Piráti do barážové skupiny vstoupili vítězně, Justin Peters vymazal střelce Kladna

Napsal 29.03.2019 Ondřej Bartůněk, Michal Luxa
C h o m u t o v - V úvodním barážovém kole o Tipsport extraligu přivítali Piráti na vlastním ledě Kladno, které zdolali 2:0. Po zdravotních komplikacích se Severočechům přestalo věřit, ovšem Chomutovští se vzepřeli a slaví první tři body. Vítězství režíroval kanadský gólman Justin Peters, k němuž se gólově přidal Jakub Sklenář a stav zápasu pečetil Vladimír Růžička.
BAR1 (ČT Sport) pá 29.3.2019
2:0(0:0, 0:0, 2:0)
KLA
Peters – Jank, Flemming, Kovář, Knot, Štich, Blaha – Koblasa, Růžička, Duda – Sklenář, Huml, Klhůfek – Tomica, Vantuch, Stránský – M. Svoboda, Gut, Šťovíček
Kladno
Cikánek – Nash, Zajíc, Říha, Kehar, Lakos, Hořava – Jágr, Plekanec, Redlich – Melka, Vampola, Strnad – Jelínek, Machač, Zikmund – Kružík, Kaut, Svedlund – Š. Bláha

48. Sklenář (Duda, Vantuch), 55. Růžička (Duda, Flemming)

Vampola (Kladno) 10 minut

Utkání začali Piráti velkou šancí. Zpoza branky procedil puk k pravé tyči Radek Duda na Petra Koblasu, ten však z bezprostřední blízkosti nepřekonal Lukáše Cikánka. O několik vteřin později se Vladimír Růžička natlačil mezi kruhy a zakončil bekhendem. Jeho pokus však mířil přímo do lapačky kladenského gólmana. Kladno zahrozilo v osmé minutě, kdy dva na jednoho unikali Antonín Melka a Tomáš Plekanec. Druhý jmenovaný pálil z voleje z pravé strany po křižné přihrávce, ale mířil nad branku.

O minutu později našel Bohumil Jank mezi kruhy Radka Dudu, který z nebezpečné pozice nastřelil beton brankáře hostů. Ani následné dorážky neprocestovaly za brankovou čáru. Probíhala třináctá minuta, když nabral rychlost ve středním pásmu Patrik Machač a pronikl za obranu. Svůj únik chtěl zakončit svižnou střelou, ale maskovaný Pirát vykopl pohotově beton. V poslední minutě prvního dějství se po střele od modré čáry dostal k dorážce bekhendem Petr Koblasa. Strážce hostující klece si však puk pohlídal.

Ve 25. minutě dostal nahrávku za obranu Vladimír Růžička. I přes hákování soupeře zakončil, nicméně nebyl už v dobré pozici, tak si Cikánek připsal důležitý zákrok. Při následné početní výhodě nastřelil kotouč od modré čáry David Štich a teč Bohumila Janka zastavil brankář hostů na poslední chvíli betonem. Ve třicáté druhé minutě projel do útoku podél pravého mantinelu Daniel Kružík. Po zakončení přes obránce zacinkala pravá tyč chomutovské klece. Probíhala 35. minuta, když se zpoza brány vynořil Jakub Strnad a z otočky zakončil. Puk ovšem zacílil těsně vedle pravé tyčky.

O minutu později našel Tomáš Plekanec zpoza klece u brankoviště Linuse Svedlunda. Ten z velké blízkosti zakončil jen do vesty kanadského gólmana. Třicet vteřin uteklo a na bránu se řítil po pravé straně Tomáš Redlich. Justin Peters však opět podržel Piráty. V závěrečné minutě druhé periody unikali v oslabení dva Piráti na jediného Rytíře. Po nahrávce Marka Tomici zakončoval Lukáš Vantuch. Opět byl však úspěšnější brankář.

V pětačtyřicáté minutě po přihrávce od Ivana Humla pálil z pravého kruhu do vzdálenější šibenice Brett Flemming. Černá pryž však mířila těsně vedle. První gólová radost přišla ve 48. minutě. Lukáš Vantuch zpoza branky našel volného Radka Dudu, který z mezikruží vypálil. Jeho střelu ještě tečoval Jakub Sklenář, na což už Lukáš Cikánek nedokázal zareagovat – 1:0. O dvě minuty později zkusil odrazit kotouč o brusli kladenského brankáře zpoza branky Lukáš Vantuch. Černá guma zůstala ležet jen centimetry před brankovou čarou.

Ve třiapadesáté minutě se hosté radovali z branky po velké skrumáži před chomutovskou brankou. Před brankou byli nejaktivnější Jaromír Jágr s Tomášem Plekancem, ale o gól se nejednalo, jak později potvrdil i videorozhodčí. Úřadovalo se však na druhé straně. O necelou minutu později unikl Vladimír Růžička a zakončením do protipohybu rozjásal podruhé vyprodanou ROCKNET ARÉNU – 2:0. Senzační zákrok ještě předvedl Justin Peters v poslední minutě proti střele z první od Jaromíra Jágra z bezprostřední blízkosti. Piráti tak utkání vyhráli bez inkasované branky.

Vladimír Růžička (Piráti Chomutov): „Chtěli jsme hlavně vydržet šedesát minut hrát. Více jsme bránili a čekali. Ve třetí třetině se nám podařilo dát dva góly, díky kterým jsme zápas nakonec zvládli. Brankář předvedl vynikající výkon.“

David Čermák (Rytíři Kladno): „Utkání rozhodla naše nemohoucnost vstřelit branku. Bylo to o tom, kdo dá první gól. My jsme naše šance nevyužili, ale Chomutov tu svou proměnil. Potom už si to posledních deset minut pohlídal. Měli jsme nějaké šance i závary kolem brány, ale bohužel jsme gól nedali, a tak se nedá vyhrát.“