Piráti do druhé části sezóny vstoupili vítězně, tři body proti Slavii vystřelil Darby Llewellyn

Napsal 17.12.2019 Ondřej Bartůněk, Michal Luxa
C h o m u t o v - V jednatřicátém kole Chance ligy přivítali Piráti v ROCKNET ARÉNĚ Slavii, kterou v dramatickém utkání zdolali 3:2. Svěřenci Miroslava Buchala do střetnutí výborně vstoupili, ovšem svou nedisciplinovaností pustili Pražany zpátky do duelu. Třetí perioda pak byla o jedné proměněné šanci, kterou přetavil v rozhodující trefu Darby Llewellyn. Důležité vítězství tak zůstalo pod vrcholky Krušných hor.
N1 út 17.12.2019
3:2(2:2, 0:0, 1:0)
SLA
Pavlát – Žovinec, Rýgl, Havel, Blaha, Piché, Lang, Štochl – Hlava, Sklenář, Klíma – Rudovský, Pitule, Stloukal – Tomica, J. Svoboda, Llewellyn – Chrpa, Koláček
Slavia
Michajlov – Novák, Duda, Barák, Hořava, Hejda, Kučný, Antoš – Kuťák, Vampola, Šmerha – Vlček, Vrdlovec, Doležal – Pacovský, Kubica, Ondráček – Furch, Kohút, Hotěk

3. Llewellyn (J. Svoboda, Piché), 5. J. Sklenář (Hlava, Klíma), 47. Llewellyn (J. Svoboda, Havel)
Slavia
12. Šmerha (J. Novák, Vampola), 15. J. Novák (Šmerha)

Grech, Šindel – Coubal, Kokrment

V chomutovské ROCKNET ARÉNĚ se domácí tým prodral do brzkého dvoubrankového vedení již v páté minutě. Nejprve si zpoza branky vyjel Jan Svoboda a křižnou přihrávkou vybídl ke skórování u pravé tyče stojícího Darbyho Llewellyna -1:0. O necelé dvě minuty později vypíchl jeden z obránců hostů u levého mantinelu puk Nicolasi Hlavovi nešikovně k Jakubu Sklenářovi, který z puntíku pro vhazování prostřelil Michajlova a stanovil skóre již na 2:0.

Slávisté ve dvanácté minutě hráli přesilovou hru, při které dostal nabito na levý kruh nejproduktivnější hráč soupeře Tomáš Šmerha a s odrazem od Pavlátova ramena procedil puk do pravé šibenice - 2:1. V patnácté minutě se hosté definitivně vrátili do zápasu, když se při dvojnásobné přesilovce na modré čáře mocně napřáhl Jan Novák a jím vystřelený projektil se zastavil až v brance Pirátů - 2:2.

Ve druhém dějství mohl děkovat Martin Michajlov ledařům zato, jak mu postavili branku. Hned třikrát zastavila akce Pirátů právě ona. Nejdříve zvonila pravá tyč po ráně Lukáše Klímy od modré čáry. Pronikavé cink se ozvalo arénou i po úniku Petra Stloukala, jenž z levé strany trefil opět pravou tyč. Do třetice zvonila pravá tyč, když Tomáš Pitule baseballově dorážel přizvednutý pokus Petra Stloukala z levé strany.

Po chomutovském koncertu se pokusili utéct do vedení Pražané. Po šanci Jana Svobody, jenž dorážel puk za ležícího Michajlova v brankovišti, se po rychlém protiútoku řítil na Pavláta osamocený Petr Vampola, jenž rovněž mířil do brankové konstrukce. V sedmatřicáté minutě nachytal obranu Pirátů na švestkách Michal Hotěk, který ujížděl sám na gólmana. Zakončení mezi betony Pavlát vystihl, a tak se šlo podruhé do kabin za nerozhodného stavu.

Třetí perioda čekala na nějaké vzrušení až do sedmačtyřicáté minuty. Kdy již podruhé v utkání zafungovala souhra Jan Svoboda – Darby Llewellyn. Druhý jmenovaný dostal nabito na pravý kruh a přesnou ranou ke vzdálenější tyči poslal domácí do vedení 3:2. Slávisté v následujících minutách zvýšili tlak, hra se odehrávala převážně před Pavlátem i kvůli přesilovým hrám.

V padesáté čtvrté minutě mohl srovnat Tomáš Šmerha. Natřikrát zakončoval z levé strany, jeho pokusy však všechny zlikvidoval strážce domácí branky. Piráti hrozili z rychlých brejků. Jeden takový zakončoval po najetí z pravé strany Nicolas Hlava. Po položení Michajlova se mu však nepodařilo zasunout puk za beton. V závěru hráli hosté přesilovou hru, ale k vyrovnání se už nedostali ani ve výhodě zesílené power-play. Piráti tak slavili tenké vítězství.

Miroslav Buchal (Piráti Chomutov): „Měli jsme výborný vstup do utkání. Utekli jsme soupeři na dvě branky, následně jsme zbytečnými fauly vrátili soupeře zpět do hry. Využité přesilovky byly parádně trefené. Po první třetině jsme si řekli, že musíme hrát poctivě zezadu. Druhá třetina byla 0:0. Za mě to byl vyrovnaný souboj. Ve třetí třetině jsme byli trochu šťastnější. Vytvořili jsme si šance, ale nedali jsme góly podobně jako soupeř. Nakonec jsme však dali o jednu branku navíc, a proto máme tři body.“

Jan Srdínko (HC Slavia Praha): „Byl to vyrovnaný zápas, Chomutovští měli větší vůli v předbrankových situacích. Dostali jsme třetí branku, když jsme si špatně pohlídali hráče před gólmanem a už se nám to nepodařilo dotáhnout. Nějaké šance jsme si vytvořili, ale měli jsme málo střel a nebyli jsme důrazní, což rozhodlo.“