Reportáže

Piráti dostali lekci z produktivity, v domácím střetnutí nestačili na Mladou Boleslav

Napsal 11.3.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v - Ve třetím kole v boji o udržení nestačili Piráti před vlastním publikem na Mladou Boleslav, s níž prohráli 2:5. Severočeši v utkání byli aktivnějším celkem, ale neproměňovali velké šance. Na branku Jana Růžičky vyslali celkem jednašedesát pokusů, ale pouze dva se dostaly za brankovou čáru. Ovšem k extraligové záchraně stačí souboru Vladimíra Růžičky jediný bod.
OUM3 ne 11.3.2018
CHM
2:5(1:3, 0:1, 1:1)
MBL
Piráti Chomutov
Lukeš (14. T. Dvořák) – Flemming, Dietz, Valach, Trefný, Slovák, Knot, Szathmáry – Skokan, Šťovíček, Sklenář – Tomeček, Smejkal, Koblasa – Havel, Huml, Poletín – Lauko, Vantuch, Chrpa
BK Mladá Boleslav
J. Růžička – Kurka, Hanzlík, Dlapa, Kotvan, Hrdinka, Eminger, Říha – Orsava, Nahodil, Valský – Flynn, Klepiš, Pacovský – Kousal, Urban, Pabiška – Najman, Volf

Branky a nahrávky

Piráti Chomutov
20. Poletín (Vantuch, Huml), 43. Knot (Koblasa, Skokan)
BK Mladá Boleslav
5. Pabiška (Urban, Eminger), 11. Flynn (Kurka, Klepiš), 14. L. Volf (Najman), 40. Orsava, 45. Klepiš (Urban)

Statistiky

Vyloučení
4:2
Využití
0:1
V oslabení
0:2
Střely na branku
61:15
Střely zblokované
16:4
Hity
10:9
Vhazování
44:30
Diváci
2913
Rozhodčí
Bejček, Pražák – Jindra, Gerát
Vyšší tresty
Brett Flemming (Chomutov) - 5. minut a do konce utkání - Ondřej Dlapa (Mladá Boleslav) - 10 minut

Shrnutí

Piráti začali aktivně, hned na začátku to zkoušel dvakrát Jakub Trefný, ale první se radovali Bruslaři. V páté minutě se prosadil ve vlastním oslabení Lukáš Pabiška, který proměnil samostatný únik – 0:1. Poté, co nedorazil puk do branky Dávid Skokan, se skóre opět měnilo. Jiří Kurka zkoušel z pravé strany Štěpána Lukeše, jenž vyrazil puk pouze na hůl Oscara Flynna, jenž dorazil za přesouvající se chomutovskou jedničku – 0:2.

Za pár okamžiků Lukáš Volf nahodil na bránu z nulového úhlu a puk mezírkou u tyčky propadl do sítě – 1:3. Po třetím inkasovaném gólu odstoupil Štěpán Lukeš a do branky se postavil Tadeáš Dvořák. V závěru třetiny hráli Chomutovští dlouho v signalizované výhodě, což se jim nakonec podařilo využít, když ve dvacáté minutě Lukáš Vantuch našel před bránou Michala Poletína – 1:3.

Piráti šli i do druhé části aktivně, vytvořili si velký závar, ze kterého ale Ivana Huml dorážel jenom do Růžičkových betonů. V osmadvacáté minutě Tadeáš Dvořák dvakrát podržel svůj celek, nejprve vychytal Tomáše Urbana, a poté i ostrostřelce Jakuba Klepiše v samostatném úniku. O chvíli později Ondřej Najman fauloval pelášejícího Martina Šťovíčka, jenž nařízené trestní střílení neproměnil, jelikož mu puk sjel.

V dalším průběhu si oba celky připsaly několik jasný střeleckých příležitostí, ale Piráti nevyužili svůj drtivý tlak a Mladá Boleslav několik úniků dvou hráčů na jediného obránce. Až devatenáct vteřin před koncem ujel Jakub Orsava, který prostřelil chomutovskou dvojku pro tento zápas ránou po ledě a stanovil skóre na 4:1 z pohledu hostů.

Od úvodních okamžiků třetího dějství se hrálo ve čtyřech proti čtyřem, většího prostoru využil Ronald Knot, který se prosadil ránou ze střední vzdálenosti po přihrávce zpoza brány – 2:4. Hosté na sebe nenechali dlouho čekat, už po minutě a pár vteřinách ujel ve vlastním oslabení Tomáš Urban, jenž předložil puk Jakubu Klepišovi, ten vrátil Středočechům třígólové vedení a dal skóre finální podobu – 2:5.

Od 48. minuty se museli Piráti bránit v pětiminutovém oslabení, z tlaku hostů se jim podařilo několikrát ujet, ale nevyzráli na Jana Růžičku. Mezi neúspěšné střelce v nadějných pozicích se zapsali Jiří Smejkal, který se vyhnul vytasené gólmanské holi, ale zakončil jenom do betonů nebo Dávid Skokan, jenž neskóroval z levé strany ani po objetí branky.

Ohlasy trenérů

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Musíme vydýchávat, protože utkání byla tragédie. Je to neomluvitelné. Pořád si říkáme, jak bychom měli hrát, protože play-out není jednoduchá soutěž. Je o tom, abychom si důstojně dohráli sezónu. S Boleslaví jsme odehráli hrůzostrašný zápas. Sice jsme soupeře přestříleli, ale v zakončení a dalších věcech jsem si počínali jako žáci. Jsme strašně zklamaní, chtěli jsme to ukončit, aby byl klid. Nedá se nic dělat, v pátek jedeme do Boleslavi, takže musíme potrénovat, abychom tam uhráli vítězství.“

Viktor Ujčík (BK Mladá Boleslav): „Zápas byla one man show našeho gólmana, který vychytal neskutečné šance. Jenom jemu můžeme děkovat, že si vezeme tři body. Zažili jsem takové zápasy z druhé strany, kdy jsme soupeře přestříleli a přehráli, ale nedokázali dát gól. V sezóně nás to stálo hodně bodů. Tentokrát to bylo opačně. Jsme hrozně rádi, že to takhle dopadlo, protože Jihlava ztratila body v Litvínově a my máme jistotu extraligy pro příští rok, takže jsem si všichni velice oddychli.“