Piráti doma podruhé prohráli, Fischtown trestal nedisciplinovanost

Napsal 11.08.2017 Ondřej Bartůněk, David Panuška
C h o m u t o v - Piráti přivítali v SD ARÉNĚ další zahraniční celek. Fischtown v brance s Tomášem Pöpperlem do utkání vstoupil dobře, v polovině vedl 3:0. Ve třetí části sice Piráti snížili na rozdíl jediné trefy, jenže pak Pinguins využili dvě po sobě jdoucí přesilovky pět na tři a stanovili konečné skóre 5:2 ze svého pohledu. Poprvé v chomutovském dresu skóroval Jan Havel.
přát. pá 11.8.2017
2:5(0:2, 1:1, 1:2)
FIS
Laco – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Buchtela, Chalupa – Koblasa, Huml, Tomica – Tomeček, Růžička, Sklenář – Hlava, Rob, Poletín – Wágner, Rindoš, Havel.
Fischtown
Pöpperle – Moore, Maschmeyer Bronson, Bergman, Lampl, Jensen, Lavellee, Maschmeyer Brock – Newbury, Nehring, Urbas – Owens, Quirk, Hooton – George, Bast, Mauermann – Dejdar, Schwartz, Körner – Lennartsson, Kircher.

40. Koblasa (Růžička, Tomeček), 49. Havel (Valach, Růžička).
Fischtown
8. Nehring (Urbas, Maschmeyer Brock), 13. Lavallee (Nehring, Bergman), 29. Nehring (Newbury), 50. Hooton (Bergman), 51. Dejdar (Moore, Newbury).

8:9
2:3
0:1
31:37

Už v první minutě se ve velké šanci ocitl Vladimír Růžička, ale Pöpperleho klec z mezikruží přestřelil. Úvodní přesilovku hráli domácí v páté minutě, kdy vystřelil z prostoru mezi kruhy Brett Flemming. Jeho dělovku ale lapil Pöpperle do náruče. Poté měli dvě velké příležitosti hráči Fischtownu. Nejprve Ross Mauermann ujel za obranu, avšak ztratil puk. Následně Kris Newbury dorážel v brankovišti, ale Laco sklapnul betony včas. První branku zápasu vstřelil Chad Nehring, když se mu podařilo prodrat za domácí obránce a z následné otočky překonal Laca k pravé tyči – 0:1.

V polovině první periody opět unikl za obranu německý útočník, když úžasné zrychlení ukázal Jason Bast, ale na chomutovského brankáře nevyzrál. Sedm minut před koncem první třetiny vstřelili hráči německého celku gól v oslabení. Chad Nehring našel přesnou přihrávkou Kevina Lavalleeho a ten nadzvedl puk nad beton Laca – 0:2. Velkou možnost měl následně Marek Tomica, nicméně jeho pokus ztlumil Pöpperle na betonu.

Ivan Huml dostal ve 24. minutě puk před brankoviště, avšak jeho dělovka šla nad tři tyče. O pár vteřin později ujížděli dva na jednoho Růžička s Mrázkem, ani domácí obránce však gól nevsítil. V čase 28:25 se už hosté radovali potřetí. Proti čtyřem domácím přidal svou druhou přesnou trefu Chad Nehring, když si v brankovišti jako první našel puk po bombě Newburyho – 0:3. Ze zajímavé pozice pálil Nicolas Hlava ve 31. minutě. Mířil však nad levý horní roh branky. Pět minut před koncem druhé třetiny se znovu ukázal Ivan Huml, u branky hostů orazítkoval břevno střelou z pravého kruhu.

Hráči Bremerhavenu celku prověřili Laca zase ve 37. minutě. Nahození Codyho Lampla ještě jeden z hráčů tečoval, nicméně chomutovský strážce branky byl pozorný. Juraj Valach se dvě minuty před koncem prostřední periody protáhl v oslabení kolem obránce hostů, gólman německého týmu byl však připraven u tyče. Poprvé rozradostnil domácí diváky dvanáct vteřin před druhou sirénou Petr Koblasa. Během přesilové hry překvapil Tomáše Pöpperleho výpadem zpoza branky – 1:3.

Ihned po začátku třetí části rozezvonil Jan Urbas tyč Lacovy klece. Minutu na to Vojtěch Tomeček v pádu zakončoval, ale český gólman v dresu Fischtownu byl na svém místě. Skvěle zahráli Chomutovští přesilovou hru ve 44. minutě. Na bránu hostů se hrnul příval ran. Brankáře prověřili Valach, Tomeček i Flemming, jenže ani jedna vyložená šance se bohužel neujala. Na kostce byl čas 48:01 a domácí podruhé slavili. Jan Havel přijal mezi kruhy kotouč od Valacha a propálil gólmana německého celku mezi ruku a tělo – 2:3. Při dvojnásobné přesilové hře ve 49. minutě poslal tým hostů znovu do dvoubrankového vedení Brock Hooton – 2:4.

Krátce na to využil další početní výhodu pět na tři Marian Dejdar, jehož rána z levého kruhu rozvlnila síť v chomutovské brance popáté – 2:5. V 56. minutě našel Mrázka na levém kruhu Ivan Huml, avšak dělovka domácího obránce byla vyražena do ochranné sítě. A už v příští minutě se na Laca hnal sám Jason Bast. Nicméně ani na dvakrát pirátského strážce branky nepřekonal. Pár vteřin před koncem zápasu ještě stihl Tomeček rozeznít horní tyč hostující branky. A tak nakonec Piráti padli, když Fishtownu podlehli 2:5.