Piráti Kometě dlouho vzdorovali, nakonec ale rozhodly brněnské přesilovky

Napsal 15.09.2018 David Panuška
C h o m u t o v - Piráti v prvním kole Tipsport extraligy vyzvali dost možná nejhoršího možného soupeře. Na severu Čech se představil mistr z posledních dvou sezón, který do utkání vstoupil skvěle a již v sedmé minutě vedl o dvě branky. Piráti se postupně dostávali do zápasu a ve třetí třetině vyrovnali. Brněnský celek ale nakonec strhl vítězství na svou stranu díky přesilovkám zvládl. Svěřenci Vladimíra Růžičky se musí rychle otřepat, hned v neděli je totiž čeká cesta do Hradce Králové.
1.kolo (O2TV Sport) so 15.9.2018
2:4(0:2, 1:0, 1:2)
KOM
Lukeš – Jank, Valach, Štich, Knot, Dietz, Blaha, Trefný – Sklenář, Růžička, Klhůfek – Tomica, Huml, Skokan – Koblasa, Vantuch, Stránský – Dlouhý, Šťovíček, Chlouba
Kometa
Langhamer – Mikuš, O. Němec, Gulaši, Štencel, Malec, Bartejs, Barinka – Zaťovič, Holík, Mueller – R. Zohorna, Hruška, Kašpar – Mallet, Nahodil, Horký – Dočekal, Čermák, Köhler

32. Klhůfek (Knot, Růžička), 44. Skokan (Chlouba, Vantuch)
Kometa
6. Čermák (Dočekal), 7. Nahodil (Mallet), 50. Nahodil (Mueller, Štencel), 59. Zaťovič (Holík)

Kubičík, Svoboda – Hanzlík, Hribík

Do zápasu vstoupili lépe hosté, kteří se hned od začátku tlačili do útoku. Nejprve střelou neuspěl Kašpar, načež se následně Kometa již prosadila. Dočekal vystřelil na Lukeše, jenž pokus pouze vyrazil k volnému Leoši Čermákovi, který se před prázdnou bránou nemýlil – 0:1.

Hned za další minutu a půl již svítil na kostce nad ledem stav 0:2. Piráti pokazili rozehrávku, ke kotouči se dostal Lukáš Nahodil a prostřelil Lukeše. Kometa byla i nadále aktivnějším týmem a měla častěji kotouč na holích. Domácí se sice snažili nějakou akci vymyslet, povětšinou ale ztroskotali na brněnské obraně.

Kometa naopak byla v útočných akcích lepší. Důkazem může být i další šance Nahodila, který jen o pár centimetrů netrefil odkrytou bránu. I když se Piráti dostali do útočného pásma, většinou Langhamera neohrozili. Po první části tak hosté vedli 2:0.

Druhá perioda začala vyrovnaněji. Oba týmy se dostávaly do zakončení, ale přece jen byli o chlup lepší domácí. Ti si také vytvořili první velikou šanci ve 25. minutě, kdy se ke střele z kruhu dostal Huml, ale jeho pokus lapil Langhamer. Krátce poté si zahrála Kometa první přesilovku, kterou ale nevyužila.

Po polovině utkání se skóre opět měnilo, tentokrát ale na domácí straně. Knot vypálil od modré, k odraženému kotouči se dostal Pavel Klhůfek a zametl ho do brány – 1:2. I následně Piráti neustávali v útočném snažení. Kometa se ve druhé třetině trochu zatáhla a nechávala domácím více prostoru.

Velkou příležitost k vyrovnání měl na začátku 38. minuty domácí Vladimír Růžička. Toho vyslal spoluhráč do samostatného úniku, ale připraveného Langhamera nenachytal ani prvotním naznačením, ani následnou střelou. Na konci druhé části ještě dostali hosté možnost přesilové hry, ve které ale moc času v útočném pásmu nestrávili. Stav po dvou třetinách tak byl 1:2.

Na začátku třetí třetiny se Piráti drali do útoku. Růžička ale v další šanci neuspěl, jelikož Langhamer předvedl parádní zákrok. Ve 44. minutě se ale domácí dočkali. Po střele od modré se kotouč nakonec zastavil vedle betonu hostujícího brankáře a Dávid Skokan ho poslal k tyči – 2:2.

Za stavu 2:2 již nebylo k vidění tolik útočných výpadů ani na jedné straně. Hra byla také plná přerušení. Proto Brněnským jistě přišla vhod přesilová hra, kterou dokonale zužitkovali. Lukáš Nahodil se dostal ke střele, kotouč se k němu vrátil a další střelou už Lukeše překonal – 2:3.

Kometa se tak dostala do vedení, které ve zbytku třetí třetiny držela. Ačkoliv se Piráti snažili, do větších šancí se nedostávali. Velkou šancí pak mohla být přesilová hra v 56. minutě, tu ale domácí nezužitkovali. Naopak přesilovku hrála poté Kometa a ačkoliv to vypadalo, že jen šetří čas, skórovala. Martin Zaťovič byl připraven za bránou, vybruslil a prostřelil Lukeše – 2:4. Piráti tak v prvním utkání sezóny nezískali ani bod.

Jan Šťastný (Piráti Chomutov): „Chtěli jsme vstoupit do utkání aktivně a prosadit se. Bohužel se nám to nepovedlo a po šesti minutách jsme prohrávali 0:2. Po první třetině jsme si řekli, že musíme začít hrát náš hokej, na kterém to máme postavené. Zatlačit soupeře a donutit ho k chybám. Podařilo se nám dát kontaktní branku, pak sice Vláďa Růžička neproměnil únik, ale my jsme pořád věřili, že s utkáním něco můžeme udělat. V podstatě v přesilovce jsme srovnali, takže jsme věřili v body. Dvěma naivními fauly jsme posadili Kometu na koně. Ta má natolik zkušené hráče, že obě přesilovky využila, vyhrála a bere zaslouženě tři body.“

Kamil Pokorný (Brno): „Měli jsme výborný vstup do utkání a dali jsme dva rychlé góly. Poté až do půlky zápasu to pro nás bylo trochu nešťastné, že jsme nedali z šancí třetí branku. Ve druhé třetině domácí díky agresivitě, pohybu a důrazu před bránou snížili, takže z toho byl najednou úplně jiný zápas. Když ve třetí třetině vyrovnali, začínalo se od znova. My si díky dvěma využitým přesilovkám v poslední desetiminutovce vezeme tři body a jsme za ně hrozně rádi.“