DOROST - reportáž

Piráti deklasovali PZ Kladno, hattrickem se blýskl Tadeáš Svoboda

Napsal 25.10.2018 Michal Luxa
C h o m u t o v - V jedenáctém kole ELIOD extraligy dorostu Chomutovští přivítali PZ Kladno, které deklasovali 9:2. Od úvodních minut šli Piráti za vítězstvím, což se také podepsalo na konečném výsledku. Hattrickem se v duelu blýskl Tadeáš Svoboda, jenž ke gólům přidal ještě tři asistence. Severočechům díky vítězství tak patří třetí příčka ve skupině Západ.
11.kolo čt 25.10.2018
9:2(3:1, 1:0, 5:1 - N 0:1)
PZK
Šatný – Němec, Frollo, Perný, Kovár, M. Pöschl – Spudich, L. Koblížek, T. Šilar, Iljuk, Ji. Kulich, T. Svoboda, Štefančík, Vostiňák, Döring, Ekrt.
PZ Kladno
Gabriška – Melichna, O. Danda, Burger, Hříbal, Deniger, Horn, Hvězda – Rejna, Hurta, Cihelka, Kulich, Pišinger, Vimmer, Redlich, Bašta, Vosyka.

3. Spudich (T. Svoboda), 7. T. Svoboda (Štefančík), 11. Štefančík (T. Svoboda, Němec), 36. Šilar (Ekrt), 48. Ekrt (Frollo, M. Pöschl), 48. T. Svoboda (Spudich), 50. Štefančík (T. Svoboda, Němec), 52. T. Svoboda (Němec, Štefančík), 57. Ji. Kulich (Iljuk)
PZ Kladno
10. Vimmer (Rejna, Deniger), 49. Hurta (L. Kulich), 63. Hurta (L. Kulich, Bašta)

Vojtěch Hříbal (KLP) 5 minut + DKÚ

Piráti vstoupili do utkání ve velkém stylu, když se téměř po třech minutách radovali z úvodní branky. V oslabení se z pravého kruhu pro vhazování prosadil k bližší tyči Jan Spudich. Hostující brankář se musel po zakončení pod maskou červenat - 1:0. Na světelné kostce svítil čas 6:30, když Severočeši ubránili další přesilovku soupeře. Ve střední třetině zpracoval přihrávku Tadeáš Svoboda, jenž udělal pár rychlých kroků a zprava vystřelil na zadní tyč - 2:0.

Vteřinu před polovinou první periody se Kladnu podařilo snížit, když se k odraženému kotouči najel Štěpán Vimmer. Jeho pokus golfákem zamířil přesně pod horní tyč Šatného branky - 2:1. Jenže o minutu později byl náskok Pirátů opět dvoubrankový. Brankář Gabriška měl se zakončeními z pravé strany obrovské potíže. V přesilové hře směřovala přihrávka opět na kruh pro vhazování, odkud Marcel Štefančík potvrdil, proč je nejlepším střelcem extraligy. Slovenský reprezentant poslal kotouč pod betonem gólmana až za brankovou čáru - 3:1. V patnácté minutě dostal přihrávku zpoza brány Jan Vostiňák, jehož pokus zamířil do připraveného maskovaného muže Kladna.

Také do prostřední dvacetiminutovky vstoupili domácí ve velkém stylu, ale v úvodu neproměňovali šance. Dvaadvacet vteřin po začátku třetiny si do samostatného úniku najel Marcel Štefančík, jenž hledal mezeru mezi betony. Ovšem Ondřej Gabriška mezeru včas ucpal. V sedmadvacáté minutě s k volnému puku dostal Dominik Perný, který se po bekhendové kličce ocitl u zadní tyče. Chomutovský obránce bekhendem branku jen těsně minul. Za malou chvíli později ujel podél mantinelu Erik Iljuk. Tomu se podařilo přehodit beton hostujícího brankáře, ale rozvlnil jen boční síť.

Od devětadvacáté do jednatřicáté minuty si domácí vytvořili další tři obrovské šance, ale skóre se neměnilo. Nejprve se v závaru před kladenskou bránou nejlépe zorientoval Dominik Perný, jenž donutil Gabrišku k pěknému zákroku. O minutu později hledal mezeru mezi betony brankáře Tomáš Šilar, ale ani on na hostujícího gólmana nevyzrál. A do třetice přišla velká chvíle Ondřeje Gabrišky. Hostující gólman se skvěle přesunul se Štefančíkovou přihrávkou a zlikvidoval pokus Spudicha, jenž střílel do odkryté branky.

V šestatřicáté minutě se už Chomutovští počtvrté v utkání radovali. Jan Ekrt si ze soupeřů udělal tréninkové kužely, čímž se spoluhráčem dostal do přečíslení. Následně přihrávka mířila na Tomáše Šilara, jenž brankáři nedal nejmenší šanci - 4:1. V poslední vteřině druhé dvacetiminutovky směřovala přihrávka zpoza branky na Marcela Štefančíka, ale brankář Kladna předvedl rychlou práci betony.

V osmačtyřicáté minutě rozjel brankostroj Jan Ekrt, který se v samostatném úniku kličkou dostal k levé tyči, odkud našel mezeru mezi betonem a právě brankovou konstrukcí - 5:1. Na další gól se čekalo pouhých osmadvacet vteřin a opět se radovali Piráti. V přečíslení spíše přihrával Jan Spudich, z jehož hole mířil kotouč do brankáře. Tomu puk ale vpadl, a tak se k snadné brance propracoval Tadeáš Svoboda - 6:1. V následující minutě ujel domácí obraně Vojtěch Hurta, který svižnou střelou k tyči překonal Šatného - 6:2.

Půl minuty před polovinou poslední dvacetiminutovky se skóre znovu měnilo. O přihrávku mezi kruhy si klepl Marcel Štefančík, jehož pokus skončil přesně u levé tyče - 7:2. Za další dvě minuty se radoval z hattricku Tadeáš Svoboda, když využil zaváhání Ondřeje Gabrišky, jemuž vypadl puk po střele od modré čáry - 8:2. Jedenáct vteřin po posledním gólu pelášil sám na brankáře Erik Iljuk, jenž byl faulován, a tak bylo nařízené trestné střílení. Sám faulovaný hráč se k němu hlásil, ale jeho bekhendový pokus hostující gólman vystihl. V čase 56:46 zasadili Severočeši devátý hřebíček do kladenské rakve. O přihrávku na levý kruh si řekl klepnutím Jiří Kulich.Ten měl před sebou odkrytou část branky, čímž využil další početná výhodu Chomutova - 9:2.

O bodu z nadstavby rozhodl díky dobrému najetí do samostatného úniku Vojtěch Hurta. Jenž podruhé v zápase svižnou střelou k tyči překonal Olivera Šatného.

TOP foto: Juniorský hokej.

Kamil Koláček (Chomutov): „Výsledek vypadá dobře, ale předvedená hra se nám moc nelíbila. Hlavně první třetina byla z naší strany vlažná a chvíli nám trvalo, než jsme se rozehráli. Od druhé třetiny jsme byli lepším celkem, ale chybí nám tam větší tlak do brány a větší hladovost do zakončení. Sice jsme těch branek dali devět, soupeř byl zralý na víc, tak jsme měli dát více. V nadstavbě jsme bohužel udělali chybu a ten bod nás může mrzet.“