracovský ránou z prostoru mezi kruhy – 2:0.

Za pár minut vedl Baník o tři přesné zásahy zásluhou Jakuba Vrány, jenž vyjel zpoza brány a zasunul puk pod Dominika Pavláta – 3:0. To bylo na chomutovskou jedničku příliš, své místo přenechala mladšímu Richardu Běhulovi.

Po polovině základní hrací doby se Piráti dočkali prvního zásahu, nahození Petra Stloukala tečoval před bránou Tomáš Pitule mimo dosah domácího brankáře – 3:1.

V pětačtyřicáté minutě Tomáš Pitule objel pásmo i branku soupeře a z levého kruhu předložil puk přesně na hůl Víta Seemanna, jenž projektilem z první rozvlnil síť Baníku – 3:2. Za pár okamžiků Chomutov slavil vyrovnání, ale sudí branku neuznal pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

Více než dvě minuty před poslední sirénou to Štrbova družina zkoušela v šesti, výsledkem však bylo definitivní rozhodnutí domácích. Josef Stříbrný od modré čáry trefil opuštěnou klec a stanovil finální podobu výsledku na 4:2.

Karel Mlejnek (HC Baník Sokolov): „Nebyli jsme dominantnější než soupeř. Proti jednomu z aspirantů na postup do extraligy jsme našli cestu k vítězství. Podle mého názoru jsme chtěli více než soupeř, který se snažil zvrátit utkání ve třetí třetině. Podobně jako proti Chomutovu jsme odehráli předchozích čtrnáct zápasů ze šestnácti. Kluci do zápasů dávají srdce a makají od první do poslední vteřiny, to se tentokrát jenom potvrdilo.“

Martin Štrba (Piráti Chomutov): „Je to pro nás velké zklamání. Zradila nás koncovka, domácí byli efektivnější. Šance, které jsme měli, jsme neproměnili. A jak už jsem řekl, Baník byl efektivnější, proto zvítězil.“