Piráti doma nestačili na Kladno, těšit je může alespoň bod z nadstavby

Napsal 27.10.2018 Ondřej Bartůněk
C h o m u t o v - Junioři doma podlehli během čtrnáctého kola DHL extraligy Rytířům z Kladna. O výhře hostů rozhodla pasáž ve druhém dějství, ve které Kladno vstřelilo dvě branky během padesáti sekund. Piráti dokázali už jen snížit a v závěru inkasovali do odkryté klece. Bod z tohoto střetnutí tak alespoň urval Kryštof Ouřada, který proměnil nájezd v nadstavbě.
14.kolo so 27.10.2018
2:4(1:1, 0:2, 1:1 - N 0:0 - 1:0)
KLA
Pavlát – Váchal, Seemann, Zeman, Beneš, Kleiner, Vaněk, Štochl – Vrhel, J. Svoboda, Chlán, Prokop, Jaroš, Holka, Mežnar, Lobodowski, T. Koblížek, Pech, Ouřada
Kladno
Novotný – Staněk, Volráb, Šmatlák, Flachs, Zíka, Zich – Šimek, Hašek, Bernat, Bláha, Husarik, Rendla, Štrombach, Čermák

4. Chlán (Koblížek, Seemann), 46. Jaroš (Mežnar, J. Svoboda), rozh. náj. Ouřada
Kladno
3. Čermák (Zich), 36. Staněk, 36. Šimek (Husarik), 60. Čermák (Zich, Volráb)

Chlán (Chomutov) 10 minut

Piráti šli sice hned v první minutě do čtyř, ale do první šance se dostali právě domácí. Kryštof Ouřada ujel obraně a objel branku, připraveného Novotného ale nepřekonal. Následně se ale Kladno dostalo do přesilovkové kombinace, kterou Matěj Čermák zakončil geniálně do levé šibenice - 0:1. Piráty ale celá situace nikterak nezlomila a ani ne minutu na to bylo srovnáno. Vít Seemann nahazoval od levého mantinelu do brankoviště, kde do odkryté klece zakončoval svým čtrnáctým gólem v sezóně Petr Chlán - 1:1.

V aktivní hře se pokračovalo. Před brankou u levé tyčky zakončoval Stanislav Vrhel, ale klec Kladna netrefil. Na druhé straně zakončoval Filip Šimek do betonů připraveného Pavláta. Hra pokračovala v rychlém tempu, které se divákům i trenérům muselo líbit. Šanci na vstřelení své první branky v sezóně měl Jan Svoboda, ale hráč kadaňských Trhačů zakončoval z mezikruží do připraveného Novotného. První třetina tak skončila remízou 1:1.

Do prostřední části vstoupili aktivně domácí, Jakub Štochl dostával přihrávku před branku, ale zblízka nezakončil. V oslabení pak mohl udeřit hostující Martin Bláha, ale ten po chybě Seemanna v úniku Pavláta nepřekonal. Minutu na to měl branku na hokejce Kryštof Ouřada, kterému se z levého kruhu ale nepovedlo zamířit přesně do odkryté klece. Následně měl další dvě šance Petr Chlán, nepovedlo se mu ovšem z dorážky přehodit beton brankáře a pár minut na to dokonce trefil jen tyčku. A Piráty tyto spálené šance následně mohly jen mrzet.

V jedné minutě se totiž kladenští Rytíři prosadili hned dvakrát. Nahození Filipa Staňka od modré čáry proletělo skrumáží před brankou a skončilo za zády Pavláta - 1:2. Uběhlo pouze padesát sekund a hosté se radovali potřetí. Pavel Husarik se otočil na pravém kruhu, odkud nahazoval. Před chomutovským brankářem tečoval Filip Šimek a Středočeši se dostali poprvé v duelu do dvoubrankového vedení - 1:3. Před třetí periodou na tom byli lépe svěřenci Jiřího Kopeckého.

Do třetí třetiny vlétli Piráti opravdu aktivně. Již po třinácti vteřinách hledal u pravé tyče Petr Chlán Stanislava Vrhela, který však neprostřelil brankáře. Ještě v téže minutě se před gólmanem ocitl sám Tomáš Koblížek. Ten ve velké šanci nedokázal procpat černou gumu za brankáře Kladna. Snížení se Piráti dočkali až v šest a čtyřicáté minutě, kdy z pravé strany nastřelil puk Jan Svoboda. Ten se následně odrazil až k volnému Jakubu Jarošovi, který jej uklidil do odkryté klece - 2:3. Kladno mohlo navýšit vedení v padesáté třetí minutě. Po ráně z pravé strany se odrazil puk k Patriku Šmatlákovi, který nedokázal prostřelit rychle přesunutého Dominika Pavláta.

V závěru nabral rychlost ve středním pásmu Petr Chlán a u pravé tyče našel Jana Svobodu. Luboš Novotný však podržel svůj celek. Pojišťovací gól vstřelil dvanáct sekund před koncem Matěj Čermák, jenž se trefil do prázdné branky - 4:2. V nadstavbě měl velkou šanci Denis Zeman, jenž pálil z mezikruží. Jeho pokus ani dorážky Tomáše Koblížka ale za gólmana neprošly. O to, že půjde bonusový bod do Chomutova musel rozhodnout tedy až Kryštof Ouřada, který v nájezdech trefil přesně mezi betony.

David Kočí (Piráti Chomutov): „Byl to celkem divný zápas. Nejsme schopní zopakovat tři dobré zápasy po sobě. Pořád jeden dobrý a poté zase jeden na nic. Chtěli jsme hrát pohodlně a z toho to vyplynulo. Dostali jsme tři góly a už jsme se nestihli vrátit. Třetí třetina byla dobrá. Měli jsme tempo. Hráli jsme agresivní hokej, který chceme hrát, ale dali jsme jen jeden gól a nedokázali jsme se vrátit zpátky. Musíme se do dalších zápasů snažit, aby měl tým vyrovnané výsledky. Abychom dokázali hrát pět nebo šest zápasů za sebou dobře. To se nám zatím nedaří.“